Kupovina 318i ili 320i e90


Recommended Posts

mislim da n46 ima metalnu pumpu kao i kuciste, sa tim neces ni da imas problema...

sto se tice rashladnog sistema, boljka su uglavnom prelivne posude ali to je simptomaticno na e46 na e90 ne znam kako je reseno pa posto ne znam, nebi da pisem o tome...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sale pusti, mi smo skromni ljudi i zadovoljavamo se sa smecem ispod haube. Zamisli kako bi se osecali da vozimo ljute masine k'o ovi "pocetnici". ;)

Link to post
Share on other sites

Letos su me dvojica zvali i tražili kompjuter za model n40,ili n42.Znači i da im je to boljka.Relativno su malo zastupljeni ovi modeli kod nas pa ih ne bi mogao previše komentarisati,prednosti i nedostaci.Ali ako hoćemo realno onda moramo priznati da se kvalitet gubi,daje se primar stailingu a kvalitet se zapostavlja.Nemogu a da ne spomenem bruku od enterijera sa ljuštenjem unutrašnjih lajsni kod e46,zaista nedopustivo za brend tipa BMW.

Link to post
Share on other sites

Ne, nego ne volim da neko nesto pljuje a da to sto pljuje nije probao. Da sam slusao takve nikada ne bih vozio ni jednog BMW-a. ;)

Izmedju ostalog, napisao sam to na prvoj strani samo u drugoj formi.

Link to post
Share on other sites

ne, samo citam. obojica delujete kao da ste poprilicno licno shvatili.

obicno gluposti preskacem i ne obazirem se, al ostavio sam duvan ima 5 dana pa me sve nervira :D

pogotovo poluinformacije i dvorista puna pokvarenih n42 :D

Link to post
Share on other sites

Letos su me dvojica zvali i tražili kompjuter za model n40,ili n42.Znači i da im je to boljka.Relativno su malo zastupljeni ovi modeli kod nas pa ih ne bi mogao previše komentarisati,prednosti i nedostaci.Ali ako hoćemo realno onda moramo priznati da se kvalitet gubi,daje se primar stailingu a kvalitet se zapostavlja.Nemogu a da ne spomenem bruku od enterijera sa ljuštenjem unutrašnjih lajsni kod e46,zaista nedopustivo za brend tipa BMW.

Evo jos dvojce Gospode za delove!

Link to post
Share on other sites

znaci podneo si nekoliko poskupljenja, a ovo sto najavljuju ne mozes? :D

jbga morao sam da ostavim, auto mi se kvari svaki dan brate, nemam vise para ni za cigare, sta da ti kazem ubi me bmw :D

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par godina batalio e46 a vi ako hocete da budete projekti vi i dalje vozite te motorcice!

Moram da vas pitam koliko dugo vozite bmw?

Duzi vremenski period 2meseca!

Link to post
Share on other sites

jbga morao sam da ostavim, auto mi se kvari svaki dan brate, nemam vise para ni za cigare, sta da ti kazem ubi me bmw :D

Ja sam ostavio pre par godina i ustedeo za BMW-a. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zato sto bmw kao i ostle proizvodjaci ne interesuje kvalitet vise!

Znas sta je m50 motor iz 90god za SVE ove nove?

idi kod Bate u Mirijevo pa vidi koliko tih N motora dnevno prodje i dalje tvrdim da je djubre!

Ne vozim to sto pise!

Gde se nalazi taj Bata u Mirijevu, ako na kraju kupim BMW da znam pošto živim u Mirijevu :D pa možda tamo i da pregledam pre kupovine...

edit: askovao sam bifor asking google :) Čekaj bre, jel to Bata moj bivši komšija ptarši, pa taj ni Golfa 2 mi nije popravljao kako treba?

Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode, našao sam jednog BMWa kojeg bih kupio, bio sam danas da gledam a sutra teram kod majstora, pa ipak da pitam...

Auto je 320i E46 sa motorom M52, 1998 godište.

Dok auto radi u leru, čuje se ispod haube nešto nalik na hukanje, kad se malo da gas i u vožnji, to se ne čuje. Kad se auto ugasi, čuje se taj zvuk još par sekundi. Kao neki motorčić električni koji nešto vraća u neki položaj pa grebe... Prodavac misli da je protokomer, ali auto u leru radi ekstra mirno, ler gas je između 800 i 900 i nema problema u vožnji sa radom motora. Šta bi to moglo biti? Remenica, vakuumi, visko ne verujem, protokomer ne verujem?

Volan je menjan, signalizacija za airbag je upaljena. Možda tom volanu ne valja airbag, prodavac kaže da misli da je džek ispod suvozačevog sedišta jer se signalizacija nekad ugasi. Međutim, airbagovi koji su uz šoferku, na površini ovaj tepih se malo odlepio, jel to normalno? Ispod tepiha se vidi beli sunđer, šoferka je menjana pa je možda tada nešto prstima kačeno.

Auto ne bi trebalo da je udaren koliko ja vidim, a donekle mi je pouzdano poreklo vozila tako da sam relativno siguran, ali sutra ću proveriti kod majstora još.

Ovo je taj volan, funkcije na njemu ne rade jer taj model nema te fukncije tj gde da se prikače, da li je normalno da ovaj krug na volanu centralni ima ovoliki luft, ceo se može malo pomerati rukama, tu mu je sirena pa je možda normalno...

untitled.jpg

Gori mu lampica iznad airbaga, žuti krug koji gore levo i gore desno ima dve tri crtice, kaže da je to za potrošenost paknova, koji su novi ali nemaju senzor, nisu original.

Sem toga auto deluje korektno, prva boja, ima klimu, BMW alat u gepeku i tako dalje. Nema plin, to bih ugradio odmah ako kupim auto.

Majstor mi je prijatelj, on se razume u te starije BMW, ovde sam hteo da pitam čisto radi duple provere :D

Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi taj Bata u Mirijevu, ako na kraju kupim BMW da znam pošto živim u Mirijevu :D pa možda tamo i da pregledam pre kupovine...

edit: askovao sam bifor asking google :) Čekaj bre, jel to Bata moj bivši komšija ptarši, pa taj ni Golfa 2 mi nije popravljao kako treba?

Ovaj Bata jako dobro poznaje Bmw

Link to post
Share on other sites