Pomoc,info, savjeti, predlozi e39 530 00-01


Recommended Posts

Narode ,

Pretrazivao sam forum, nisam nasao bas ono sto mene zanima.

Tako da se izvinjavam administratorima i ostalim članovima, ako radim istu temu.

vozio sam 325 e46 ( zadovoljan ) ali sam prodao auto, nisam bio tad u mogucnosti da mu pruzam svu ljubav,pa mi ga zao bilo da stetujem kod mene.

sad sam u dilemi dal da uzmem e39 530 00-01 godiste.

konkretno model je resstayling model.

može li mi neko pomoci u sledecem :

- KOLIKO IDE ULJA

- KOLIKO SU MU SERVISI

- KAKAV JE MJENJAČ ( AUTOMATIK,KOLIKO IDE ULJA U NJEGA I NA STA DA OBRATIM PAŽNJU )

- KOLIKA JE PROSJEČNA POTROSNJA TOG MODELA ( GORIVA )

I tako ko šta zna neka napiše.

unaprijed zahvalan.

pozdrav,

Link to post
Share on other sites

Pozdrav ja vozim takav model samo moj je 2002 sa 193ks a taj tvoj je mislim 184ks

ulja ide oko 8 l

potrosnja grad 10l

na otvorenom 7l

mene redovan servis u T motors u Zemunu kod Milana kosta oko 20,000 din

menjaci su kako sam cuo i citao vrhunski automatik i kako kazu da je to odlican i nepoderiv sklop

530d i tiptronik menjac, madam se da sam malo pomogao .

Link to post
Share on other sites

530d? ako ga andjes da je presao ispod 500.000 km dobro je ali ne sekiraj se idu i preko miliona...

Link to post
Share on other sites

Vozio sam e39 525d, isto 6 cilindara samo manja radna zapremina, znaci, vrlo slican 530d (naravno, slabiji) i mogu ti reci, da ako nadjes solidno ocuvanog, stvarno mozes da se navozas u zdravlju sto se kaze. Kolega iznad je rekao da je tesko naci nekog koji je presao ispod 300.000 km, potrudi se, dobro proveri, ipak verujem da moze da se nadje. Servisi stvarno nisu skupi, redovno odrzavanje je sasvim pristupacno, a za uzvrat dobija OZBILJNU limuzinu koja moze mnogo da pregazi... Nadam se da ces se brzo ponoviti..

+1 :D za T- motors u Zemunu, imam samo reci hvale za njih, nema fuseraja, potpuno profesionalno.. Moj brat i ja tamo odrzavamo kola

Link to post
Share on other sites

Prvo izvinjavam nisam navveo da je 530.

Hvala svima sto su odgovorili .

motor je sa 135kw. Malo sam se i ja raspitao, s tim da sam ja iz CG kod nas je servis nekih ( mali) nekih 200€ . rega 650-700€

auto je proslo pravih ( provjeren covjek, drugi je vlasnih) 223 000.

Sto me malo brine, ođe na forum sam procitao da im se remont turbine radi između 200k - 250k.

Link to post
Share on other sites

da,remont turbine je toliko,kontrolisi i letvu volana...

je li automatik?

ostalo manje vise potrosni materijal...

Automatik je 530 dizel. to je auto vozio lik koji je bas zaljubljenik u BMW pored njega ima i 540i i restruira e28 520i 88".

tako da mi sigurno nece uvalit nista, e sad oce li precutat sto sitno vrlo moguce :)

Link to post
Share on other sites

Ne veruj samo na rec, svako bi da proda svoje. Idi u ovlasceni servis, dijagnostika i detaljan pregled, tek onda razmisljaj o sitnicama. Zaboravih, obavezno pregledaj trap, dosta je presao a nije bas mala investicija.

Link to post
Share on other sites

u 530d ili 525d sta god... ide 7l ulja... mali servis je oko 200e al moze i jeftinije... potrosa automatika je veca za litar i po tako da racunaj da u gradu oko 10.5 litara... neces pogresiti ako uzmes..

Link to post
Share on other sites

I jos jednu stvar pazi!

Mnogo ljudi nisu nikad menjali ulje u menjacu automatika, jer bmw kaze da ulje dozivotno i da se nikad ne menja, sto je inace velika greska koja moze skupo kosta. Poznajem mnoge koji su imali probleme sa menjacem automatika samo radi toga.

Link to post
Share on other sites

I jos jednu stvar pazi!

Mnogo ljudi nisu nikad menjali ulje u menjacu automatika, jer bmw kaze da ulje dozivotno i da se nikad ne menja, sto je inace velika greska koja moze skupo kosta. Poznajem mnoge koji su imali probleme sa menjacem automatika samo radi toga.

+1

Link to post
Share on other sites

auto je M-paketu i izgled i vjesanje, Bas je očuvano auto. on ga cijeni 6000 s tim sto mu u mart istice rega, a to je dodatnih 650€ pus , ja cu ga svakako odmah servisirat. a to je oko 200€.

dao sam drugu broj sasije da mi gaprovjeri na asapu. Malo mi je cudan mjenac, dakle kad sam probao auto nije ga prije 2800-3000 saltovao. ne znam jel to normalno. Da dodam da sam polako vozio nisam ga gazio.

Link to post
Share on other sites

S obzirom da je u m psketu i ako kazes da je ocuvan ok je cijena...Ako oces posalji zadnjih 7 na pm pa ti mogu vidjeti neke detalje(tacno godiste,je li sta pakovano od opreme itd...)

Odakle si?Ako ti Budva nije daleko povedi ga do Branka Radulovica da ga pregleda...

Link to post
Share on other sites

Sasvim je normalno da menja na 2500-3000.

Sto se tice cene, ako je m paket iznutra i spolja onda nije ni skup a nije ni jeftin, uzeci u obzir da ga uskoro moras registrovati i jos mu uraditi servis.

Po meni vidi ako moze trenutni vlasnik da mu uradi kompletan servis.

Link to post
Share on other sites

auto je M-paketu i izgled i vjesanje, Bas je očuvano auto. on ga cijeni 6000 s tim sto mu u mart istice rega, a to je dodatnih 650€ pus , ja cu ga svakako odmah servisirat. a to je oko 200€.

dao sam drugu broj sasije da mi gaprovjeri na asapu. Malo mi je cudan mjenac, dakle kad sam probao auto nije ga prije 2800-3000 saltovao. ne znam jel to normalno. Da dodam da sam polako vozio nisam ga gazio.

Ako je sve tako kako kaže (i kilometraža i ispravnost) i budući da je u M paketu, vredi te pare (naravno ti vidi da spustiš cenu).

Što se menjača tiče, on bi trebalo da se "adaptira". tj. kada lagano dodaješ gas, onda šalta ranije, na nižim obrtajima. Ako daš gas do daske, on prvo prebaci u nižu pa naglo ubrzava i šalta tek pri višim obrtajima sve dok ne popustiš gas. Barem je tako kod mene, na benzincu... Kako god, promene brzina moraju biti glatke, bez čudnih zvukova i trzanja.

Na oko pogledaj po motoru, pogledaj stanje kaiševa (da li ima tragova ispucalosti istih, jer ako ima, vreme je i za veliki servis).

Svakako ga prikači na dijagnostiku, i to neku BMW dijagnostiku a ne univerzalnu OBDII. I ako misliš da ga zadržiš na duže, računaj svakako i servis menjača u buduće troškove...

Link to post
Share on other sites

I ja vozim 530d restyling model od 193ks samo sto je karavan i zaista sam prezadovoljan autom a prije njega sam imao 320d e46 ali kao sto su ti gore rekli samo dobro taj mjenjac provjeri jer popravka moze da bude jako skupa a ostalo sto se tice odrzavanja nije uopste pretjerano sa cijenama a to sto ti to auto pruza je neprocjenjivo :D

Link to post
Share on other sites

Prvi put cujem za restart menjaca, sta se dobija time? Jel ovo vazi za e60 2005-o god? P.S izvinjavam se sto sam malo uleteo u temu.. :)

za pocetak restartuj mjenjac...okrenes kljuc na prvi zub i drzis 30 sekundi kikkdown...

Link to post
Share on other sites

hvala :) reci mi jos dok drzim papucicu gasa do kraja na 'prvom' kljucu, menjac je u D?

vazi i za e60...

e60 pamti rezim voznje i mjenjac se sam prilaodjava voznji...probaj ga restartovati.

ako slucajno i sa I drive-om imas nekih problema mozes i njega restartovati...

Link to post
Share on other sites