short shifter home made


Recommended Posts

22mm.ali mislim da je trebalo 20mm. bas je kratko...pa sam jos one biksne na menjacu i na salterici napravio kod strugara od neke plastike zilave sad je menjac kao nov "mislim pod ruku"....

kad covek nema sta da radi pravi poso sam sebi, ali bar nije dosadno.......

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ok hvala koliko da je produzim... i gde se sece sta kako nikako da nadjem a ubi se neki video snimak nestro...

Ne diraj bre nista,sjebaces menjac,za e46 nemas menjace na deponiji kao za kocke.

Link to post
Share on other sites

kako zasto, pa opste je poznato da to sjebava menjac. i ne samo menjac vec i diferencijal a hoce da crknu i homokineticki zglobovi. a tek reuma i isijas...

cudi me da nije rekao da ce ecu da strada, posto mu je to dijagnoza za svaki drugi kvar.

Link to post
Share on other sites

kako zasto, pa opste je poznato da to sjebava menjac. i ne samo menjac vec i diferencijal a hoce da crknu i homokineticki zglobovi. a tek reuma i isijas...

cudi me da nije rekao da ce ecu da strada, posto mu je to dijagnoza za svaki drugi kvar.

Daj mi topic gde sam rekao da je ecu problem,da vidim tu moju dijagnozu,i aj iskuliraj vise sa tim tvojim pametnim postovima,penjes se tamo gde ne treba!!!

Ako nemas sta pametno da kazes,skloni te prste sa tastature.

Short shift na 318d???Vi trkaci stvarno nemate pametnija posla.

@Tokio

Sta ce da se desi ako recimo skrati tu sipku vise nego sto treba???

Link to post
Share on other sites

Daj mi topic gde sam rekao da je ecu problem,da vidim tu moju dijagnozu,i aj iskuliraj vise sa tim tvojim pametnim postovima,penjes se tamo gde ne treba!!!

Ako nemas sta pametno da kazes,skloni te prste sa tastature.

Short shift na 318d???Vi trkaci stvarno nemate pametnija posla.

@Tokio

Sta ce da se desi ako recimo skrati tu sipku vise nego sto treba???

moguce da sam te pomesao sa jednim eminentnim strucnjakom iz sremske mitrovice. ako je tako, izvinjavam se. A postove preskoci, ko te udara po usima da ih citas.

Link to post
Share on other sites

@boban

Necu da se svadjam, nisi mi odgovorio na pitanje, znaci rekao si nesto bez argumenata, sto znaci pricas napamet...

I kakve veze short shift ima sa trkacima, pa to je islo fabricki u neke modele bmw-a!

Dakle??

Link to post
Share on other sites

@boban

Necu da se svadjam, nisi mi odgovorio na pitanje, znaci rekao si nesto bez argumenata, sto znaci pricas napamet...

I kakve veze short shift ima sa trkacima, pa to je islo fabricki u neke modele bmw-a!

Dakle??

Pricam napamet,izvinite.

Inace short shift se ugradjivao fabricki u modele bmw-a za babe koje idu do pijace.

Link to post
Share on other sites

skracenjem sipke ispod jabucice se povecava hod rucice menjaca,a produzavanjem se skracuje hod menjaca ali je potrebna malo veca sila da bi se ubacio u brzinu

... " dajte mi polugu i pomericu svet " ??? rece tamo neki ... :lol:

Link to post
Share on other sites

Pricam napamet,izvinite.

Inace short shift se ugradjivao fabricki u modele bmw-a za babe koje idu do pijace.

Druze.., sto sad takvo ponasanje???

Link to post
Share on other sites

Druze.., sto sad takvo ponasanje???

Druze,nemam ja nista protiv, neka svako u svoj auto trpa sta god hoce i neka sece,vari,navaruje......NJegov problem!!

Za short shift se kupuje kit koji je za to predvidjen,a ne navarivanje sipki i poluga salterice,ali ok "home made"!!

Ne bi nasi ljudi bili takvi kakvi jesu kad nesto ne bi budzili,CAk i sa kit-om za short shift postoje problemi loseg upadanja u brzine,npr prva i druga rede ali treca i cetvrta ne ulaze kako treba,pa se cuju razni kliktavi zvuci i tu nesto kaci ili lupa.

Ne pricam napamet,proguglajte malo po netu ima toga dosta.

Iz najbolje namere sam rekao da covek ne dira nista, jer kod 318d koji nije predvidjen za neku ostriju voznju nema svrhe to raditi,i samo mu fali to da nesto sjebe.Predpostavljam da je decko mlad i da ga loze te neke tjunerske stvari koje na kraju samo upropaste auto.

Link to post
Share on other sites

slazem se sa bobanom...ajd' mi sto budzimo kocke i jedemo govna sa tim matorim kolima koji fabricki imaju malo veci hod i vecina nas ima neke "malo jace" motore pa se lozimo i umisljamo trkace,al na e46 praviti short shifter je po meni glupost obicna.govorim iz licnog iskustva jer sam godinu dana vozio 328i e46 i znam kakav je menjac na tom autu u odnosu na kocku....

a pogotovo sto je u pitanju 318d model,aj da je i nesto ozbiljnije pa i da razumem,al 318d pa sta ce to njemu,da nece na drag sa njim pa mu treba short shifter...ajte ljudi molim vas,manite se corava posla...neki stvarno imaju previse slobodnog vremena...

Link to post
Share on other sites

Ljudi sta vam je, pa to je glupost da veca ne moze biti, kao kada bi rekao da ne treba voziti malo krace opruge ili distancere od 10m jer ce to nesto da razjebe...., NECE!!!

Ja sam kod mene napraavio, sem kraceg hoda ne primecujem nikakvu razliku, ista je pozicija, samo kad krenes u riverc ne udaras rukom u nogu i ne pomeras konzolu...

Nije poenta brze saltati ako imas short varijantu, samo je hod kraci, lepse za voznju, saltas isto kao do sad, nema razlike.., mozda je za nijansu tvrdje i urednije, trazi preciznost, ali to je i zelja...

Naravno ne treba produzivati previse, 10-15mm ne menja nista a osecaj u voznji daleko daleko lepsi!

Fabrika automobila mora da prilagodi automobil klincu od 18 i matorcu od 88 godina, verovarno bi brdo vozaca koji voznju shvataju potrebom i moranjem iscupali moju rucicu menjaca jer bi krenuli da guraju kilometre napred, nazad, levo, desno, ali mene oni ne interesuju, ja znam kako se koristi i meni je super...

Link to post
Share on other sites

kod mene na menjacu sve upada kako treba , samo moras da budes malo dokon i da razmisljas pa malo produzis dole pa malo gore i to bude sve kao kita sto rece strucnjak...e sad ispod kugle se produzuje 22mm a iznad se prodizi 10mm , i onda taj prekret bude u nekom balansu kao sto je i bio pre seckanja, a hod menjaca bude bas fino kratak. ali prvo nadjite sjeban saltac pa ga secite, da posle nebi stavljali motku umesto salterice. :e30: to moze da se uradi i na svemirskoj letelici, samo sto to mora strucnjak da obavi..... :dance3:

Link to post
Share on other sites

Druze,nemam ja nista protiv, neka svako u svoj auto trpa sta god hoce i neka sece,vari,navaruje......NJegov problem!!

Za short shift se kupuje kit koji je za to predvidjen,a ne navarivanje sipki i poluga salterice,ali ok "home made"!!

Ne bi nasi ljudi bili takvi kakvi jesu kad nesto ne bi budzili,CAk i sa kit-om za short shift postoje problemi loseg upadanja u brzine,npr prva i druga rede ali treca i cetvrta ne ulaze kako treba,pa se cuju razni kliktavi zvuci i tu nesto kaci ili lupa.

Ne pricam napamet,proguglajte malo po netu ima toga dosta.

Iz najbolje namere sam rekao da covek ne dira nista, jer kod 318d koji nije predvidjen za neku ostriju voznju nema svrhe to raditi,i samo mu fali to da nesto sjebe.Predpostavljam da je decko mlad i da ga loze te neke tjunerske stvari koje na kraju samo upropaste auto.

pa fala za to mlad hahahaaa samo sam pitao..a i vidimo se kod tornada u kacarevu na zurci hahaha

Link to post
Share on other sites