Recommended Posts

Lijep pozdrav svima.Novi sam na forumu, malo sam trazio, ali nisam pronasao slican problem mome. Nedavno sam uvezao BMW E39 520i, 2001. godina, sa 2.2 motorom.Pali mi se veoma cesto Engine Check lampica (zuta lampica), i kada bi auto radio na leru par sekundi, poceo bi se stresati i kao da mu ne radi jedan cilindar.Nakon toga ja bih ga ugasio, upalio i sve bi bilo opet normalno. Dakle u voznji se nista cudno ne desava, samo na leru.Auto ima i sekvent plin i desava se ista stvar. Molim nekoga ko ima slican problem ili ga je imao, da mi pomogne. Unaprijed hvala...

Link to post
Share on other sites

Moguce da ti neka dizna naliva,i on automatski ugasi struju na tom cilindru i onda ti radi na 5,i kad ugasis auto i upalis on ponovo pusti struju na tu bobinu,odradi diagnostiku trebalo bi da ti registruje problem u napajanju cilindra ili lose smese.

Link to post
Share on other sites

Kad sam mu stavljao plin, majstor mi je rekao da ako je dizna u pitanju, nece to raditi na plinu, jer plin ima svoje dizne.Ali on se isto ponasa, pa on sumnja na racunar, ali puno mi je to gatanja. Odvest cu ja auto na dijagnostiku, ali ne znam da li mi oni tacno mogu reci sta je problem, jer da je problem oko goriva i stekanja 2. dizne to vec znam. Mislio sam da je neko imao iste muke, ali hvala vam u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites

Tesko preko foruma da neko moze pogoditi sem da se ide redom kontrolisati...

Ja bi krenuo od ICV-a,odnosno ler ventil,mozda leptiric zeza.

Jesi li ga spajao na dijagnostiku?

Dizne?

Bombine?

Filter goriva?

Isao kod majstora, slaba kompresija na 2. cilindru, pa na leru sam iskljuci taj cilindar, sad treba skidati glavu i vidjeti, ili je ventil progorio ili je karika pukla :((

Link to post
Share on other sites

koliko ti je slaba kompresija? Možda nije za otvaranje jer se inače taj problem dešava kada je načeta neka od bobina.... imao sam taj problem na 330xi kada je hladno i bobina je bila u pitanju!

Link to post
Share on other sites

koliko ti je slaba kompresija? Možda nije za otvaranje jer se inače taj problem dešava kada je načeta neka od bobina.... imao sam taj problem na 330xi kada je hladno i bobina je bila u pitanju!

Majstor je ispitao, kaze da je struja ista i dobra, na dijagnostici ne prijavljuje nista za bobine... Stvarno nisam pametan ovdje, steta je otvarati ako nije nista strasno... Da li su bobine iste ili kako to vec funkcionise pa da zamijenim 2. i 3. bobinu pa da probam onda???

Link to post
Share on other sites

Koji ti cilindar gasi??Na taj stavi drugu bobinu,neces dobiti nista ako im izmenjas mesta,uzmi jednu za probu pa joj menjaj mesta.

Sve ispitano i stalno isti cilindar zeza, a kompresija ne moze biti slaba zbog bobine kad je ona raskopcana prilikom mjerenja. Skinuli smo glavu, ventili na tom cilindru pustaju, ali nista strasno, samo uslajfovati i ostalo sto ide, gumice ventila, obrada glave, dihtung..... ali srecom poznajem majstore i servise pa ce me sve izaci oko 350 eura :) novo ulje, antifriz, dvije rolnice PK remena, dihtung ventil dekla, dihtunzi auspuha i t d... mislim da ako sve bude OK, da sam dobro prosao.... Sastavljanje sutra pa vam javim kako ide sada ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da ne otvaram novu temu, kad je auto hladan i prebaci na plin i radi na leru ugasi jedan cilindar na benzinu se to ne dešava, kad auto dostigne radnu neće da se desi nikad bio na plinu ili benzinu, samo kad je hladan i na gasu 325i 2001

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Kada sam sve zavrsio PLATIO, upalio auto, a on opet ne radi kako treba, ista stvar. Opet rastavljanje, skidanje svega po redu, na kraju klipnjaca kriva. Razlog:zacepili se odvodi vode u koritu kod serva kocnica, kada je crijevo vakuma popustilo, negativni pritisak je nakupljenu vodu uvukao u usis i napravio hidro udar. Kada sam to sve ISPLACAO i sastavio sve, auto opet ne radi kako treba. Tada sam se razljutio i sve otavio kraju. Kada me je malo proslo nakon par dana odlucio sam se opet odvesti auto samo drugom majstoru, nakod 5 promijenjenih majstora niko nije znao napraviti auto, ali su dobro NAPLACIVALI. Na kraju sam kod komsije u kojeg sam najvise sumnjao kao majstora nasao rijesenje. Covijek je napravio auto za 2 sata, ovaj sto je sastavljapo motor nije dobro poslozio Vanose. Naplatio mi je 20 EURA popravak, najjeftinije do tada i napravio. Nedaj Boze nikome muke koje su mene snasle, a na kraju i od ispravnog, majstor je napravio neispravan auto , a meni jos vece muke. Vise mi niko ne dira auto osim komsije...

Link to post
Share on other sites