Recommended Posts

Ja kupio auto odavno ali nikako da se pohvalim...

Posle udesa mi je isplaceno 1000e od osiguranja za totalnu stetu plus jos nekih 25000 na prigovor :lol:

Dodao sam malo para i uzeo od marudze beloga groma :lol: :lol: :lol:

Mesec dana je stajao u nije se vozio zbog papira registracije i ostalih peripetija ali je sad se zavrseno i vozi se svaki dan...

Auto je u dobrom stanju kupio sam alu 15-ice i sve 4 zimske gume zamenio cd player i osvetljenje unutrasnje i iznad tablice za sad, ne rade mu stop svetla uopste i ja se nadam da je to do tastera koji cu uskoro da zamenim, motor je jako slab i on je bukvalno jedina stvar koja me na tim kolima nervira...

Evo kako to izgleda iz vise uglova...

dscn1899il.th.jpg

dscn1898w.th.jpg

dscn1900f.th.jpg

dscn1902.th.JPG

dscn1903d.th.jpg

dscn1908ih.th.jpgdscn1910v.th.jpg

dscn1904.th.jpg

dscn1905y.th.jpg

dscn1901n.th.jpg

dscn1909j.th.jpgdscn1925f.th.jpg

dscn1921y.th.jpg

dscn1922z.th.jpgdscn1919pm.th.jpg

dscn1924u.th.jpg

dscn1914n.th.jpg

img2602e.th.JPG

dscn1927hi.th.jpg

img2606f.th.jpg

dscn1926u.th.jpg

img2601az.th.jpg

dscn1942p.th.jpg

dscn1940o.th.jpg

dscn1939f.th.jpg

dscn1938f.th.jpg

img2620p.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

šta znam, zanimljiv je :)

Šta si koristio za kabinsko osvetljenje i pozicije?

Ja sam to imao pre, ali pozicije nisu izdrzale ni mesec dana da obadve rade, a ni kabinsko nije dugo izdrzalo, kad je jedna riknula, i sve ostale krenule ili crknu ili trepere pa crknu u mukama :D

Link to post
Share on other sites

Sam sam lemio od onih traka ( http://art-rasvjeta.hr/images/uploads/7820-D-C-W-BL-GR-R-Y-RGB_LED_TRAKA.jpg ), napred sam stavio 2 trake po 9 jednu do druge a pozadi 3 trakice po 3 diode sve ih spojio i zalemio zice u kuciste sijalice, vratio sve na svoje mesto i stvarno je odlicno svetlo, ne verujem da ce crci jer imam dosta iskustva sa tim diodama i nikad mi se nije desilo da crkne neka od tih traka sa kojima sam radio.. :)

A pozicije su....... bem li ga, tu je marko turio sta je nasao :lol: Iznad tablice su isto 2 tracice po 3 diode...

Link to post
Share on other sites

lep je, zatamni jos stakla i nista vise ne pipaj...

@Sutlandjanin ja sam kod mene koristio led diode sa socivom (450din je par) sljakale su bez problema 5 meseci a onda sam prodao auto...

Link to post
Share on other sites

da da trake, zaboravio sam na to, vidi se po tablici jer svetli ko mutavo, ja imam valjkaste one sa po tri sijalice, a napred sam vratio obicne pozicije, zute, mislim da sam imao te ledove sa socivom, ali izgleda je to ko kineski ksenon, kako koga zapadne hehe.

Za moj ukus, ne svidjaju mi se ovi crni zmigavci, mozda i stopke :)

Generalno lepo izgleda

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Evo danas stavio letnji set, kupio nov akumulator jer onaj sto je bio u njemu nije ni za q... svako vece sam ga punio, u medjuvremenu radio servis alternatora jer nije punio kako treba, anlasera jer je bio u jako losem stanju, zamenio differencijal jer prosli nije imao kap ulja u sebi (neko ga je pedantno sklapao) pa je prozvizdao,zamenio sam svecice od kojih su dve bile neke super bosh (jedna +7 druga +8) tako pise na njima jedna ima 2 pipka druga jedan, a isto tako i ove druge dve svecice nit su bile od istog proizvodjaca nit su bile istog oblika xD, ovih dana idem da stavljam srednji lonac jer ga nema i auspuh je sastavljan iz 30 komadica cevi i ima samo zadnji lonac, mozda i zamenim zadnji za remus sa crnoga bmw-a, i tako, nista specijalno... Da i anlaser je izgubio plus sa kontakt brave skoro tj negde usput i nije uopste vise hteo da vergla pa sam sproveo sa zice koja ide sa bravice direktno na anlaser plus da kad okrenem kljuc on pusti struju to nisam mogao da nadjem gde je problem i ovo mi je bilo najjednostavnije resenje... Nikad nisam imao skuplji i gori auto, doduse sad je apsolutno sve ok s obzirom kako je bilo, doduse jos uvek nema visko ventilator i stalno pali onaj elektro od kad je ovo vreme u plusu i to moram da pazarim a i termodavac je los pa mi je temperatura uvek u crvenom kad se zagreje mada bivsi vlasnik je rekao da je to normalno pa se ja ne uzbudjujem mnogo oko toga... Kupio sam i onu plastiku koja ide od hladnjaka do motora cisto jer je bila rupcaga izmedju koja je jako ruzno izgledala i sad je sve cakum pakum posle brdo ulaganja... Ovo je cisto da imate pravu sliku onog generalno sredjenog auta sa foruma ;)

Ufff ala sam se raspisao, nadam se da nisam mnogo udavio... :lol: :lol: :lol:

Evo kako izgleda spolja... :D

dscn1943h.jpg

dscn1948t.jpg

dscn1952e.jpg

dscn1953ui.jpg

dscn1959qu.jpg

dscn1960v.jpg

dscn1961s.jpg

dscn1964sj.jpg

dscn1966t.jpg

dscn1967d.jpg

dscn1969.jpg

dscn1970l.jpg

dscn1971i.jpg

dscn1975j.jpg

dscn1979p.jpg

dscn1981n.jpg

dscn1983g.jpg

dscn1984au.jpg

dscn1986z.jpg

dscn1990e.jpg

dscn2000s.jpg

dscn2001v.jpg

Link to post
Share on other sites

Pre ce biti da je ovo drugo u pitanju :D a sa njima i diskovi jer su kao cd... Da sam znao sta me sve ceka sa ovim kolima pre bih uzeo nekog 2.5 '91 za 1400e jer su puni oglasi takvih i polako sredio po svom ukusu auto... Ali ovako samo cutim i gutam to sto sam ....... :(

Link to post
Share on other sites

Pre ce biti da je ovo drugo u pitanju :D a sa njima i diskovi jer su kao cd... Da sam znao sta me sve ceka sa ovim kolima pre bih uzeo nekog 2.5 '91 za 1400e jer su puni oglasi takvih i polako sredio po svom ukusu auto... Ali ovako samo cutim i gutam to sto sam ....... :(

cuti i pu.. :D lepa je e36-ica ne lupaj mnogo,odradi jos sta imas i uzivaj

Link to post
Share on other sites

Samo da zamenim sve diskove paknove motor menjac kardan diff hladnjak, da sredim klimu koja ne radi i bog da me vidi :lol:

Link to post
Share on other sites

Necu vise nista da pricam dobili ste odgovor, znam da cu za sve vas ja da ispadnem budala (sto i jesam) ali ovde se radilo o poverenju...

Link to post
Share on other sites

Necu vise nista da pricam dobili ste odgovor, znam da cu za sve vas ja da ispadnem budala (sto i jesam) ali ovde se radilo o poverenju...

Nisi ti budala, ti si lakoveran i dobar covek, za razliku od nekih.

Nikada mi nece biti jasno uvaljivanje stvari ljudima sa kojima zajedno "sedis u kafani i cugas"?! :blink:

P.S. Sami su krivi svi koji su se osetili prozvanim, ako uopste ima takvih.

Link to post
Share on other sites

Ova zlatna kocka je najbolji auto koji sam ja ikada kupio, za 3 godine bukvalno nikakav problem nisam imao, nikad se nije desilo da ne upali na prvo verglanje, jedina i najveca mana joj je bila limarija koja i nije toliko losa i koja i dalje traje ali mora da se sredi a onda cu nju da vozim a ovo cudo ce da ceka nekog ko ce se primiti na izgled isto kao sto sam i ja... :lol:

A kostala je 1150e zamisli? :D

Link to post
Share on other sites