Recommended Posts

Stigao m44 :lol: u ponedeljak ugradnja... Imam par pitanja, prvo - da li je tacno da moram da uzimam komplet bravu sa kodom i kljucem od auta iz koga je motor da bi mogao da ga upalim? Tako mi kaze jedan strucnjak tu iz kraja... Onda ima jedan kraj instalacije na kome definitivno fali dzek i iz creva vire 4 zice isecene, iz tog dela instalacije i par cm pre tih zica ide jedan mali dzek sa jedne strane a sa druge dzek za lambda sondu, moracu da slikam i da okacim ovde. Ako mi nesto ne bude jasno oko povezivanja instalacije ja cu ovde da pisem... :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taj dzek sto ide sa dzekom za lambdu ti ide na menjac odozgo.A te 4 zice sto vire to bi trebala da je lambda,ako su 2 bele ,1 siva i 1 crna onda je lambda sonda.

A sto se tice ewa-a moras da uzmes i antenu i ews sa tog auta jer je motorni racunar vezan za taj ews(imobilajzer).Inace nema varnice.

Link to post
Share on other sites

A jel postoji neka sansa da ja sa njegovog kljuca prebacim kod na moj kljuc i da ne menjam celu bravicu nego samo to (ews) ne znam ni sta je to, i kod u kljucu?

Link to post
Share on other sites

244g.JPG

Zna li neko slucajno sta ide na ove gole zice ili gde one idu dalje, jer bih ja u ponedeljak da ubacujem motor u kola a nije mi poznato sta sa ovim zicama da radim...Ima unutra jos 3 manje zicice...

Link to post
Share on other sites

Manje prepravki manja potrosnja manja cena... Da sam nasao za te pare dobar m50 sa agregatima menjacem papirima verovatno bih njega uzeo, ali ovako cu se zadovoljiti i sa 140ks... Ne zna niko sta da radim sa ovim posecenim zicama?

Link to post
Share on other sites

Od danas je 318is :D

Motor upakovan i radi savrseno na prvi pogled...

Presrecan sam i prezadovoljan :D Jedino mi ostaje da povezem klimu to nisam stigao a i nece mi trebati do leta :D

Ne radi mi kazaljka za temperaturu uopste, pre je bila u crvenom a sad ne radi, casper mi je poslao koja zica ide za temperaturu pa cu da probam to da resim, ali za sad je jedina to boljka ... :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

sa srecommm ;) a kako idee ?e30.gif

Kaze da ide mnogo dobro,ali ume da laze :P :D salim se,za sada je zadovoljan,veceras cemo da vidimo kako vuce uz brdo alu u stranu :D

Link to post
Share on other sites

Ljudi ja sam prezadovoljan, ovo je kao totalno drugi auto, cilindar kvacila i ceo set kvacila je nov nije presao ni 10k km tako kaze bivsi vlasnik a ja sam se i sam uverio u to danas.. Kocnice su mi komplet nove, ovaj motor ubija kako ide, skroooz je drugaciji osecaj kad ga sad vozim, jos sam zzamenio komplet prednji trap sverne zglobove i viljuske sa kuglama i sad nema nigde luft, ovaj remus sto sam stavio tek sad dolazi do izrazaja. Presrecan sam :lol:

Vadjenje starog i stavljanje novog motora za 1 dan uz pomoc samo jednog drugara jer me je ovaj (FILIP) drugi ispalio, mislim da je to za jednog muzicara velika stvar i ponosan sam na sebe :lol: :lol: :lol:

Idemo, ponovo vadjenje kante :lol:

6x05.jpg

a3al.jpg

Spremanje ovog drugog za ugradnju, nisam imao vremena da ga perem ali i nema potrebe jer je motor sa svih strana suv ko barut...

1yqp.jpg

9kem.jpg

zyj1.JPG

xe5j.jpg

ppww.JPG

x5kq.jpg

t8iz.jpg

I to bi bilo sve u ovom broju casopisa e36 318is :lol:

Link to post
Share on other sites