Problem sa hlađenjem (i grejanjem)


Recommended Posts

Ovih dana sam primetio da mi auto na leru sa odvrnutim grejanjem do kraja diže temperaturu i slabo greje u kabini, kada ga isturiram par puta spusti temperaturu i dobije normalno grejanje u kabini. U vožnji se ne primećuje toliko slabo grejanje, ali mu je temperatura ipak malo iznad polovine. Takođe sam još ranije primetio da mi na autoputu preko 3000 obrtaja pomalo prebacuje polovinu. Ima li koda zna u čemu je reč, plašim se da ga vozim da ne bih napravio neku goru havariju na motoru ovako. Probao sam malopre da ga odzračim i nema mehurića vazduha na onom šrafu na kućištu termostata... Regularno mi izbaci 1 litar antifriza iz sistema vrlo brzo pošto ga dopunim, creva do hladnjaka nisu tvrda pa valjda nije dihtung glave, antifriz je čist bez ulja u sebi... Ne znam šta bih još napisao, ako je još nešto potrebno da napišem kako se motor ponaša, samo recite. Hvala unapred. Poz.

Link to post
Share on other sites

Visko okreće normalno, čini mi se da nema simptoma da je neispravan... Odzračivao sam ga malopre, nema mehurića na šrafu za odzračivanje.

Link to post
Share on other sites

Visko okreće normalno, čini mi se da nema simptoma da je neispravan... Odzračivao sam ga malopre, nema mehurića na šrafu za odzračivanje.

a jel zavrti jace kad kazaljka predje polovinu,ili uvek vrti jednakom brzinom?

Link to post
Share on other sites

A gde ti onda gubi tecnost,jel curi negde ili ga sipa u klip???

Ima crevce koje ide iz čepa posude za antifriz koje je na drugom kraju slobodno, kao neki odušak... valjda ga tu prosipa. Pitanje je koji ga pritisak istera napolje, da napomenem ponovo, creva nisu tvrđa nego kada je hladan.

Link to post
Share on other sites

a jel zavrti jace kad kazaljka predje polovinu,ili uvek vrti jednakom brzinom?

To nisam gledao, probaću da provalim i to pa javljam.

Link to post
Share on other sites