Recommended Posts

Danas sam bio kod Babica u Mirjevo. Znaci apsolutni nindza. Sredio mi muke sa plinom za dvadesetak minuta.

Kao da vozim drugi auto. Ranije mi je na plinu broj obrtaja oscilirao od 1200 -300 strasno kako je radio.

Naravno nas forumas Babic mi je i to sredio.

Definitivno sve preporuke za bilo koji problem sa plinom ili ugradnjom.

Hvala jos jednom drug

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

e ovako,citao sam topike o plinu redom,pa shvatih da je ovaj Gospodin Babic DR.za plin...posto i ja imam slican problem kao brat surowi,a problem mi je da odem do Mirjeva,nemam slobodnog vremena,interesuje me samo sta bi moglo da bude kod mene...Kad sam kupio auto pre 6meseci,trosio mi 13-14l plina po gradu,radio na 900rpm bez oscilovanja,zadnja 2 meseca poludeo skroz,trosi od 17-20l,i radi od 500-1000rpm non stop!!!ja malo cackao isparivac (BRC) nasao samo jednu diznu(mislio sam da je ler dizna)odvrtao zavrtao,ali ler ni gore ni dole,onda sam malo na leptiru pojacao ler da radi na 900rpm i malo zavrnuo onu racvu,auto radio perfektno ceo dan,sutradan opet stara prica,gore-dole obrtaji(OSCILACIJE SE DESAVAJU SAMO KAD SE AUTO ZAGREJE),posle toga ponovo radi,pa neradi i tako u krug svaki dan!!!STA LI JE PROBLEM??

Link to post
Share on other sites

Ako se neki auto lako šteluje sa venturi uređajem onda je to sigurno bmw.

Prvo namesti da ti ler na benzinu bude bez oscilacija i da je na primer 850 +/-50rpm. To radiš preko sajle gasa, jer tu zna da zajebava i to što je kod tebe može da bude baš sajla, bužir ili nešto peto, ali ako se javlja posle nekog davanja gasa to može da ukazuje da sajla "radi" na mestu gde treba da stoji bez pomeranja.

Drugo kada je namešten na benzin, prebaciš na plin i tamo imaš 2 štelovanja:

1.Ler na isparivaču,

2."Potrošnju" na crevu od isparivača ka mešaču na usisnoj gumi.

Prvo podesi na isparivaču ler da radi na istom broju obrtaja kao i na benzin. Prebacuj malo tamo vamo benzin-gas da proveriš.

Sedneš onda u kola i vozaš se na benzin i pratiš ponašanje ekonomera (pokazivač potrošnje ispod obrtomera) i izađeš na pravac i napraviš ga petom (poslednjom brzinom da ide nekom brzinom kojom se često voziš tipa 100, 120km/h ili na oko 3000rpm i zapamtiš gde stoji ekonomer tada i prebaciš na plin.

Ako ti na plin pokazuje veću potrošnju znači da ti je smeša siromašna na plin i staneš i odvrneš štelovanje "potrošnje" za krug na primer i probaš opet.

Ako ti pokazuje na plin manju potrošnju znači da ti je smeša prebogata na plin i onda zavrneš jedan krug štelovanje "potrošnje".

E sad cimaš tako nekoliko puta dok ne postigneš da se ekonomer ponaša isto na plin i na benzin, pratiš i pri ubrzanjima malo, uglavnom preko ekonomera.

Kad to napraviš, staneš i prešteluješ ponovo ler na isparivaču da bude isto kao na benzin.

Tada je to to.

Za sve dalje žalbe na potrošnju i rad motora se obratiš:

Svećicama,

Kablovima/bobinama

Instalaciji,

Filteru vazduha,

Stanju motora...

Ovo ništa ne važi ako ti je neispravna lambda sonda pre svega, a nećeš moći da postigneš baš kako treba i ako ti ne valja nešto od sledećeg:

Protokomer,

Senzor temperature rashladne tečnosti,

Senzor temperature usisanog vazduha,

TPS senzor

...

Link to post
Share on other sites

Hvala na iscrpnom odgovoru,ali ima problem,ONA DIZNA NA MOM ISPARIVACU KAD JE ODVRCEM ILI ZAVRCEM,UOPSTE NE MENJA OBRTAJE,UOPSTE NEREAGUJE,I DRUGA STVAR MENJAO SAM SAT,STAVLJEN OD KOMPAKTA 97-98GOD TAKO DA NEMAM EKONOMER PA NEMOGU DA SE UPRAVLJAM PO NJEMU!!!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Ja sam od Draganceta cuo da je Babic ekstra majstor za plin.Bio sam jednom kod njega ali za ksenone.Ako i sa plinom radi tako kvalitetno onda ga preporucujem ...

100% tacno.

Link to post
Share on other sites
Hvala na iscrpnom odgovoru,ali ima problem,ONA DIZNA NA MOM ISPARIVACU KAD JE ODVRCEM ILI ZAVRCEM,UOPSTE NE MENJA OBRTAJE,UOPSTE NEREAGUJE,I DRUGA STVAR MENJAO SAM SAT,STAVLJEN OD KOMPAKTA 97-98GOD TAKO DA NEMAM EKONOMER PA NEMOGU DA SE UPRAVLJAM PO NJEMU!!!

ako ti je ledio rasprsivac-moguce da je otisla membrana u njemu-kad ode membrana nemas mogucnost stelovanja ler gasa na onom ventilu na rasprsivacu

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 4 years later...
On 22.11.2009. at 9:50 AM, ///Misic said:

Ako se neki auto lako šteluje sa venturi uređajem onda je to sigurno bmw.

Prvo namesti da ti ler na benzinu bude bez oscilacija i da je na primer 850 +/-50rpm. To radiš preko sajle gasa, jer tu zna da zajebava i to što je kod tebe može da bude baš sajla, bužir ili nešto peto, ali ako se javlja posle nekog davanja gasa to može da ukazuje da sajla "radi" na mestu gde treba da stoji bez pomeranja.

Drugo kada je namešten na benzin, prebaciš na plin i tamo imaš 2 štelovanja:

1.Ler na isparivaču,

2."Potrošnju" na crevu od isparivača ka mešaču na usisnoj gumi.

Prvo podesi na isparivaču ler da radi na istom broju obrtaja kao i na benzin. Prebacuj malo tamo vamo benzin-gas da proveriš.

Sedneš onda u kola i vozaš se na benzin i pratiš ponašanje ekonomera (pokazivač potrošnje ispod obrtomera) i izađeš na pravac i napraviš ga petom (poslednjom brzinom da ide nekom brzinom kojom se često voziš tipa 100, 120km/h ili na oko 3000rpm i zapamtiš gde stoji ekonomer tada i prebaciš na plin.

Ako ti na plin pokazuje veću potrošnju znači da ti je smeša siromašna na plin i staneš i odvrneš štelovanje "potrošnje" za krug na primer i probaš opet.

Ako ti pokazuje na plin manju potrošnju znači da ti je smeša prebogata na plin i onda zavrneš jedan krug štelovanje "potrošnje".

E sad cimaš tako nekoliko puta dok ne postigneš da se ekonomer ponaša isto na plin i na benzin, pratiš i pri ubrzanjima malo, uglavnom preko ekonomera.

Kad to napraviš, staneš i prešteluješ ponovo ler na isparivaču da bude isto kao na benzin.

Tada je to to.

Za sve dalje žalbe na potrošnju i rad motora se obratiš:

Svećicama,

Kablovima/bobinama

Instalaciji,

Filteru vazduha,

Stanju motora...

Ovo ništa ne važi ako ti je neispravna lambda sonda pre svega, a nećeš moći da postigneš baš kako treba i ako ti ne valja nešto od sledećeg:

Protokomer,

Senzor temperature rashladne tečnosti,

Senzor temperature usisanog vazduha,

TPS senzor

...

Pozdrav, prepoznajem strucno lice,pa POMAGAJTE!

Imam e46 sa M43TU B19 motorom, ugrađen je sekvent plin prije godinu dana,  (tomaseto AT09 isparivač, STAG Go Fast računar i dizne 2 oma tomaseto IG01), naime prije mjesec dana mi se pojavio problem i ne mogu da ga rijesim, pa vas molim za pomoć!? Auto na benzin radi savršeno, kada prebaci na plin radi neravnomjerno (kao na 3,5 klipova (-: ) na leru a u vožnji se na 2000 do 3000 obrtaja u bilo kojoj brzini osjeti podrhtavanje motora (vidi se na ručici mjenjača kako se trese). Kada ga spojim na INPU i uradim ROUGH test na benzinu je OK a na plinu mi pokazije da ne radi jedan klip! Pokušao sam staviti VALTEK 3 omske dizne i čim ih stavim uradim kalibraciju bude dobro par dana i opet isto. Kada vratim tomaseto dizne 2 oma isto bude par dana i po starom, ne radi glatko i ima te vibracije i neravnomjeran rad  na leru i u vožnji? POMAGAJTE

Link to post
Share on other sites

Otisao sam kod babica i rekao mi je da ne zna u cemu je problem jer komp kaze da je sve ispravno, na benzinu radi idealno a na plinu kao sto rece covek 3.5 klipa, kaze babic da mi je izgoreo ventil ili mi jedna benzinska dizna pusta benzin dok radi na plinu, zamenio sam dizne benzinske, proverio kompresiju i sve je uredu, inace plina mi od kad je to pocelo da se desava trosi preko 15l a pre toga 10-11... :(

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 20.7.2016. at 7:37 AM, Dzoni said:

Otisao sam kod babica i rekao mi je da ne zna u cemu je problem jer komp kaze da je sve ispravno, na benzinu radi idealno a na plinu kao sto rece covek 3.5 klipa, kaze babic da mi je izgoreo ventil ili mi jedna benzinska dizna pusta benzin dok radi na plinu, zamenio sam dizne benzinske, proverio kompresiju i sve je uredu, inace plina mi od kad je to pocelo da se desava trosi preko 15l a pre toga 10-11... :(

Posto dijelimo iste muke....uspio sam podesavanjem procenta rada dizni dobiti skoro pa dobar rad motora....za potrosnju cu javiti dok ga testiram .

Link to post
Share on other sites