Recommended Posts

Zanima me ako na m50b25 bez vanosa ostavim samo izduvne grane standardne,znaci bez ostatka izduvnog sistema, hocu li i kolko izgubiti na snazi i odzivu na gas ili mozda obrnuto.

Link to post
Share on other sites

vidjao sam "neka" resenja gde auspuh prolazi kroz kos i krilo , ali su to radili vise zbog toga da bi ustedeli na tezini ... u svakom slucaju moraces da sminkas mapu ...

Link to post
Share on other sites

To je kad oces a ne znas .....samo ti topkaj papriku i pusti one koji znaju da rade....manje ce te kosta :e30:

Link to post
Share on other sites

Ja za razliku od tebe ne moram da ucim ....ja sam to naucio u skoli kad je bilo vreme....nisam morao da sadim papriku za vreme skole ko u Leskovac...ahahahahahhahahaahhaahahhahahahahah

Link to post
Share on other sites

Ja za razliku od tebe ne moram da ucim ....ja sam to naucio u skoli kad je bilo vreme....nisam morao da sadim papriku za vreme skole ko u Leskovac...ahahahahahhahahaahhaahahhahahahahah

Ce sednes ti na papriku, samo polako :) Ajd posto vec sve znas odgovori na pitanje u ovoj temi!

Link to post
Share on other sites

Odgovorio sam ja tebi ali se ti ponasas ko orangutan -tj dok se ne opeces ne verujes

Link to post
Share on other sites

e ajd neka neko ko zna bez zezanja objasni to malo.mozda ima neki kao ja,koji neznaju a hoce da nauce nesto pametno.a sta recimo biva kad ljudi skidaju srednje lonce,katalizatore i zbog zvuka ostavljaju samo protocni lonac i to pozadi umesto zadnjeg lonca?

Link to post
Share on other sites

al bez zezanja :)

idi u prodavnicu i napuni 4 kese ...

ides "peske" do kuce ...

umesto liftom na 7-mi sprat , stepenicama...

ali prvo stavi jednu cev u usta barem fi50 i ostaces bez daha vec na 2-gom spratu...

ovo je bez zezanja a ako te zanima i sa zezanjem ... :lol:

Link to post
Share on other sites

e JebajGa , ovo mora sa zezanjem ... :)

zamisli da trebas da odradis "veliku nuzdu" ...

i sad krenes sa malo snage i nizim obrtajima , al dusman nece napolje...

povecas malo obrtaje , ali ne bacas snagu pa zaustavljas disanje ...

e sada ponovi sve ovo sa trskom za sok ...

:lol:

Link to post
Share on other sites

rezime je izgleda da nemoz da se kenja sa malom slamkom ustima,zato sto je pozadi veci fi ahahahahahahahahahah

znaci nije mi dobro od pontdom-ovog objasnjenja pao sam aaaaaaaaaaa

Link to post
Share on other sites

Najveća "matematika" kod Oto motora je usis-izduv. Tu se najviše dobija i najviše gubi snage. Treba biti jako obrazovan (odgovarajuća struka) ili imati puno iskustva sa "friziranjem" motora da bi odgovarajućim preradama dobio više snage. Skidanjem raznih lonaca, dobijaš malo lepši zvuk (možda), pa ti daje subjektivan osećaj da auto bolje ide, ali uglavnom samo gubiš.

Lepo ti je Klinik rekao da to prepustiš ljudima sa znanjem i iskustvom, tako je NAJJEFTINIJE.

p.s. "lovačke priče", tipa, ja skinem auspuh, skinem filter, i dobijem brdo konja, a auto ide 300-400 km/h, su samo priče i to debelo lažne, nemoj da nasedaš na to. :acute:

Link to post
Share on other sites

Najveća "matematika" kod Oto motora je usis-izduv. Tu se najviše dobija i najviše gubi snage. Treba biti jako obrazovan (odgovarajuća struka) ili imati puno iskustva sa "friziranjem" motora da bi odgovarajućim preradama dobio više snage. Skidanjem raznih lonaca, dobijaš malo lepši zvuk (možda), pa ti daje subjektivan osećaj da auto bolje ide, ali uglavnom samo gubiš.

Lepo ti je Klinik rekao da to prepustiš ljudima sa znanjem i iskustvom, tako je NAJJEFTINIJE.

p.s. "lovačke priče", tipa, ja skinem auspuh, skinem filter, i dobijem brdo konja, a auto ide 300-400 km/h, su samo priče i to debelo lažne, nemoj da nasedaš na to. :acute:

ovo sto naprica su gluposti uglavnom prvi pasus... a ovo dole kao da si nam prepricao pricu koju si cuo od nekog balavca koji se ni hipoteticki ne racuna kao neki nazovimo trkac ili poznavalac automobilizma vec neki bas bas bas balavac... uopste mi nisu jasni postovi kao sto je tvoj drugi pasus....

Link to post
Share on other sites