Recommended Posts

Iseci haubu i sprovedi izduvne cevi na gore kao kod traktora. Ako bude mnogo bučno, na svaku cevku stavi po jedan lonac i ima da bude bombona:

clip5u.jpg

Ako ostavljaš samo cevi obavezno stavi i one traktorske pokopce, da ne upada kiša kroz izduvnu granu kad se auto ne vozi.

Link to post
Share on other sites

Slazem se u potpunosti...gluposti...

Aj neko ko zna iz iskustva nek resi dilemu a ne teoretski!

air box , usisni ventili , vodjice , sicevi , bregaste , izduvni ventili , spustanje glave , mapa , radilica sa drugim tegovima , pumpa za gorivo , regulator pritiska , mapa , dizne i jos malo stvarcica i u zavisnosti od motora dobijes od 40 do 70 ks+ ...

imas stage 1-2-3 ... sve u svemu atmosferski motor SUS nimalo nije lako "nabildovati " :)

Link to post
Share on other sites

Bildovace ga turbo samo jos da nadjem ko se kod nas u srb uspesno bavi MegaSquirt-om, tad mi ne treba auspuh uopste :) do tad moram da experimentisem posto niko nece da mi kaze jel ima negativnog efekta bez izduva.

Link to post
Share on other sites

motor sa unutrasnjim sagorevanjem je kompleksan, dinamicki skup razlicitih sistema koji rade zajedno kako bi konvertovali energiju iz goriva u mehanicku, odnosno da bi se automobil kretao. Bilo kakva izmena na jednom od sistema zahteva adekvatne izmene i na drugim sistemima, da bi kompleksan, dinamicki skup, odnosno motor, bio efikasan.

Dalje, da bi motor sa unutrasnjim sagorevanjem radio sa optimalnom smesom, potrebno mu je 1 mera benzina i 14.7 mera kiseonika. ako ima 13 mera kiseonika, onda je bogata smesa, ako ima 16 onda je siromasna. sa siromasnom smesom gore ventili.

e sad, zasto je to bitno, ako si skinuo lonce i ostavio samo cevi, smanjio si pritisak izduvnih gasova koji nastaje dok oni putuju kroz lonce, izmedju razlicitih pregrada i krivina. A to opet znaci da je omoguceno da u komoru za sagorevanje udje vise kiseonika nego sto je potrebno za optimalnu smesu. nastaje siromasna smesa i ako ecu ne moze da doda dovoljno benzina da je optimizuje, eto problema.

znaci sledece, skines lonce i poklopce, kupis wideband o2 senzor sa cukicom koju montiras u kabinu i pratis sta se desava. Ako je ecu dobro konstruisan i ako dizne mogu da ga isprate, auto ce disati bolje i ici brze i naravno trositi vise. Ako ne, onda menjas dizne pa mapiras, pa kupujes standalone ecu da bi imao vise opcija i tako dalje i tako to.

sad mozete da nastavite da lupetate, serete kroz cevku i letite u nebo kao raketa.

Link to post
Share on other sites

meni kad je nedostajalo pola zadnjeg lonca auto se vukao kao slina i primao gas kao da iscimas babu od 100 godina(primi posle pola sata),kad sam stavio novi zadnji lonac bolje je isao i bolje je primao gas tako da ovo alexxx sto je rekao ne bi rekao da je glupost.najvise se snage dobija vecim usisom i vecim protokom izduva(vecim cevima,vecim loncima).ne bi se stavljao izduv bezveze fabricki :)

Link to post
Share on other sites

MS moze da stavi neki entuzijasta koji tacno zna sta ms moze i sta mu tacno treba od njega pa ga uzme u rinfuzi, lemilica i polako i tako da ustedi brdo para. mnogo bolje resenje je vems. najbolja resenja en bih ni spominjao, cifre prelaze vrednost svih kockica na forumu.

Link to post
Share on other sites

ovo sto naprica su gluposti uglavnom prvi pasus... a ovo dole kao da si nam prepricao pricu koju si cuo od nekog balavca koji se ni hipoteticki ne racuna kao neki nazovimo trkac ili poznavalac automobilizma vec neki bas bas bas balavac... uopste mi nisu jasni postovi kao sto je tvoj drugi pasus....

Član sam trkačke ekipe koja godinama radi motore i kompletne automobile za auto trke, (imamo i dosta pehara), tako da znam o čemu pričam.Uglavnom su to motori za Hobi klasu, tj bez ograničenja u prepravkama (osim turba koji je zabranjen i zapremine motora koja je limitirana). Preko 25 god. se bavimo doradom i takmičimo sa komkurencijom gde je svaka konjska snaga zlata vredna.Ne možete ni zamisliti koliko glava motora, koliko širih i užih ventila, širih usisnih kanala, smo potrošili dok nismo postigli pravi efekat (trošimo ih i dalje). Kupili preko 30 racing bregastih osovina i sve to uparivali, slagali, vozili....(mogu danima da vam pričam o ovome)

da ne pričam o trkačkim menjačima sa ravnim zubima koje smo pravili i šper diferencijalima, roll-barovima.........

Eto ja toliko o ovome, a vi i dalje pišite da su ovo gluposti, ja vam neću replicirati.

Puno pozdrava od mene.

p.s. Pozdrav Kliniku, on zna kako je to "lako" raditi, njegovi radovi i zadovoljne mušterije iz cele bivše SFRJ, sve pokazuju. Svaka čast Majstore.

Link to post
Share on other sites

Član sam trkačke ekipe koja godinama radi motore i kompletne automobile za auto trke, (imamo i dosta pehara), tako da znam o čemu pričam.Uglavnom su to motori za Hobi klasu, tj bez ograničenja u prepravkama (osim turba koji je zabranjen i zapremine motora koja je limitirana). Preko 25 god. se bavimo doradom i takmičimo sa komkurencijom gde je svaka konjska snaga zlata vredna.Ne možete ni zamisliti koliko glava motora, koliko širih i užih ventila, širih usisnih kanala, smo potrošili dok nismo postigli pravi efekat (trošimo ih i dalje). Kupili preko 30 racing bregastih osovina i sve to uparivali, slagali, vozili....(mogu danima da vam pričam o ovome)

da ne pričam o trkačkim menjačima sa ravnim zubima koje smo pravili i šper diferencijalima, roll-barovima.........

Eto ja toliko o ovome, a vi i dalje pišite da su ovo gluposti, ja vam neću replicirati.

Puno pozdrava od mene.

p.s. Pozdrav Kliniku, on zna kako je to "lako" raditi, njegovi radovi i zadovoljne mušterije iz cele bivše SFRJ, sve pokazuju. Svaka čast Majstore.

Vidi tebi niko nije rekao da ti licno nemas pojma... ali si ostavio post sa tragom velike gluposti u njemu... vecina ovde prisutnih na forumu koja se iole razume u mehaniku konta sta dobijes-izgubis skidanjem auspuha ili jednog lonca, i svi imalo upoznati sa istim znaju da se konji ne ubacuju lopatom pod haubu... toliko od mene. a da bi naturpijao isti motor za neke pare osrednje a da pritom sam moze da se igra sa istim je veoma jednostavna prica i matematika, samo je problem kako i odakle poceti, dizne sa vecim protokom, veci fi cevi na auspuhu, premapirati komp, cipovati, srediti usis za bolji protok vazduha, spustiti glavu, obraditi kanale itd. sto za to ne trazi puno znanja izuzev mapiranja za koje je potrebno strucno lice... to mu dodje kao neka sitna polemika odakle poceti.

Link to post
Share on other sites

Ma jasta, turpija za nokte I turpijas.

Potrebno je znanje I iskustvo I to u velikim količinama jednog I drugog.

Ko mora da pita dal da skidam, šta se dobija, bolje da ništa ne dira.

Link to post
Share on other sites

Ma jasta, turpija za nokte I turpijas.

Potrebno je znanje I iskustvo I to u velikim količinama jednog I drugog.

Ko mora da pita dal da skidam, šta se dobija, bolje da ništa ne dira.

ukoliko hoce da ide do detalja onda da... ali fala Bogu ima tema na forumu i moze da pita bilo koga da ga posavetuje i usmeri malo...

pa svi veliki majstori su od necega poceli, nisu se rodili sa znanjem koje imaju sad i svi su se oni u mladjim danima svog zanata "igrali" ovakvih stvari.

Link to post
Share on other sites