Recommended Posts

To je jako dobra tema. Mislim da ih nema puno. Ima ih. Na zalost jedan broj se ne voze, nego stoje. 

Moj auto nije savrsen. Niti je blizu, ima sitne ogrebotine, za mene ja malo previse bucan, ima tu sve po malo. Ali je blizu. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E ne racunam te sto cuce po garazama neregistrovani. Kao sredjuju se.. a nikad.

Samo registrovane koji se voze. Jako retko se vidja.

Nema vise ni postenih e36 a kamoli e30

Sve sami lesevi I grozote na ulici.

Link to post
Share on other sites

E 30 su stigle godine, davno je bila 1983 kad je pocela proizvodnja, a i 1991 kad je zavrsena. 90% ih je ubijeno, to se teralo u crveno, muški. Da imam ovako lepu kocku verovatno bi bila u garazi, eventualno neki prekrivac preko nje. I samo vozikanje vikendom, skupovi i te stvari. Dobra kocka je raritet vec godinama. Kad sam poceo da pratim forum, kocki je bilo ko sad e46. A gle sad, na prste da ih izbrojis. Kocka ce uvek biti moj omiljeni auto, vozio sam je sa 20-tak godina, uzivao u zivotu. Lepe uspomene me vezu za taj auto...A video sam bas moju kocku pre par meseci, neki cigani je voze, smorio sam se kao dupe. Doslo mi ih pitam da mi prodaju, nije zasluzila da tako zavrsi...Tacno cu da je nadjem, da im dam 200-300e, da je doteram u dvoriste pa nek stoji. 

Link to post
Share on other sites

Najisrenije, mialim da vise propada auto dok stoji. Ja volim da vozim moj auto. Ali nije za sve peilike i puteve. A za e30, i da nadjes nesto, delove za resturaciju nema. Polovna krila da krpis, nova su papreno skupa. Da ne pricano za ostalo, ili ne daj boze hoces opremu. Ali kada je sve kako treba onda odrzavanje je ok. Treba doci do nivoa da sve valja. To je skupo i tesko. Dakle par ljudi sto odrzavaju i mozda voze. Ostalo je za delove ili samo direkt za gvozdje. Kombinacija polovnih i novih delova malo srece i malo vise novca. Ja ne bi mogao da kazem da je ovaj moj auto 100% ali je jako blizu. Ima to sto me malo nervira i mora sistematski da se resava ali polako. 90% delova imam samo vrem i trud. 

Link to post
Share on other sites

Ja sam prodao moju kocku teska srca ali nisam mogao da je drzim kao treci auto. Samo zato sto sam prodao coveku koji ce je super cuvati I bas voli.

Ali je bila top stanje I delova za jos jednu preko. 

Ali delovi zeznuto. Kupovao sam neke delove cak u Americi zato sto nije bilo ovde. Ali je u nju ulozeno ludili para.

Ali je bila I sada je da sednes I ides gde hoces, da je ne gasis dok ima goriva. I onda opet.

Link to post
Share on other sites

Zato ja moju kocku ne dam nikome! :)

Vozim je svaki dan i lepo odrzavam. Uskoro planiram da joj uradim sajtne i rubove, obavezno sa dobrom zastitom. Planiram jos dugo da je teram.

Motor M40 mi radi kao sat od kada sam nasuo 5w50  ulje proslo leto, i samo to ulje tocim od sad!    

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupovao delove svuda. Racunaj dobar deo evrope, australija, amerika itd. Ali generalno ono sro mozda i nema kod nas ili se traze sumanete pare ovde za raj deo. 

Nije priblem voziti i odrzavati u koliko je to uredno. Mislim da su drugi vozaci kriticniji. Ne daj boze da imas neki manji udes. I da nisi kriv treba iskopati delove, jos ako ti gori da sastavis onda je tek skupo. 

Evo jos koja slika sa skupa i od drugara auto. 

SwlAYF.jpg

T6flUG.jpg

I 2 vrata (registrovan je auto samo nije stigo da okaci tablice) 

wueerG.jpg

sfWUyT.jpg

Link to post
Share on other sites

To je auto. E30 je bio moj pravi bmw ovo sto sada vozim je samo prevozno sredstvo.

Jedva sam se odvojio ali nisam mogao da drzim kocku kao treci auto. Stoji propada, placam registraciju odrzavam a nemam ni vremena da je vozim I onda sam prelomio.

Pre 7-8god mi je tako stajala dugo. Imao pored kocke jos jedan I sluzbeni auto. Stajala je sa nedeljama I po mesec dana.

Kada sam opet resio da je pokrenem za svakodnevnu upotrebu pocelo je brdo stvari da otkazuje, sve od stajanja. Posle sam ukucao vise para da sredim sve sto je propalo nego posle kada sam je vozio svaki dan godinama.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
2 hours ago, Sasquatch said:

Ne menjam sto ne moram. Bice zabavno sto se tice tehnickog pregleda :)

Не дај да отварају хаубу ? Има да те цимају само тако...:/

Link to post
Share on other sites

Haubu mora da otvaraju, radi VIN i ploce za auto. Njih sam motor ne interesuje. Vec dal je broj taj i taj. I koliko sam cuo na nojim BMW to ni endoskopom ne moze da se vidi. Uostalo, gledaju da su gume fabricke dimenzije i jos neke tamo stvari. Naravno sve zavisi kod koga ides jer koliko sam video nema tu jasna uputstva sto se tice svega toga. Vidiecemo sta se desi kad se desi :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...