Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ej sad mozes ti revijalno da otreses dosta dobrih auta sa tim ispod haube :D

 

Bz zezanja, iz svog licnog iskustva i gledajuci druge vozace, 402 trke ne prave ama bas nikakav stres na bmw automobile (nista veci stres nego dok vozis auto inace po gradu, po autoputu itd).

E sad prednja vuca ili 4 vuce druga prica.

Edited by stevanmil
Link to post
Share on other sites
20 hours ago, smg said:

Jel danas mozda bio parkiran kod lakat krivine (pre pumpe na Galenici) ? :)

Ne, nisam bio tamo. 

19 hours ago, stevanmil said:

jel getrag?

Jeste Getrag, uostalo nije samo menjac to da kazemo da ne valja. Menjac radi i to dosta dobro. Ali i za 402m su i druge stvari bitne. Od vesanje pa na ovamo. 

Link to post
Share on other sites

Dosta slab getrag. Dobro ti i ovako drzi. Kad tad ces ga zamenit za zf. 8kg je tezi zf cini mi se, ali drzi sta hoces i koliko hoces.

Ja sam dva getraga sjebo, i to na obicne gume, iz prve u drugu bam, ne na trkama.

Link to post
Share on other sites

Getarg je sasvim ok menjac. Radi posao. Ali je se ne trkam dakle radi i dalje. Ali mozda smg 7 brzina? Mrzi me da menjam odnos diffa. Jer je na zf 5 1:1 i to na menjac sa 5 i 6 brzina. 

Imam 2 getraga u rezervi. Za sada je izdrzelo oko 430nm vise puta. 

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Indorile said:

Stavis holinger sekvencijalni, jos jedan turbo i vozis do 2000rpm max cisto u inat :)

Samo holinger :) za 1/4 cene kupis quaife samo ste dobijes sve moguce zupcanike da biras odnose :)

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Indorile said:

Lepo je to, al’ dodje neko ko je malo aerodinamicniji od cigle i dzaba. Kocka je za neki backroad i stazu eventualno da uzivas :)

Naravno, sta ce auto 30g star bez ozbiljne modifikacike na svemu na stazi. Manje vise dobijes e30 skoljku na moderoj platformi. Onda cemu i limarija kada je jeftinije da se napravi od poliestera. Da ne kazem, zna se kako se pravi auto za trke :)

Link to post
Share on other sites
Nista ne ide sraf na sraf, a kamoli uglovi od dizlo menjaca na benzinac motora. Dizel motor stoji uspravnije od benzinca... E moj ti [emoji4]

Original isto kacenje cak i bmw-ov dizel stoji ukoso kao benzinac,bas sam uporedjivao zf menjac 5brzina koji mi je bio uparen sa m50 dok sam ga vozio u e30,i menjac od e39 530d 142 koji sam ubacio u e30 original isti menjaci sve rupe iste i nosaci pozadi. Jedina je razlika u flanzama za kardana ali one mogu da se mijenjaju

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jel to znaci da ja u moj e46 m52 sa 5 brzina mogu da stavim menjac od dizela e46 sa 6 brzina? Sta je potrebno od prepravki, sem naravno menjaca?

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Rocco77 said:

Original isto kacenje cak i bmw-ov dizel stoji ukoso kao benzinac,bas sam uporedjivao zf menjac 5brzina koji mi je bio uparen sa m50 dok sam ga vozio u e30,i menjac od e39 530d 142 koji sam ubacio u e30 original isti menjaci sve rupe iste i nosaci pozadi. Jedina je razlika u flanzama za kardana ali one mogu da se mijenjaju

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

Sve je to ok. Kao sto je m21 menjac isti u to smislu. Pricamo za modernije dizlo menjace tj setup. Ljufi koji su ispravljali polozaj motora na m50 2.8 turbo da bi stavili takav menjac. A niti hocu, niti mogu da ispravim motor 10°.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, marko84 said:

Jel to znaci da ja u moj e46 m52 sa 5 brzina mogu da stavim menjac od dizela e46 sa 6 brzina? Sta je potrebno od prepravki, sem naravno menjaca?

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 

Mozes. Ali ako se ne varam, kardan i odnos diferencijala su tu najkriticnije stvari. Jer sa 5 stepeni u tom zf-u 5 je 1:1 dok je 5 takodje 1:1 i u 6 stepeni. Da ne bude sada i ostale brzine imaju razlicite odnose. 

 

U odnosu da cupas iz dizlo menjac, i nutni su drugaciji dakle lamela, dubina druk lager i tih valjda 10° razlike. 

Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Rocco77 said:

Original isto kacenje cak i bmw-ov dizel stoji ukoso kao benzinac,bas sam uporedjivao zf menjac 5brzina koji mi je bio uparen sa m50 dok sam ga vozio u e30,i menjac od e39 530d 142 koji sam ubacio u e30 original isti menjaci sve rupe iste i nosaci pozadi. Jedina je razlika u flanzama za kardana ali one mogu da se mijenjaju

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

 

 

Kada kazem, nista ne ide sraf na sraf. Mislim nista tu nike tek tako, brzo i jednostavno. Nikada nije, i nikada ne ide glatko. A da su rupe za zvona ili ti polozaj zvona tacna da pasuju na blok, to je najmanji problem. Na kraj dana, lepo iseces zvono i zavaris koj treba, bez adaptera i razmisljanje o dubino samog zvona.

Link to post
Share on other sites

Bio sam sarkastican, nikad nista ne ide "sraf na sraf"...tako su mene kad sam bio jos manji lagali za 2.7...
2.7 kocka? A sta to sve sraf na sraf glava na blok sve to cas posla...mmmma da...

 

Edited by The Cook
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...