Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Milos

Moze... ;)

LM

Najavili su toplu nedelju, turamo li te bocne plastikarije ili ce cekaju novu godinu??

Imam i jednu strasnu ideju, posto trenutno imam tri auta u posedu, jedan cu ti ustupim da se vozis, a wagon teramo na farbanje kompolet, zasluzio je..., sta kazes?? :D

Link to post
Share on other sites

vidi.., za mesec dana ces samo na gorivu da ustedis pola farbanja... :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sc je eaton m90 i suvisa za moju aplikaciju. Cak za m30b35. Skinuto sa jaguara xj6r. Stiglo sa komplet usisne grane koja sadrzi intercooler na vodu :) kao audi a6 3.0 tsfi samo sto je jag redni sestak.

Plan je da se makne mehanicka servo pumpa i tu da se metne 140A altenator sa e34. Onda da nabudzi eletricna pumpa za servo, sa nekoga auta (zato je i potreban jaci altenator) npr zafira.

Na originalno mesto altenatora ide sc, imam razne dize i rrfpr.

Ideja je da se gura 0.8 ili 0.9 bara a izbor sc jer je auto daily driver. Racunam oko 250ks i 350nm.

Ali ovo je daleka buducnost :)

Link to post
Share on other sites

pogledaj pumpu od minija 01-06.

Bio sam pod utiskom da mini r50 i r53 imaju mehanicke pumpe, tek sada vidim da imaju elektricne... the more you know. Mada sama pumpa mi je malo drugacije nesto sto sam zamislio i polovne su 3-4 skuplje nego za Citroen ili Opel. Plus sto je cantra za ulje i gornji deo same pumpe, dok na miniju su odvojene, te mogu da natakarim gde i fabrica cantra za BMW ide :). Moracu da pogledam malo bolje. Hvala na info.

Razmatrao sam ideju da ugradim i hladnjak za servo ulje, nesto kao sto je na seriju 5, mada vidim da su Alfine (spiralni hladnjak) dosta jeftiniji.

Link to post
Share on other sites

Sc je eaton m90 i suvisa za moju aplikaciju. Cak za m30b35. Skinuto sa jaguara xj6r. Stiglo sa komplet usisne grane koja sadrzi intercooler na vodu :) kao audi a6 3.0 tsfi samo sto je jag redni sestak.

Plan je da se makne mehanicka servo pumpa i tu da se metne 140A altenator sa e34. Onda da nabudzi eletricna pumpa za servo, sa nekoga auta (zato je i potreban jaci altenator) npr zafira.

Na originalno mesto altenatora ide sc, imam razne dize i rrfpr.

Ideja je da se gura 0.8 ili 0.9 bara a izbor sc jer je auto daily driver. Racunam oko 250ks i 350nm.

Ali ovo je daleka buducnost :)

Dam ti M62 za taj M90 :) Nisam mogao da ga nadjem kad sam trazio i uzmem ovaj. Planiram do 0.5 Bara. Ja cu da maknem kompresor klime, videces kako ce da ispadne sve. Pebacujem sve na siroki pk sa klinastog

Link to post
Share on other sites

Sc je eaton m90 i suvisa za moju aplikaciju. Cak za m30b35. Skinuto sa jaguara xj6r. Stiglo sa komplet usisne grane koja sadrzi intercooler na vodu :) kao audi a6 3.0 tsfi samo sto je jag redni sestak.

Plan je da se makne mehanicka servo pumpa i tu da se metne 140A altenator sa e34. Onda da nabudzi eletricna pumpa za servo, sa nekoga auta (zato je i potreban jaci altenator) npr zafira.

Na originalno mesto altenatora ide sc, imam razne dize i rrfpr.

Ideja je da se gura 0.8 ili 0.9 bara a izbor sc jer je auto daily driver. Racunam oko 250ks i 350nm.

Ali ovo je daleka buducnost :)

Gledao sam i varijante gde se montira iznad alternatora pa se ubacuje dodatna ramenica, al to je za eaton m65, ovaj tvoj mozda ne bi stao zbog visine...

Link to post
Share on other sites