puca plin u usisnoj grani


Recommended Posts

ljudi pomozite ni sam neznam sta vise da radim dodje mi da zapalim bmw.Problem vucem vec mesec dana,i vise sam ispod haube nego u kuci!pisao sam par tema al nisam dobio neke konkretne odgovore pa evo opet.

na benzin radi odlicno!Ovaj problem na plinu se desio u toku voznje od jednom,a do tad je radio odlicno!

plin puca u usisnoj grani kad dam naglo gas,moze nekako da ide kad polako ubrzavam al i tad zna da puca!

promenio sam plinske dizne,svecice,bobine stavljao sa drugog bmw i dalje isto!

imam samo jednog plinadziju u loznici koji ima dijagnostiku za moj komp,nastelu je na kompu bude dobro par km pa opet pocne da puca.Ostale plinadzije nemaju program za moj plinski ecu pa moram sam da resavam problem!

kad pomeram sraf na tomaseto isparivacu za pritisak namestim da bude odlicno,i vozam tako par km,i sutradan opet isto pocne da puca!

pisite sta jos da proverim,sta moze da bude da resim vise ovo z...potrosi brdo para na benz jer auto koristim svaki dan!

Ja jos sumljam na mebrane ili klackalice da glave u isparivacu pa bih da cujem od vas dal one mogu da prave ovaj problem?

hlala unapred!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije obican, vidis da kaze da je menjao dizne i stelovao komp :)

Jesi menjao kablove, one lulice od bobine do svecice?

Uzmi brisk svecice za plin, sa jednim krakom, to ne moze da skodi

Ako imas mogucnosti premeri kompresiju, mozda neki ventil ne zatvara dobro

Link to post
Share on other sites

nisam menjao kablove do bobina,izgledaju dobro i ne udara me struja kad ih pipam.

al ja mislim da nije do struje problem jer kad cackam napomenuti sraf namestim da valja al posle nekog vremena ponovo sjebe.ili gresim nemam pojma vise.

dal ne dodija dobru smesu zbog el ventila na isparivacu,cvakne al mozda ne otvori dobro?

Link to post
Share on other sites

svecice su bile bosh+,od letos i stavio sam kataloske bos i opet isto!

Druze kakav ti uredjaj imas u kolima,sekvent ili obican,koliko znam kod sekv nema sta da se dira i steluje na isparivacu,vec se to radi pomocu komp

Link to post
Share on other sites

Druze kakav ti uredjaj imas u kolima,sekvent ili obican,koliko znam kod sekv nema sta da se dira i steluje na isparivacu,vec se to radi pomocu komp

Steluje se pritisak isparivaca,covek ima sekvent napisao je da je menjao dizne......Problem ti je samo struja,verovatno neka od lulica pravi problem pa preskoci koju varnicu.

I mgu da budu benzinske dizne da ne zatvaraju lepo pa dobija po malo benzina u smesu,probaj da skines osigurac pumpe i tako da vozis na plin.

Link to post
Share on other sites

sekvent plin je!znam da nema sta da se steluje na njemu,al ne mogu miran da budem pa sam prckao i ja taj sraf sto je i plinadzija odvrtao!

otvarao sam isparivac,cist u nutra kao nov!

mebrana je citava al malo kruca ili takva treba da bude?

nasao sam neko malo crveno parce u njemu,lici na crveni silikon,ili je neka gumica? :unsure:

Link to post
Share on other sites

casper jel mislis na vrad od bobine?

trazio sam to da kupim kod mene u loznici,al nema posebno mora cela bobina.

gde bih mogao to da narucim ako znas broj tel napisi!

Link to post
Share on other sites

casper jel mislis na vrad od bobine?

trazio sam to da kupim kod mene u loznici,al nema posebno mora cela bobina.

gde bih mogao to da narucim ako znas broj tel napisi!

na koji ventil mislis?

Link to post
Share on other sites

Na to mislim, verovatno ima u bmw line, ali ja bih mozda ipak prvo premerio kompresiju

A lulice ako imas negde da prvo probas, pa ako pomogne da kupis, vidi kod Bokija u Bogaticu

a sto kompresiju?onda bi lose isao i na benzin

Link to post
Share on other sites

na to nisam sumljao jer auto pali na prvu i ide odlicno,al i to cu da proverim kod mehanicara kad nakupim para jer sam trenutno bankrot.sad i ja pocinjem da sumljam na ventil,jer i na benz kad rukom smanjim dovod vazduha na leru i naglo po gasu i tad isto puca kao na plinu.

jer se menja samo ventil koji nevalja ili svih 24?

Link to post
Share on other sites

na to nisam sumljao jer auto pali na prvu i ide odlicno,al i to cu da proverim kod mehanicara kad nakupim para jer sam trenutno bankrot.sad i ja pocinjem da sumljam na ventil,jer i na benz kad rukom smanjim dovod vazduha na leru i naglo po gasu i tad isto puca kao na plinu.

jer se menja samo ventil koji nevalja ili svih 24?

Samo taj koji je nagoreo ili mu fali parce.

Link to post
Share on other sites