Zamena baterije na kljucu za E39


Recommended Posts

Danas sam uspesno zamenio bateriju na kljucu za E39. Novu sam porucio iz Conrada oznaka je VL2020

http://www.conrad.de/ce/de/product/251324/...-H-20-mm-x-2-mm

Bateriju mi je doneo neki covek za buvljaka (ima tezgu donosi samo iz Conrada) mislim da je ukupno izasla 7e ( nemojte me drzati za rec).

Od alata treba lemilica, kalaj, skalper, komad tanke zice i super lepak.

Postupak je opisan na ovom video da ne tupim mnogo

Sve u svemu kljuc funkcionise.

Link to post
Share on other sites

Uhhhh majstorcino pa mogao si i jeftinije da prodjes da si znao da pomesas malo brasna i vode umesto da kupujes super lepak......hahahaha

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Bajata je tema ali koristice nekome sigurno...

 

Ne mora uvek da bude do baterije....

Ja sam ovih dana imao iste simptome kao da je baterija losa, pogotovo sto auto nije vozen zadnjih nekoliko meseci. Mislio sam gotova je sigurno. Slucajno naidjem na FB na neku stranicu, rade i popravljaju auto kljuceve itd... Kod mene je bio slucaj da je elektronika kljuca vec stara i cip je pobrljavio frekvenciju ili tako nesto i jednostavno nije hteo da radi daljinski, paljenje je radilo normalno. Najzanimljivije je to sto je baterija imala napon kao da je potpuno nova, cak i pod opterecenjem nije padala ispod nekog odredjenog napona, bukvalno je bila nova a pouzdano znam da nije menjana godinama unazad, pritom je do pre godinu dana stajao 3,4 godine u garazi nevozen.

Dakle, covek mi je stavio novu elektroniku u kuciste kljuca i ostavio moju bateriju. Zajebancija me kostala celih 3500 dinara i pola sata cekanja. Nov kljuc inace kosta 80e da se napravi, kompletno identican originalnom, sa narezanim macem.

Ako nekome treba, KEY SERVICE 011, tel.  064 1647 438 , u Borci se nalazi covek, preporucujem. Bez mnogo pametovanja i filozofiranja.

I sto je najlepse od svega a mnogo me nerviralo pre, to je da mi se npr. ventilacija vise ne pali sama svaki put kad upalim auto. Kad je ostavim ugasenu ona bude ugasena, kad je ostavim upaljenu ona bude upaljena, to ranije nije moglo.

Inace u "renomiranom" servisu u Zemunu su mi trazili 5000 dinara za zamenu baterije. Inace, donetu bateriju nece da menjaju.

Link to post
Share on other sites