e36 m50b25tu stroker 2.8 supercharged


Recommended Posts

Pedja kupuj kompresor cekam te da pakujemo to :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...
  • 9 months later...

Pa malo da osvezimo.

http://imgur.com/a/ksoWU

hIYjzk2l.jpg

 https://youtu.be/RgMNF6q9EQI?t=53s

Vreme auta 13.4 sa izlaznom brzinom skoro 182 kmh.  Sve to uz puno slajfovanja, ne znam sto je onaj asfalt onoliko klizav, doduse vecina takmicara klase 14 i brze su imali slikove. Kocka pored mene je bila na slikovima, opet sam postigao bolje vreme auta od njega. Tako da mislim da uz bolji start, tj start kako treba auto ide niskih 13. To je sa 50 konja nitro. Zadovoljan sam postignutim vremenom svakako.

Na treningu sam vozio bez nitra i sa puknutim crevom do usisne grane, vreme 14.2, pizdeo dok nisam video sta je u pitanju, ali nisam vise imao voznji da probam auto koliko ide bez nitra jer su pocele kvalifikacije, trebalo bi oko 13.7-13.8.

To na slipu je moj pokusaj da vozim idealno klasu 14, gde probijam za nesto vise od 2 stotinke. Prethodno vozio 14.1, isto vreme auta 13.4, ustelovana reakcija da bude to vreme.

Ja sam broj 67.

Link to post
Share on other sites

Hehe,  nisam to probao u bg, kod mene ovde to ne radi bas posao.

245 su mi gume nazad bile u bg-u, semperit.

Usput, kocka pored je skroz olaksana, sa generalisanim 3.5 motorom, 80 konja nitra, sinter lamelom i slikovima.

Link to post
Share on other sites

Jako losa vremena za 60ft, ja sam to imao na prednjoj vuci u Osijeku, defitinivno je asfalt los tamo gde su bile trke. Video sam ti auto uzivo odlican e36 fabrika spolja, a ubica M-ova, svaka cast. Koliko KS ima sad?

Link to post
Share on other sites

Slajfovao je auto i posle tih 18ak metara koliko je 60ft, slajfovao je drugom dok ne postigne 80kmh. Tu sam bas puno gubio, ali dobro.

Pojma nemam za snagu, otprilike auto te tezine, sa takvim 60ft vremenom ne moze bez 350 ks da postigne 13.4 vreme.

Link to post
Share on other sites

Mozda nekih 2000e. Jeftino sam ja prosao jer sve sam radim, za ruke bi verovatno bilo jos toliko.

Ne znam dal da mu stavim brzi diferencijal, mozda bude manje slajfovao drugom. Trenutno je 3.15, a da stavim 2.93.

 

Jel ima neko snimak mog auta sa leve strane staze?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Resen problem sa previse slajfovanja na startu, stavljene gume Dunlop SportMaxx RT, velicine 235/55 r17, inace ih nosi x3 tuareg i slicno, uglavnom dzipovi. Sirio rub dosta da bi stala. Vodio se onim da visocija guma pravi bolji start i prezadovoljan sam rezultatima. Oko 10% je veceg obima od fabricke tako da je sada 91kmh na satu jednako 100kmh, provereno i na gps-u, 127kmh na satu je 140kmh na gps-u.

Dakle rezultati sada sa nitrom 0-100kmh za 4.8sek, pre nije moglo ispod 5.3, a 0-140kmh za 8.3

Bez nitra do stotke je sada 5.4, pre je bilo 5.7.

Da sam znao da ce ovolika razlika da bude, stavio bih ovakve gume odavno.

Gume na 1.6 bara.

 

Link to post
Share on other sites

Pa pazi ovako, meni je prva katastrofa spora, tako da mi ovo znaci i sto mi je ubrzalo brzine za tih 10ak procenata jer sam svakako hteo da stavljam diferencijal od 328i, 2.93 odnosa, sad vise ne moram.

Sa prethodnim gumama situacija, suv vruc asfalt idem prvom na 2500 obrtaja, dam pun gas udari u blokadu, ubacim u drugu  dam pun gas opet u blokadu zakuca.

Sad situacija isto 2500 obrtaja prvom pun gas i samo potegne napred, ni da skripne (kad su blago zagrejane, kad nisu tad malo skripne). Razlog je sto su prosle gume bile semperit iz 2008 godine, 245/40 doduse.

Ove su sad max performance letnje iz 2014.

Link to post
Share on other sites