e36 m50b25tu stroker 2.8 supercharged


Recommended Posts

Svaka ti cast druze. Jako, jako lep hobi. Auto pravi ubica. Mogu misliti kako deres napaljenike po putu. Ne razumem se u nitro bas nikako pa me interesuje kako se puni to cudo?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala :) Ima servisa koji to rade u BG, meni jos nije trebalo jer imam jos pola boce, ali prethodni vlasnik nitra je punio po ceni od 35e boca od 5kg.

Link to post
Share on other sites

Oko 70 bari, da ne idem sad da gledam na bocu tacno.

Jel to cist azot? U ronjenju se koristi i opcija ronjenja na nitrox, to je smesa bogatija azotom i puni se u boce preko specijalnog kompresora. Ja se pomalo bavim ronjenjem, pa kad budes hteo da punis javi se da probamo da nadjemo povoljniju varijantu.

Link to post
Share on other sites

Ako budem hteo da pravim hemijsko oruzje zovem ga :D

Za s/c ovih dana razmatram sta i kako cu, po svoj prilici mora da nabavim dizne od lancie kappe turbo

Razmisljao da radim bregaste, da stavim kombinaciju m54b30 usis bregasta i m50b25nv usis na izduv stranu (sto je priblizno specifikacijama shrick i bregastih od americkog m3), ali proucavao malo sve to kako deluje na ugradnju superchargera i sa agresivnijim bregastim za atmosferac motor bi ustvari gubio kad ugradim s/c. Jer njemu ne odgovara veliko preklapanje iliti overlap usisne i izduvne bregaste (sto agresivne bregaste imaju jer tako postizu dobijanje snage na visokim obrtajima) jer tada duva mali deo vazduha pravo u auspuh. E taj mali deo zavisi koliki je overlap, sto veci overlap vise ode u auspuh pravo, neiskorisceno. A sa tim bregastim bi trenutno kao atmosferski motor trebao dobiti 15 ak hp. Ja nisam isao na dyno ali na bimmerforums sa atmosferskim setupom kao mojim + bregaste ove guraju po 240-245hp na radilici, tj 210 ak konja na tocku.

Tako da ne znam kojim putem da idem, da li kao atmosferac ili supercharged..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Supercharger postavljen, 0.2-0.25 bara pritisak od niskih obrtaja do max. Veliki dobici na obrtnom momentu, kako je pre najjace povlacio od 4000 obrtaja tako sad od 2000 i to jako do 6500 obrtaja. Sve radi na fabrickoj struji veoma dobro, na tom pritisku.

Odnos remenica koji koristim 2.18. Interkuler ugradjen, bypass ventil homemade postavljen, radi kako treba, dok je pusten gas vakum povuce leptir i vazduh iz s/c ide u atmosferu, cim dam gas leptir se zatvori i vazduh ide u motor.. Spaner kaisa napravljen (pre ga nisam imao). Usis superchargera bolje odradjen, filter vazduha mi se nalazi u braniku. Supercharger portovan i ispoliran najfinijom smirglom koju sam mogao naci, 1000. Za 5 min sve vratim na fabricko kad hocu da mi potrosnja bude normalna, skinem kais i crevo i stavim fabricko kuciste filtera i to je to. Jedino kad trebam opet vratiti kais i crevo da ga vozim sa s/c moram resetovati mape.

Ubrzanje do 100 se poboljsalo za vise od pola sekunde, tako da je sad 6sek do 100kmh.

Generalno ja sam veoma zadovoljan, skupljaju se pare za det3 i povecanje pritiska na 0.45, dizne za tu snagu i pritisak sam vec kupio, od lancie kappe turbo, 380cc na 3.5 bar, remenicu takodje imam vec pripremljenu da ga brze okrece.

2014_04_19_16_21_26.jpg

2014_04_24_13_48_25.jpg

2014_04_24_14_00_00.jpg

2014_04_24_14_19_01.jpg

2014_05_10_17_32_47.jpg

Link to post
Share on other sites

Stevo stavljaj cepice na poklopac motora odmah.........

kompresor jezivo zvuci...

Link to post
Share on other sites

Cepici postavljeni :)

Ne znam sta je sa videom pa nece kako treba da stoji u forumu, vec sam postavljao ranije ali sad zeza.

ha, evo ga, imalo s za secure posle http

Link to post
Share on other sites