Kratko trese kad se pali i gasi


Recommended Posts

Hvala prijatelju. Reci mi samo jesi imao jos neke simptome na autu osim sto je treso? Jer ja nemam. Trese i to je to ....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala prijatelju. Reci mi samo jesi imao jos neke simptome na autu osim sto je treso? Jer ja nemam. Trese i to je to ....

Ništa osim vibracija!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ja evo nekoliko dana imam problem pri paljenju kola i gasenju motor kao da ce da mi ispadne napolje,malo manjim intezitetom trese kad radi na leru,bmw e46 320d automatik,mislio sam da je to do natezaca ali prilikom zamjene prije nekoliko dana vidim da isto trese,ne znam sta bi to moglo bit' s obzirom da su stope stavljene nove,remenica radilice zamijenjena prije nepunih 15000km marka Febi..

Link to post
Share on other sites

Ja evo nekoliko dana imam problem pri paljenju kola i gasenju motor kao da ce da mi ispadne napolje,malo manjim intezitetom trese kad radi na leru,bmw e46 320d automatik,mislio sam da je to do natezaca ali prilikom zamjene prije nekoliko dana vidim da isto trese,ne znam sta bi to moglo bit' s obzirom da su stope stavljene nove,remenica radilice zamijenjena prije nepunih 15000km marka Febi..

Link to post
Share on other sites

Mozda zato sto je FEBI remenica...

Mozda,mada sam gledao kada auto radi nema lufta ona ne cini mi se da ona trese,zvuk je najaci ujutro kad upalim kola nesto trak trak trak tad se motor najvise trese,isto kao da palim traktor... <_<

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Plivajući zamajac nema veze sa trešenjem prilikom gašenja/paljenja pod uslovom da se stiska kvačilo dok se gasi/pali. Odvojen je od menjača kada je stisnuto kvačilo i tada ne trpi ama baš nikakvo opterećenje.

Link to post
Share on other sites

4 cilindra prave jake asinhrone vibracije, pogotovo kada se naglo zaustave. Ovo je kod bmw-a izraženije jer je uzdužno postavljen motor pa se vibracije prenose lateralno na karoseriju. Ako su nosači dobri trebao bi ceo auto da se zaljulja na levo kada se blago zaturira na malim obrtajima.

Ovo znam zato što sam otišao u servis zbog blagog trešenja samo prilikom gašenja pa se ispostavilo da je sve ok, da je normalno.

Link to post
Share on other sites

Febi je bio ozbiljna marka.

Uzimao sam ga pre cesto, medjutim od pre dve godine sam se poprilicno razocarao.

Kupovao sam delove od proverenog dobavljaca, medjutim kada su mi i silen blokovi propali posle 6000 km, jbga.

Znam da su to potrosni delovi, moze biti i do ugradnje, ali ...

Link to post
Share on other sites

Ipak je bila remenica,i to sam je zamijenio prije nekih 10 hiljada los kvalitet Febi marka,jos gore sto kod mene u Cg nema nidje original da se kupi.

U Cg nema nigde da se kupi original.??A BMW servis "Voli"u Pg.ta je sa njima,Grebović .....Ako traži original onda traži tamo gde to i ima
Link to post
Share on other sites

Volija sam se sjetio kasno danas pa sj zovem,a sa Grebovicem sam zavrsio svaku trgovinu odavno,zelim im sve najbolje ali kod njih ne pa da je necu nidje nac,e sad imam da uzmem nekoliko vrsta nzn ako ne nadjem original sta bi moglo doc u obzir dayko,meyle,hutchison,akron,continental..:)

Link to post
Share on other sites

Jedna sto sam je menjao na 520d danas pukla posle tacno 2500km. Sutra javljam koju da ne kupujete. Dayco i continental znam da su dobre!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja najverovatnije stavljam dayco jer nidje nema original a continental moram da cekam 20 i vise dana da stigne,a i na dayco imam garanciju pola godine.:)

Link to post
Share on other sites

Ipak sam nasao continental remenicu da stavim,montirana je ali mi se opet cini da mi auto malo trese a i kais koji ide preko nje malo skakuce ne znam zasto jeli to do kaisa ili neceg drugog,natezac je stavljen nov prije nekoliko dana.?

Link to post
Share on other sites