Kratko trese kad se pali i gasi


Recommended Posts

Nema pravila,ista marka na nekima traje godinama a negde se javi problem brzo.Isprobao sam sve i samo sa originalom nisam imao problem.Do 2013 sam držao samo original ali u međuvremenu je original bezobrazno poskupeo,auta su izgubila vrednost i nerealno je očekivati da neko može kupiti remenicu za m47 u originalu koja kota oko 330e ili za M57N koja je 480e.Bitno je obratiti pažnju i na kompresor klime i servo pumpu da ne zaglavljuju kao i da kai nije kraći.Takođe curenje tečnosti na samu remenicu može je otetiti ali najčeći uzrok brzog stradanja zamenskih remenica je lo kvalitet.Mi smo prolog meseca zamenili na m47 u naem servisu Continental remenicu.Čovek me zove preksinoć iz BG.jer se naao tamo i kaže da mu se odvojila guma remenice i ispala.Poslao sam mu autubusom drugu i sa remenicom pare za montažu i za lepanje do Bate.Bati beskrajno hvala to je pomogao u lepanju do svog servisa.Teko je biti pametan ta da se drži,ako je u pitanju original onda prozivke da si skup a sa zamenskim koje su sve loe rizik sa prozivkom za nekvalitet.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam dosta platio continental a da sam nasao original i nju bi platio pa da je i 500e samo da traje,ova febi mi je trajala nekih 10-tak hiljada danas kad sam je skinuo bila je potpuno prosuta totalno se guma odvojila,drugo sto sam vidio jeste da na poklopcu ispod kola i okolo ima sitnih ostataka od nekog metala moguce od stare remenice ili sta vec??

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Da ne otvaram novu temu :D,imam problem naime kais mi vibrira koji ide preko remenice da li neko zna sta bio mogao biti uzrok,remenica je stavljena nova kao i natezac roler i itd...:)

Link to post
Share on other sites

Zaboravih jos da kazem da kad natezac malo nategnem tj.podignem za centralni saraf dok auto radi kais se umiri...a za remenicu najbolje da je zamijenim dok je jos u garanciju.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

E hvala Nino. Ispala mi je odjednom uopste nije davala znake istrosenosti. Prethodni vlasnik je stavio Meyle i izdrzala je oko 50000. Kontinentalova koju je stavio majstor kod njega izdrzala je 3000. Videcemo kako ce Korteko da se pokaze ima na sebi brusene oznake bmw-a

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozdrav srecna vam nova godina i predstojeci praznici.Imam problem koji neznam kako da resim.Zamenio sam remenicu radilice koja nije tresla ali se cula kad se gasi auto.Pored toga sam zamenio i spanele onaj natezajuci kao i sami natezac i jos jedan spanel onaj limeni odmah ispod sto je do alternatora i novi kais Dajko.E sad stavo sam neku Spansku remenicu kad sam upalio auto to je treslo kao ludo na 1000 obrtaja do 1500 vec preko toga sve ok ali je u tim obrtajima i na leru kais skakao i vibrirao cuo se i prenosio u kabini.Onda smo mislili da je do natezaca pa sam stavio nov ali opet isto.Zameni sam ja tu remenicu i kupio novu Corteco stavili smo kao sve ok.Da bi malo kasnije dan dva opet pocelo da trese kais ali mnogo manje nego sa Spanskom i blago prenosi u kabinu i zacvili na kratko kad se pali a po nekad i kad se gasi.Posto je sad dobar miinus napolju nekako je cinimise to izrazenije dok je auto hladan mislim da je malo bolje kad se zagreje tokom voznje.Nisam valjda opet toliki baksuz da je opet do remenice ili je nesto drugo stvarno neznam

Link to post
Share on other sites

Dayco je djubre od kaisa,ali radi svoj posao,u odnosu na conti dosta je tvrdji i hoce da cvili.A sto se tice poskakivanja kaisa to moze samo da bude do zatezaca koji treba da ga drzi nategnutog ako je sve ostalo u dobrom stanju.

Da li ste zamenili samo roler na zatezacu ili kompletan zatezac(nosac rolera sa oprugom)??

Probaj vrati onu staru orig, remenicu pa da vidis kako se sa njom ponasa.

Link to post
Share on other sites

Roler je novi Dayco a natezac je Ina isto sam nov stavio jer sam mislio dok je bila Spanska remenica da je do njega pa sam i njega zamenio.

Link to post
Share on other sites

Pratim temu od pocetka. Sve te probleme sa vibracijama sam prosao. Naravno radi se o 318d e46 m47n. Prvo sam zamenio nosace motora i menjaca(kupio Febijeve). Kao bilo je bolje. Onda sam shvatio da i dalje trese pri paljenju, a pogotovo pri gasenju. Odem u Deltu i kupim original. Tres po usima. Montiram nove nosace vodeci racuna o stranama. Isto se desava.Sledece -remenica radilice. Kupim Corteko. Kao ona je pandam originalu. Montirana i zategnuta po propisu. Nakon toga kais samo sto ne izleti.Nista, kupio novi kais(ne secam se koja marka), i dalje trese. Promenio spaner glavni i od klime. Novi roleri i novi kais od klime. Isto sranje. Onda mi savetovali kao remenica mora iskljucivo original. Odem u Deltu. Tres po usima. Nisam znao gde su vrata. Montiram novu remenicu. Kao nesto bolje. Na leru ne osecam toliko vibraciju, a pri paljenju i gasenju katastrofa. Zaboravih da pomenem da sam promenio plivajuci, korpu, lamelu, druk ... Stefanovic je mogao na letovanje samo od mene. Posle 15000km remenica se raspala. Zovem Deltu. Kazu kao nije strucno ugradjena, mozda kais, spaneri... samo nije do remenice? Vratim Corteko(posle vidim da je identicna originalu cak nisu lepo ni brojeve izgulili, a duplo jeftinija). Naravno i dalje trese. Isao na ciscenje dizni, isto sranje... A o zvuku da ne govorim. Imao sam utisak da ne vozim BMW nego IMT. Kada dodje zima- katastrofa. Sva buka i vibracije se duplo pojacavaju, naravno ako upali na -15 iako su svi grejaci testirani. Znam da sam puno love pukao na njega, sto s razlogom, sto bespotrebno, a on je i dalje radio kao traktor. Istina nikad me nije ostavio na putu, jednostavno bmw dizel tako radi. Posle sam kupio benzinca sestaka M54 i naravno kez od uva do uva. Ipak ponekad treba poslusati savet clana ovog foruma M54. Izvinjavam se na ovolikom postu, ali morao sam da iznesem svoje iskustvo-sve sto sam ustedeo na gorivu, bacio sam na popravke. O nerviranju da ne govorim. Pozdrav svima i srecni vam praznici.

Link to post
Share on other sites

Haha dobar post. Zamenio sam i ja ceo set kvacila i nosace. Po tom pitanju je ok kako radi. Trese reko bi normalno kad se pali i gasi. Ali me nervira ovaj kais sto skace. To da mu resim i vise ne oracam paznju na nista.

Link to post
Share on other sites

Jel moguce da izgubi balans iz nekih razloga onaj deo gde se srafi centralni sraf na remenici? To bi bio onaj deo radilice sto izlazi van gde se stavlja remenica. Pa kad se ona stavi nije bas u balansu skoro neprimetnom. Jer sam video da sa mnogo jeftinijim remenicama kais radi super. A ja zamenio dve nove pa i ova sad nova Corteco nije bas za pohvalu gledajuci na kais kako skace. Dok nisam skinuo moju staru sve je bilo ok. Nuje nista skakalo a sad sa novom se to vidi a i po malo oseti. Pa se pitam da nije tu nesto zeznuto,i da li moze taj deo gde se stavlja remenica izaci iz balansa i moze li to nekako da se proveri? Naravno bez rastavljanja motora .....

Link to post
Share on other sites

Sto se tice lezista gde naidje remenica tu se ne moze nista budziti. Znam na sta mislis. Kada sam stavljso moju imao sam utisak kao da nije sasvim pasent, kao da fali pola milimetra. To je do odlivka remenice. Sraf ima sitan navoj, a mora da se doteze u tri faze koliko se secam. Nocna mora. Jedan majstor ovde jako hvaljen da ga ne imenujem mi je stezao prvi put pa se odsrafila u voznji. Ali nema veze!?. Treba voditi racuna sa dotezanjem jer sam citao na e46fanatics da moze da pukne radilica. Na kraju sam skakanje kaisa resio tako sto sam dodao jos jedan roler na nosac od alternatora. Fabricki postoji navoj ispod i malo levo u odnosu na remenicu alternatora. Tu treba usrafiti roler. Kais ne treba menjati jer spaner moze da isprati toliku razliku. Nakon toga kais se potpuno smirio.

Link to post
Share on other sites

Aha a kako ja to da trazim kako se zove to jel amortizujuci spanel tako nekako. I ako se secas odprilike koliko je para taj spanel...?

Link to post
Share on other sites

Lepo si to reko. Skines lepo da zamenis. Kupis kao skupo dobro. Lepo da vratis gde je i bilo ono stvori probleme kao da ga je udarao voz. Umesto da sve ide glatko lepo nesto se iskomplikuje pa to ti je .....

Link to post
Share on other sites

Nije spaner nego roler. Znaci obican tockic. Mislim da sam kupio u Bmw Lule, trazis samo roler bez spanera za e34. U setu dobijes roler, sraf i aluminijumski odstojnik preko kog treba da se srafi roler. E taj odstojnik malo stanjis tako da roler kada se zasrafi bude u liniji sa ostalim rolerima.

Link to post
Share on other sites