Kratko trese kad se pali i gasi


Recommended Posts

@Dovla15

Bmw dizel radi sitno kao sat a ne kao traktor. Nisam boljih dizela vozio nego bmw-ovih. Da si zamenio pletenicu ne bi imao nikakvih problema, ni buke ni vibracija ni pola auta troska.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iskreno se ne zalim na buku. Sto se toga tice je ok. Samo sto me ovo zeza oko kaisa kad sam promenio remenicu pa mi malo para usi. Potrudicu se i to da resim i ko bombona ....

Link to post
Share on other sites

Ja sam promenio sve rolere i spanere i kad sam stavio novi kais Gates on zacvili pri gasenju i paljenju. Vratim stari Dayco ne cuje se nista. Kupicu sad Continental da probam. Bas ste me istripovali sa remenicom, promenio sam sa Cortecom i sad stalno razmisljam da li je majstor dobro postavio da mi ne ispadne opet

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Druga remenica za alternator. Mislis skine se remenica od alternatora i na to mesto se stavi druga. Kako naci tu drugu,kako je traziti ...?

Link to post
Share on other sites

To sam prvo uradio posto je nakon 500 km poceo da zvizdi i trese. Nisam ovo pisao da bi se raspravljao da li je bolji dizel ili benz. Stvar je ukusa. Bmw vozim poslednjih 25 god i promenio sam razne modele. Ovo mi je bio prvi i za mene poslednji dizel. Skidam kapu za neka resenja kod dizela, pogotovo sto se tice performansi. Pozdrav

@Dovla15

Bmw dizel radi sitno kao sat a ne kao traktor. Nisam boljih dizela vozio nego bmw-ovih. Da si zamenio pletenicu ne bi imao nikakvih problema, ni buke ni vibracija ni pola auta troska.

Link to post
Share on other sites

Dovla15 reci mi samo za taj roler. Koji je precnik kad trazim da kupim da ne lutam pa neznam koji i kako .... Izvini ako te malo smaram ali jbg

Link to post
Share on other sites

Inace sto se cviljenja kaisa tice najbolja fora je od majstora iz Delte koji mi savetuje da predjem kais sa korom od slanine?!#$&*

A, da menjaci su im jaca strana. Dva sam promenio. Oba kod Stefanovica. Drugi je skidao hiltijem kroz zvono jer je ugradio neodgovarajuci. Za 25 god. Koliko vozim bmw-a (benzince) nisam znao ni da ^postoji^ menjac.

Iskreno, novi dizel, al potpuno novi sigurno je pravo uzivanje za voznju, ali ovi sto mi kupijemo posle pitaj boga koliko km predjenih i pitaj boga ko ih je sve izdrndao, e nas sacekaju svi servisi koje oni nisu radili nego ih se na vreme resili. Opet kazem stvar je ukusa.

Svima Hristos se rodi i mir Boziji.

Link to post
Share on other sites

Dovla15 reci mi samo za taj roler. Koji je precnik kad trazim da kupim da ne lutam pa neznam koji i kako .... Izvini ako te malo smaram ali jbg

Naprotiv, ako mogu da pomognem.

Precnik je isti kao roler na glavnom spaneru. Kad sam pitao u radnji, on mi daje kompletan spaner. Kazem mu da mi to ne treba nego samo roler. On kaze da roler posebmo ima samo za e34 benzinca sestaka, ali da to meni ne odgovara. Uzmem roler i vidim da je identicne dimenzije kao kod mene na glavnom spaneru. Tako da trazis posebno roler za e34 benz.

Link to post
Share on other sites

Poenta je da se zameni kompletan natezac kaisa a ne samo roler,to sto vi radite sa rolerom od e34 nema veze sa zivotom,bas taj natezac je tu zbog vibracija kaisa.

Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenio kompletan natezac i roler i opet trese ne puno ali dovoljno da ja osetim cujem i vidim. Drugi ne primecuju po zvuku ali ja da. E sad zasto pucaju voleo bih i ja da neko objasni ...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...