Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BMW Bata je jedan od najboljih servisa u smislu usluge i cene koju placate za to.

Dobar dan kod Radulovica kosta 100€ a necete dobiti bog zna koliko kvalitetniju uslugu nego kod Bate.

Bati nedostaje najnoviji hardver i softver, a to ipak jako mnogo kosta. Bata kada bi ga nabavio, ne bi nam popravljao aute za tepsiju ribe nego bi i kod njega dobar dan kostao, ako ne 100, ono bar 90€!

U svakom slucaju najbolji odnos cena kvalitet, imate kod Bate.

Pored Bate, preporucujem Milana na Banstolu (NS), i BMW kum servis kod Cacka. To su jedina 3 servisa u Srbiji za koje sam cuo pozitivne komentare, tj tacnije nisam cuo negativne.

Link to post
Share on other sites

Ja više ne smem da komentarišem.. Na internetu se u poslednjih par godina pojavilo previše opakih momaka i osećam se ugroženim :ph34r: :blum3:

Verovatno ću morati zbog toga da promenim i brend vozila.. Mislim da je mnogo sigurnije voziti Fijat ako se koristi internet :mda:

:new_russian:

Link to post
Share on other sites

BMW Bata je jedan od najboljih servisa u smislu usluge i cene koju placate za to.

Dobar dan kod Radulovica kosta 100€ a necete dobiti bog zna koliko kvalitetniju uslugu nego kod Bate.

Bati nedostaje najnoviji hardver i softver, a to ipak jako mnogo kosta. Bata kada bi ga nabavio, ne bi nam popravljao aute za tepsiju ribe nego bi i kod njega dobar dan kostao, ako ne 100, ono bar 90€!

U svakom slucaju najbolji odnos cena kvalitet, imate kod Bate.

Pored Bate, preporucujem Milana na Banstolu (NS), i BMW kum servis kod Cacka. To su jedina 3 servisa u Srbiji za koje sam cuo pozitivne komentare, tj tacnije nisam cuo negativne.

Bata to ima skoro pola godine

Link to post
Share on other sites

Bata to ima skoro pola godine

Opa,znači i F10 može na servis,ako nije tajna koliko uzimaš za zamenu zadnjih pločica na F10,kod njih je specifičan sistem zadnjih kočnica.

Link to post
Share on other sites

;) ne mora sve da bude napeto, malo sale, ipak je glavni cilj foruma druzenje.. :D

Baš tako. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Unapred se izvinjavam na duzem postu ali moram detaljno da objasnim svoj sluca i da podelim svoje sveze iskustvo sa Batom. Na preporuku par drugara sa foruma i citajuci malo o servisima odlucim ja da svoj novopristigli E90 odrzavam kod Bate. Prvi put odem da mi pogleda auto pre kupovine, upoznamo se, sve super, uradi dijagnostiku, lepo i profesinalno zabelezi sta je snimio da je za zamenu ili dotrajalo, platim za dijagnostiku koliko je rekao i pazarim auto.

Nase drugo vidjanje, mali servis, zamena delova koje je snimio prvi put da nisu dobri (stabilizator i gumice balans stangle), odradi covek sve, ja zadovoljan, mislim eto super sto sam nasao coveka koji ce mi odrzavati auto, platim koliko je trazio i odem.

Pocne meni posle 2 dana da javlja gresku da mi je otvorena hauba, svratim ja do Bate da mi to srede i sredjivanje je bilo u fazonu:

- sta ce ti to i iskljuce mi konektor (to sam i ja mogao da uradim, pa cak i da podmetnem nesto da ga malo podignem da bi hvatao bolje).

Reko nema veze ajde teram pa cu kad uhvatim vremena sam to srediti. E sad krece fijasko. Prestane klima da mi radi i samo duva topao vazduh. Opet ja kod MOG majstora, stavi ga on na dijagnostiku i kaze proveri freon kod klimadzije i ako ga ima onda sve ukazuje na klima kontrolu (cela jedinica u tabli). Hajde reko desava se i to, proverim, ima freona, i zovem da vidim jel ima da se nadje neka polovna. Ovo ono vidim ja mrka kapa da cekam i hvala bogu na e-Bay-u nadjem za 60 eur polovnu (u Delti je 84.000din), i porucim.

E sad krece razocarenje sa moje strane:

Pocne meni da pucka nesto bas jako napred i ustanovi Bata da je procureo levi amortizer. Ja reko porucuj menjamo samo da ne puca vise nista. Malo sam pogresio sto nisam odmah i drugi uradio (posle par dana jesam), dodjem po auto kazu nista ti vise ne puca, teraj.

Vec prvi dan penjem se ja na trotoar puca opet i to bas ali sad sa desne strane. Nije bilo sanse da ne provali bilo ko ko je probao auto posle ugradnje (a ima i test vozaca). Ok reko menjam i drugi a ujedno taman stigla i klima kontrola iz Svabije. Zakazem ja odem da menjamo i desni amortizer, ostavim auto (to vise nikada necu uraditi ni kod jednog majstora) i odem. Zovu GOTOV auto. Odem i prvo pitam za klimu i dobijam odgovor da opet idem kod klimadzije da vidim neke pritiske i presostat (pa sto to nisam odmah uradio posto je 100% bila klima kontrola po dijagnostici), sad i ova druga ne znaci nista??? Sta da sam ipak dao 84.000din??? Pomalo zbunjen sedam u auto (GOTOV) za preuzimanje, platim opet koliko je trazio i krenem, kad ono visi OBD konektor izvucen, nema poklopca istog, bez koza na vratima umrljana,masna, nadjem poklopac pored u autu i ja ga vratim, posto me vise niko nije ni konstatovao da sam tu i malo iznenadjen odem. E sada ide vrh vrhova nepostovanja.

Pocne meni da opet javlja hauba mi otvorena (znam da su iskljucili onomad), dodjem kuci, pogledam ono vracen konektor prekidaca (primetio majstor da je otkacen pa ga vratio), slucajno bacim pogled po motoru i vidim da mi rebrasto crevo usisa kompletno visi u vazduhu, raskaceno sa jedne strane bar 3 cm (kao i da nije sa mog auta i da ne pasuje uopste a pritom izgleda kao da je proslo solunski front a auto mi presao 130k i sve ostalo izgleda novo na njemu). Zovem ja Batu da se zalim jer ne verujem da neko moze to da ne vidi (kamoli da pusti auto tako) i dobijam odgovor prvo koje crevo, da to tako treba, inace to puca, ma nabio sam ga ja na jednu stranu, cak i novo ne valja nego mesec dana izdrzi pa pukne, mogao je kao staklo-plastikom da ga zalije ali bi se videlo, itd. Ja se pitam pa sta ja vozim peglicu bre ako nista ne valja i ako tako treba. Klimu ni ne spominjem da mi ne bi prsla glava od nerviranja i tu se i razgovor zavrsio, posto je sve ok sa autom. U Delti crevo narucim za 2800din zbog kojih izgleda auto ne treba da mi vuce i treba da ima fals vazduh jel tako izgleda treba, a pored stotina eura koje sam mu ostavio u par meseci. :blink:

Necu da gresim dusu, stvarno su svi tamo ok ali posao je ono sto je meni bitno. Ako ja platim uvek posteno koliko se trazi, cak uleti i koje kilo radze cisto da pokazem postovanje sa moje strane, hocu da mi auto bude top, a ne da neko misli da sam krelac koji s.re lovu i kome sad treba namestati izgleda kvarove ili sta god. Opasno sam se razocarao. O starim delovima necu ni da pricam a kamoli o racunu jer ni jedno ni drugo nisam ni video nikada. Izvinjavam se opet na malo duzem postu ali morao sam da podelim sa vama utisak o servisu u koji svi ovde izgleda slepo veruju. Iako sam sa par strana dobijao info da izbegavam taj servis, nisam hteo da ulazim u neke optuzbe koje uopste nisu naivne jer ja ne zelim da verujem u to bez dokaza ali izgleda da treba slusati i citati pa naci nesto sto moze kako tako da nas zadovolji.

Necu da se razocaram u BMW kao brend jer je za mene najbolji i dalje, a majstori se izgleda menjaju.

Svima zelim samo najbolje svakako. Pozdrav.

Link to post
Share on other sites