Recommended Posts

Druze,

1. uzmi obd2 bluetooth, kosta smesno i mozes sam da pratis i iscitavas greske preko telefona, umesto sto poklanjas pare majstorima.

i onda 2. za svaki problem odes kod majstora kome je to specijalnost. Ko zna koliko stotina evra bih ustedeo do sad da sam tako radio otpocetka, a o vremenu potrosenom kod majstora i zivcima da ne pricam.

Tesko da jedan majstor moze sve, a da to bude kvalitetno. Pogotovo kad se ne koriste originalni delovi i gleda se da se prodje sto jeftinije.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sa Batom nikada nisam imao ni jedan problem, sve je uvek bilo odradjeno profesionalno.

Super momci, vrhunski majstori (on i Bole).Ne mogu da verujem da pricamo o istom

servisu.Usput, promasio si temu, ovde su servisi za pohvalu.Nadam se da ces naci boljeg

majstora, mozes kod ovlascenog servisera recimo, tamo ce za servis da ti izdaju fiskalni

racun na nekih 8.000,00 dinara samo za ruke.

Pozdrav,

I.J.

Link to post
Share on other sites

Sta to znaci? Da ide u ovlasceni servis koji je mnogo skuplji ako nece da pristane na to sto mu se desilo kod Bate? Super reklamiras majstora koga hvalis.

Link to post
Share on other sites

Sta to znaci? Da ide u ovlasceni servis koji je mnogo skuplji ako nece da pristane na to sto mu se desilo kod Bate? Super reklamiras majstora koga hvalis.

Uopste nisam ulazio u problematiku da li je njega Bata zajebao, ili nije, to je izmedju njih dvojice i njihovog dogovora.

Samo sam rekao da ja nemam ni jedno lose iskustvo iz tog servisa (osim jedne lose kafe nekada dok sam cekao).Nije Bata moj drugar, vec majstor kojeg preporucujem u ovoj temi koja je tome i namenjena.Jedino sam se osvrnuo na racun.Svi mi hocemo fiskalne račune, original delove i pecatom overene servisne knjižice posle svake zamene, ali ako moze za 50 evra, jbg.Inace, kod Bate je veca guzva nego vikendom

u Tempu, tako da nema potrebe da ga ja dodatno reklamiram i specijalno hvalim.

Svaka medalja ima dve strane, tako da treba cuti sta i Bata ima da kaze povodom opisanih dogadjaja pre nego sto se krene sa bilo kakvim zakljuccima.

Bas tako.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice amortizera bili su uzasni.Oba su bila losa i sam to znas...zato ti je i lupalo.To je reseno...jedinicu klime si ti doneo na kojoj ne mogu da se okrecu tockici koliko je zapekla.Samim tim i njena ispravnost se dovodi u pitanje,a sto se tice tog creva o kom ti pricas receno ti je sve kada si kupovao kola jer je nemoguce,a da se to ne primeti.Nemoj bzv da pricas da nije sa tvog auta...Sve ostalo je uradjeno po dogovoru...zamenjene su ti sijalice i skinute diode sa branika kao i kompletna instalacija.Sve je vraceno na fabriku...jer je brdo zica bilo iseceno.Sto se tice tapacira i poklopca za obd verovatno smo napravili propust i izvinjavam se u ime servisa.

Link to post
Share on other sites

Neizdavanje fiskalnog racuna je protivzakonito i nema veze sa cenom posla vec sa opsteprihvacenim ponasanjem u drustvu.

Verujem da ti postujes zakon i da svaki deo kupujes u radnji i odrzavas

auto tamo gde izdaju racune.Ja kada budem imao platu 1500e mesecno i ja

cu tako, kao i svi mi ovde sto bi voleli.Svaka cast.Evo mozete ti i 325ixA da nam

date primer i skenirate sve racune do sada iz servisa, da se ugledamo na vas :dance3:

Link to post
Share on other sites

Neznam zasto ljudi misle da je nesto jeftinije ako nedobiju fiskalni racun? Jedino sto se desi je da prodavac ili pruzalac usluge porez ne uplati drzavi nego ga zadrzi za sebe.....

Link to post
Share on other sites

Neizdavanje fiskalnog racuna je protivzakonito i nema veze sa cenom posla vec sa opsteprihvacenim ponasanjem u drustvu.

joj samo nemoj o zakonu i opsteprihvacenim ponasanjem u drustvu, jer se drzava prva toga ne pridrzava. Sto se tice ne izdavanja racuna, puna podrska Bati :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
  • 2 months later...

Obisao sam mnoge radionice u Zajecaru, Knjazevcu, Nisu, Novom Sadu i Beogradu i radio sledece:

  • kod Bate su mi, kad sam kupio BMW, zamenili lezajeve zadnjih tockova, komplet sredili kocioni sistem, zamenili ulje, sredili ABS, sredili senzor airbag-a na suvozacevom sedistu
  • posle nekog vremena su mi zamenili farove (pogresio sam i ugradio sam hid) na normalne i zamenili ulje i filter, i jos neke filtere, ne secam se, mislim da je bio filter klime i filter goriva
  • Hitno sam u Nisu, u prolasku, ostavio auto, na kome su zamenili lanac, vodjice i sve zezalice oko njega (nije bio los servis, jedino se oteglo a meni auto trebao hitno)
  • jos jednom sam zamenio ulje i filter ulja, kao i dihtung kucista filtera ulja u Nisu u drugom servisu, bilo opet hitno jer pocela zima a kad ukljucis grejanje omamis se uljanim parama
  • u Novom Sadu sam pre toga opet poluomamljen pitao ovde negde na forumu hvaljeni servis da mi nadju gde mi to curi ulje da ne mogu da pustim grejanje u kolima, a majstor mi je rekao da mu treba jedno 2 dana da mi zameni dihtung kucista filtera ulja, jer mora da skida anlaser i poskida jedno 20 stvari da bi dosao do toga???
  • U zajecaru, u kome zivim su komentari na upaljenu ABS lampicu bili “stavio si novi akumulator i sve je ok, a pre toga bio niski napon pa se auto malo uznemiri, sad ce obrisemo gresku i sve ce bude ok”....”gle, nece...”, pa to x2, jer je jos jedan tako nesto mlatnuo
  • jedan mi je u zajecaru pokusao da zameni dihtung poklopca ventila, pa nije uspeo, pa sam to lepo uradio kod Bate
  • U Knjazevcu mi je stao auto jer je stao servo motor valvetronika. Popravio covek, pa ja dodjem ponovo da mi sredi trapove, evo ih je sredio prosle nedelje, a danas prolupali ponovo. Istina, sredili semeringe na diferencijalu. Procurela je i neka racva na sistemu za grejanje pa sredili i to. Proverili nekom hemijom da li je dihtung glave izgoreo - sve je ok valjda. Zamenili ulje i filter ulja

Sigurno ima jos toga, trebao bih da pogledam po racunima sta je radjeno i gde. Stvar je u ovome, radim u Nisu i putujem non-stop i nemam  na zalost vremena da idem u Beograd kod Bate. 

Ali bih sigurno sve ovo uradio kod njega u servisu i prosao i jeftinije i dobio daleko kvalitetniju uslugu, samo da ne zivim daleko od Mirijeva, a radim valjda jos dalje.

 

Link to post
Share on other sites