Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

stavio sam samsung galaxy tab 2, povezivanje je manje vise kao na onom linku, s tim sto sam dodao potenciometar i ic za daljinac na blendu. Oko nosaca sam se malo vise zanimao jer sam ga odradio sa sarkom za vrata kako bih mogao da dignem tablet i da izvucem memotijsku karticu iz njega i ubacujem podatke. Namesteno je tako da kad ga gurnem malo on odma izadje, kao i vrata koja se otvaraju na dodir

imag0626.jpg

imag0627.jpg

imag0628.jpg

imag0629.jpg

imag0630.jpg

imag0635.jpg

imag0636.jpg

imag0637.jpg

imag0638.jpg

Sto se cene tice nije me izaslo mnogo, prodao sam stari player iz auta za 140e a kupio tablet za 150. Blenda 20, ostale sitnice jos 15-20. Kao pojacalo sam koristio sony player iz starog auta, samo je skroz raskomadan, izvukao sam i cd modul iz njega.

Link to post
Share on other sites

Svaka cast za trud...odlicno je ispalo...ja bi za pojacalo pre koristio polovan kasetas rasturen i sve povezao na komande volana...

Zanima me kako radio radi, koji tuner si koristio integrisani sa tableta ili?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

koristio sam ovaj program:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.gridvision.ppam.androidautomagic&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY2guZ3JpZHZpc2lvbi5wcGFtLmFuZHJvaWRhdXRvbWFnaWMiXQ..

mnogo je jednostavniji od taskera. Sad jurim neku aplikaciju sa kojom mogu da kontrolisem punjenje, baterija mi skoro uvek na 100%, ne znam koliko je to dobro za nju na duzi period...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Android sam kontrolise kada ce puniti bateriju kroz kernel i to mu je u root-u. Sto znaci da klasicna aplikacija, ako nije rootovan tablet, nece raditi. Ako je rutovan, kroz malo operacije u cyanogenmod-u, mozes namestiti da ne pali punjac dok ne padne ispod 10% i tako ces dobiti normalan ciklus baterije.

A na drugu ruku, tim novim baterija i ne smeta bas nesto posebno da rade non-stop na 98-100%. Jedino sto im riknjava je napajanje unutar tableta jer treba negde ta struja da ode. A tu vec ne znam sta mozes da uradis.

Link to post
Share on other sites

najmanji problem je da se root-uje tablet, ali daj mi neki konkretan primer aplikacije sa kojom mogu to da namestim? Ili mislis bas na podesavanja kao u biosu ili kako se vec zove na androidu da moze?

Link to post
Share on other sites

najmanji problem je da se root-uje tablet, ali daj mi neki konkretan primer aplikacije sa kojom mogu to da namestim? Ili mislis bas na podesavanja kao u biosu ili kako se vec zove na androidu da moze?

Pa da bas kroz "bios", rootujes tablet uz npr cyanogen i onda nadjes neki kernel editor i tu mu namestis kad da pali punjac. Imas i one root cooker-e, pa mozes i tako da probas.

Ili najbolja opcija ti je mozda da kad nadjes android koji ti odgovara, pitas kreatora tog androida da ti ubaci da se ne puni dok ne padne ispod 10% ili koliko vec. Svi su oni generalno orni za nove poduhvate jos kad im opises sta si uradio mislim da ce to ici bez problema.

Link to post
Share on other sites

Pa da bas kroz "bios", rootujes tablet uz npr cyanogen i onda nadjes neki kernel editor i tu mu namestis kad da pali punjac. Imas i one root cooker-e, pa mozes i tako da probas.

Ili najbolja opcija ti je mozda da kad nadjes android koji ti odgovara, pitas kreatora tog androida da ti ubaci da se ne puni dok ne padne ispod 10% ili koliko vec. Svi su oni generalno orni za nove poduhvate jos kad im opises sta si uradio mislim da ce to ici bez problema.

videcu ovih dana kad budem imao vremena da se zezam sa tim, valjda ce da ispadne nesto od toga. hvala na ideji

Koliko inca ima tablet ?

7"

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

lepo izgleda ja bih umesto navigacije uzeo neki tablet koji bi u pocetku bio na nosacu pa imam jedno pitanje koji tablet da uzmem tj koju marku ,uzeo bih 7'' da bih nekada mogao da ga ubacim kao ti ali otom potom

Link to post
Share on other sites

uzmi neki krsteni tipa samsung, asus i sl, nemoj one kineze, nikakvi su. Ovaj moj hvata wi-fi bolje od telefona htc one s, gps isto. Imam i goclever a92 tablet i sranje je, koristim ga samo za filmove u teretani, ovako je bas los

Link to post
Share on other sites

Pa naravno neki koliko toliko bolji i sa garancijom ,kazi mi ova blenda za double din sigurno ima otvor 7'' ne treba da se to doradjuje ,i dali bih kao pojacalo mogao da iskoristim ovaj bmw biznis kasetofon + imam jedan na kome ne rade komande ?

poz

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

posle malo razmisljanja, resio sam i ja da se bacim na ovaj projekat :) Polovan fabricki cd kosta isto kao polovan galaxy2 tablet, a mogucnosti nebo i zemlja.

Komande sa volana mogu da se povezu,samo je pitanje koliko je cimanje i da li ti treba neki dodatni modul, mislim da sam vidjao na jutjubu da je neko to uradio sa Ipad-om

Link to post
Share on other sites