gepek problem


Recommended Posts

Ovako danas mi se desio cudan problem sjeo sam u auto i odjednom sam cuo kako se gepek otcorio i kada sam izasao ne mogu da ga otvorim izvan samo na dugme unutra i kad ga opet zatvorim ne moze nego jedino na to dugme e sad pretpostavljam da je kvaka na gepeku posla ali eto da vidim da li neko zna bolje pa da mi kaze

Link to post
Share on other sites

problem sam ja imo slican na mom e39 pozadi gde je brava to je ustvari mikro prekidac koji je povezan sa onim tasterom za otvaranje unutra naj verovatnije ti mikro prekidac u gepeku brlja a moze i prednji skini prekidac pogledaj zice kako stoje ocisti alkoholom (iz apoteke 70%-100% bilo koj)pa vrati nazad sve i probaj trebalo bi da bude ok pozzzzzzzzzzzz

Link to post
Share on other sites

problem sam ja imo slican na mom e39 pozadi gde je brava to je ustvari mikro prekidac koji je povezan sa onim tasterom za otvaranje unutra naj verovatnije ti mikro prekidac u gepeku brlja a moze i prednji skini prekidac pogledaj zice kako stoje ocisti alkoholom (iz apoteke 70%-100% bilo koj)pa vrati nazad sve i probaj trebalo bi da bude ok pozzzzzzzzzzzz

Sredjeno je hvala radi sad

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Stara tema ali u pitanju su gepek vrata na karavanu. Sinoc sam normalno otvorio gepek i kad sam ga zatvorio samo je mehanicki brava zabravila nije htela da ga privuce da se lepo zatvori. Na tabli mi je pokazivalo da je gepek otvoren. Probao sam jos par puta i nije hteo da se lepo zatvori. Racunam smrzlo nesto pa ce sutra da popusti. Auto sam zakljucao na daljinski ali zmigavci nisu trepnuli. Probam sve zakljucanu pa i gepek i ostavim za danas. Danas ponovo otvarao zatvarao zakljucavao otkljucavao i primetio da ni gepek staklo nece da se otvori. Sipao onaj multi sprej u bravu ali izgleda da sam tu zajebao stvar. Sad vise nece ni da se otvori,ni na onom dugmetu unutra ni na daljincu i nece da mi zakljuca preko daljinskog. Pitanje glasi:Kako da otvorim gepek???

Link to post
Share on other sites

Možeš iznutra da ga otvoriš. Otvoriš pregradu za alat i imaš elipsasti, kao čep. Njega povuci i mehanički otvori gepek.

E sad tebi očigledno ne dolazi struja do el. brave. Kreni redom osigurači, motorče....

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Pozdrav.stara je tema,ali da ne otvaram temu mogu i ovde..na mom autu na bordu mi stoji da su otvorena gepek vrata.Mislim da je problem do senzora u bravi..

imali ko sliku da mi pokaze kako to izgleda i kako da sredim?uredno zakljucava bravu i otkljucava,ali na bordu mi stoji da su vrata otvorena.

Link to post
Share on other sites