E30 m10 problem sa protokom vode


Recommended Posts

Na m10 motoru imam problem sa strujanjem vode, pumpa radi ali voda ne cirkulise ne znam do cega moze da bude. Ako je neko imao slican problem pomoc bi mi rado dosla.

Link to post
Share on other sites

jel dize temperaturu sta se tacno desava mozda je napravio cep mozda zapusio kanal svasta je moglobiti budi malo precizniji kako znas da voda ne kruzi kako si gledo

Link to post
Share on other sites

jel dize temperaturu sta se tacno desava mozda je napravio cep mozda zapusio kanal svasta je moglobiti budi malo precizniji kako znas da voda ne kruzi kako si gledo

Odvrtao sam sraf na usisnoj grani gde se ispusta vazduh, a sto se tice dijagnostike uredjaj za plin mi mrzne i ispre njega i posle njega crevo sam skinuo i ne baca vodu :( stoji kao da ne radi pumpa :/

Link to post
Share on other sites

M10 se mora dobro odzračiti,probaj više puta,meni je slabo grejao zbog vazdušnih čepova,kad sam ga odzračio druga priča....

Pojasni pojam ozraciti nisam najbolje razumeo :/

Link to post
Share on other sites

Probaj i na creva od malog hladnjaka da ispustis vazduh...Cim mi neko spomene vazdusni cep,ozracivanje i m10,meni krene zeludac da se prevrce :lol:

Link to post
Share on other sites

Necu da ti baksuziram,ali vozi ti to malo i prati, ako ti ledi isparivac nevalja dihtung ili glava.

Ma ledio je zato sto voda nije kruzila sad sljaka lepo :)

Link to post
Share on other sites

imam isto m10 sa plinom. jedno vreme nije mogao da se zagreje nikako uvek hladno duvao. posle vidim da je neki djilkos pre mene skinuo creva sa malog hladnjaka. i one alminijumske cjevcice se ostetilem tako da sam morao skinuti kompletnu instrument tablu, izvaditi sve napolje i zameniti cjevi. posle sam spojio sve to i opet nije hteo da greje. jedino kad radi na leru dugo onda duva toplo cim krenem on opet hladno. posle sam zamenio termostat. tacnije nije ga nikako ni bilo. mislio sam da cu resiti problem ali nista od toga. sad mi brze digne radnu temperaturu i stoji na pola, grije malo bolje ali opet ako idem 70 80 on pocinje hladno da duva. ne znam vise stvarno sta mu je i koji je problem? ako ima neko neki savet bio bi zahvalan. hladnjak mi je neki msm da nije od bmw-a. izmaknut je visko od njega ali ne dize temepraturu preko pola uspjeva da ga hladi ne znam kako ce biti ljeti...

Link to post
Share on other sites