Bregaste na stroker 2.8 m50b25tu


Recommended Posts

planiram da na mom bmw-u stavim usisnu bregastu od m54b30 na mesto moje usisne i usisnu bregastu od m50b25 bez vanosa na mesto moje izduvne.

specifikacije : m50b25vanos usisna 228 duration 9mm lift >>> m54b30 usisna 240 duration 9.7mm lift

m50b25vanos izduvna 240 duration 9mm lift >>>m50b25 non vanos usisna 240duration 9.7mm lift

da bi ste postavile usisna bregasta od m54 se mora na pocetku obrusiti za 5mm, a usisna od m50b25nv se mora obrusiti za 2mm isto pocetak blizi prednjem kraju motora

takodje da bi se postavila usisna bregasta od m54b30 moraju se staviti podizaci i leziste podizaca od m54

takodje usisnu bregastu od m50b25nv bi morao stelovati sa merenjem ugla tacno jer alat ne moze tu da se koristi

m50b25vanos ili m50b25tu je jedno te isto

da li neko ima iskustva sa ovom preradom mozda? savet bi mi dobro dosao od nekoga ko je radio to....

zeljeni efekat mi je pomeranje obrtnog momenta vise ka visokim obrtajima, tipa da mi max bude od 4500-6000 obrtaja i normalno neki dobitak na max snazi

Link to post
Share on other sites

ne misli nista jer postoje momenti u ovoj prici koji mi se nikako ne svidjaju.

kod nas ces tesko naci da je to neko radio a na ova dva foruma ako je neko i radio nesto slicno, vise ne pise i ne ucestvuje u diskusijama. Ostaje ti da se vratis citanju stranih foruma odakle si izvukao i ove informacije i nadjes Majstora koji zna kako sta funkcionise ili da sam metodom pokusaja i popusaja utvrdis kako treba.

Link to post
Share on other sites

ne misli nista jer postoje momenti u ovoj prici koji mi se nikako ne svidjaju.

kod nas ces tesko naci da je to neko radio a na ova dva foruma ako je neko i radio nesto slicno, vise ne pise i ne ucestvuje u diskusijama. Ostaje ti da se vratis citanju stranih foruma odakle si izvukao i ove informacije i nadjes Majstora koji zna kako sta funkcionise ili da sam metodom pokusaja i popusaja utvrdis kako treba.

ja znam kako sta funkcionise detaljno sam proucavao protoke vazduha i izduvnih gasova u motoru, polozaje bregastih u odnosu na krivu momenta itd.. ali svakako volim da cujem nekoga ko je to radio i dal je sta dobio, tj nekoga ko je sve to direktno u praksi primenio. I da se niko ne javi ja cu to svakako da uradim, ali dobro... Ja sam takav i kad nesto zasigurno znam opet volim dobru konsultaciju

Link to post
Share on other sites