Recommended Posts

meni su se te dve lampice upalile jos u decembru 2012, tada sam auto retko vozio pa tako da nisam ni isao na dijagnostiku. posle nekih 2 nedelje kada sam hteo da upalim auto akumulator je crko od mraza ( auto mi stoji napolju :( ) medjutim kada sam premostio auto kablovima DSC mi je radio normalno nekih 15-20 dana i opet su se ukljucile

Link to post
Share on other sites

Meni su iste sijale zbog "senzora kalibracije volana", odradio sam kalibraciju i iste su se ugasile.

Link to post
Share on other sites

Kalibracija volana

Kalibriranje ESP senzora se moze uraditi i ovako. Skini auto sa kontakta i namesti da ti volan stoji ravno,onda daj auto na kontakt i okreci volan skroz u levo do kraja pa skroz u desno do kraja. Sacekaj 10 sekundi.Onda upali auto i proveri da li je kalibriranje uspelo.

Ako nije, dijagnosticki ponistiti gresku.

Link to post
Share on other sites

Ako ti stalno gore lampice, verovatno je nešto poput ovog što je leon rekao. btw, ako dugo držiš DSC dugme- obe se upale- ako svetli i žuti uzvičnik tada si tek ugasio asr, inače samo gasi DSC tj. ESP

Link to post
Share on other sites

Mare, gašenjem auta sve se resetuje, tako i ako mu je sve upaljeno, vadjenjem ključa sve mora da se vrati na "fabriku" inače ima problem.

Link to post
Share on other sites

Danas sam bio kod majstora, dijagnostika izbaca gresku na upravljacu znaci ipak treba kalibracija volana da se odradi

E sada imam drugi problem u Krusevcu niko nemoze to da mi odradi

Link to post
Share on other sites

Napisao je Leon par postova iznad kako se radi kalibracija.

Kalibracija volana

Kalibriranje ESP senzora se moze uraditi i ovako. Skini auto sa kontakta i namesti da ti volan stoji ravno,onda daj auto na kontakt i okreci volan skroz u levo do kraja pa skroz u desno do kraja. Sacekaj 10 sekundi.Onda upali auto i proveri da li je kalibriranje uspelo.

Ako nije, dijagnosticki ponistiti gresku.

Link to post
Share on other sites

I meni se ta zajebancija opet pali posle par mjeseci, trap je komplet odradjen. Trenutno sam u Makedoniju i neki tip je probao da ponisti gresku i nista, kaze da je posao senzor ugla volana. Koja dijagnostika je za e46, 2003, 110kw, ima li neku oznaku koji program treba? Ovaj sad me majstoe cera da donesem taj senzor kao i jedan majstor prije njega, koji je dobio polovan senzor i nista nije uradio i vratio moj stari. Momak iz Bara Andrija Maljevic je za 5 min. napravio kalabraciju i rijesio problem. Koja je oznaka za taj program sto ga nemaju svi majstori?

Link to post
Share on other sites

Ja sam vam napisao kako se radi kalibracija i proverena je 100%, jedino što posle treba grešku dijagnostički poništiti (meni se sama ugasila nakon 10 minuta vožnje).

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Meni se danas javio isti problem.Bio kod masjtora ,prikljucio ga na dijagnostiku i prijavio mi je neki ventil da treba da se zameni cena 30evra sa rukom ako je uopste to!Sutra idem da to sredi tako da Vam se javljam sta je tacno bio problem.

Link to post
Share on other sites