Recommended Posts

E...dodje i taj trenutak...mora se otvarati motor...

Jbg, trosi puno vode i trese na leru...katastrofa...

E, sad, da pitam, sta da radim?...i kako?...

Koliko ce me kostati, otprilike, novi dihtung, obrada glave, ruke?

Hocu li mijenjati jos nesto kad vec skidam glavu?...mozda gumice ventila?

Svaki savjet dobrodosao :)

Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao kod mene,dihtung ti je oko 2400din u BMW Line-u,i vec kada sam skinuo,uradio sam i gumice i vodjice...Gumice su ti oko 400-500din(8komada)obrada glave,zamena gumica,vodjica i slajfovanje ventila 7400din..

Link to post
Share on other sites

@ Pravda

Druze moj, nijesam raspolozen za zajebanciju, trazim pomoc jer se nikada nijesam sreo sa ovakvim problemom...pa, eto, ako mozes, bez postova ovakvog tipa?...moze?

@ Nele

Hvala puno, htio sam da znam otprilike koliko sve kosta...probacu da nadjem dobrog majstora da mi to odradi...

Auto ne dize temperaturu, vjerovatno i bi, al' mu stalno dosipam antifriz...antifriz nidje ne kaplje ali na auspuhu dimi kao parna lokomotiva, stvarno...trza u voznji, trese u leru, ujutru kad ga upalim kao da radi na 3 klipa...antifriz nestaje, provjerio sam mali hladnjak, sve je suvo oko njega, tepisi suvi...

Link to post
Share on other sites

E...dodje i taj trenutak...mora se otvarati motor...

Jbg, trosi puno vode i trese na leru...katastrofa...

E, sad, da pitam, sta da radim?...i kako?...

Koliko ce me kostati, otprilike, novi dihtung, obrada glave, ruke?

Hocu li mijenjati jos nesto kad vec skidam glavu?...mozda gumice ventila?

Svaki savjet dobrodosao :)

Ako vec moras da skines glavu motora onda uradi sve,znaci ravnanje gkave,hidro test,novi dihtung,da ti uslajfuju ventile ili zamene neki ako je dotrajao,nove gumice ventila,to sve na e 36 kosta oko 200 evra,verujem da je za kockicu nesto jeftinije ali to je tu odprilike

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem,otisao mi dihtung,pa je voda ulazila u cilindre.Kada sam skinuo svecice da proverim,i kada sam zaverglao,voda je izlazila kao iz hidrofora :D

Mogu ti napisati i postupak(ukratko)sta treba da se radi,ali dzabe ti pisem,ako neces ti da radis...

Meni je sjebao dihtung od jebenog cepa za hladnjak,koji kosta 400din :D

Link to post
Share on other sites

Kad već skidaš glavu odradi kompletnu obradu glave,vrlo bitno za dobru kompresiju ako su ti karike čitave.Poravnaj blok.Kad skineš glavu ako blok ima jače riseve i ako su karike lošije,zna se šta se radi,....stavlja se 2,5 :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

kod mene u nisu sredjivanje glave za 4 cilindra 35e,za 6 cilindra 50e gumice,vodjice,slajfovanje ventila,i ravnanje, 20e dihtung,pozeljno zubcasti ako nije menjam skorije i majstor koliko ti uzme,najskuplja varijanta sto se mene tice 150e naravno ako ne iskrsne jos neka stvar koja mora da se sredjuje

Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas dihtung, 24e...

Bio sam kod majstora, kaze da ce me sjutra zvati da mi kaze kad da dovezem auto...

Poznajem majstora, zivi nedaleko od moje kuce...kazu ljudi da je dobar...

Racunam i ja da ce biti sve oko 150e...

Link to post
Share on other sites