Limarija bmw e30


Recommended Posts

na sledem linku su slike mog jadnog bmw :) truo je patosa skro nikako i nema. ne znam sta da radim za pragove da li da menjam ili da ostavim ovako. ne znam kako zavariti patos za ivicu praga jer je trula ako ima neko neki savet nek pise u komentar. hvala

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.487201161327682.1073741825.100001134085435&type=3

Link to post
Share on other sites

pa ok za pragove. ali prag mi dolazi do vrata, posle imam blatobran ne znam sta tu da uradim evo konkretno na ovoj slici gde sam napisao gde zavariti sta i kako http://www.facebook.com/photo.php?fbid=487201554660976&set=a.487201161327682.1073741825.100001134085435&type=3&src=http%3A%2F%2Fsphotos-e.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash4%2F484869_487201554660976_1223429954_n.jpg&size=800%2C600

Link to post
Share on other sites

ima li neko mozda iskustva sa zadnjim branikom? nasao sam na netu jedan tip je stavio zadnji branik od vectre i popunio na kocki sve ono iza lepo izgleda. pa pitam se treba li tu neke vece prepravke jel ima neko neko slicno iskustvo?

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=120589254795704&set=a.120589271462369.1073741825.100005338892234&type=1&theater

Link to post
Share on other sites

a jest ono i to :D al taj branik 20 e a ako hocu neki orginal kosta ko svetog petra rucak :) da mi je izvarit samo ovo lako cu za branike :D danas sam malo ukrajao neke limove, treba aparat da mi stigne nesto se bio pokvario pa cekam da pocnem sa varenjem :)

Link to post
Share on other sites

naravno da cu sam da varim. :) nemam mnogo iskustva, ovo je moj vlastiti auto zato sam ga i isekao sve sto je bilo trulo i hocu polako da pocnem i da varim i da radim i da se ucim :) kad zavrsim njega ako sve bude kako treba, onda cu polako poceti drugovima da radim limariju itd dok se ne udje u poslao kako treba :) nema tu neke nauke posebne. seces lim krojis varis spajas zastitis i to je to :) bar patos je lako zavariti ne bi sekao krov i haubu i ostale stvari da se ucim na tome :D

Link to post
Share on other sites

Nema nauke ali nije ni zajebancija, pogotovo ako ne daj Boze istestiras snagu varova pri nekom cukanju. Jesi vario bar nesto pre? Ako nisi vezbaj na obicnom limu ili necemu slicnom na hvataj se odma za auto da ne sjeb, ima da ga osakatis - treba sve to ukrojiti i uraditi kako treba... A branik uzmi BMW polovan nemoj ga skrnaviti, nije skup toliko mozda 10-15e skuplji od vectrinog

Link to post
Share on other sites

ma sto se tice varenja nema sanse da pusti var. vario sam vec jednu fleku, na 6-7 mjesta sam zapecao samo napravio tackice i pokusao cekicom da otkinem nema sanse krivi se lim po sredini ali varovi ne pustaju. posle sam uradio pun var sad nema teoretske da se otkine ni silom :D... a sto se tice branika, kod mene je uski stop, pa tako da mi je potreban i vezni lim i sve otalo da bi zatvorio zadnji kraj, ovako sa ovim branikom bi sve sredio odjednom a i ne izgleda uopste lose. dal od vektre ili od polijestera isto mi je :) ma polako bice slike kad se sve zavrsi pa delicemo misljenja ;)

Link to post
Share on other sites

Ajd nek je sa srecom onda, samo dobro proveri varove! Vezni lim ti nece zatvoriti zadnji kraj jedino da seces i te dzepove u gepeku tj pola gepeka da prebacis, ja sam pakovao sa uskog na siroki stop pa znam; mozes da stavis na uski stop branik od sirokog i da ti izliju podbranik, ili da ostavis taj niklovan pa da urade podbranik... I ja jurim podbranik da mi zatvori zadnji kraj bode mi oci svaki dan - znam sta je muka biggrin.gif ali opelov branik na kocku nije valjda dotle dogorelo biggrin.gif

Link to post
Share on other sites

e danas sam popravljao co2 aparat, dosao neki elekticar, otvorio nasao kvar sklopka bila zalepila i ocistio lepo vratio sve, odvezem ga kuci vratim se upalim aparat zavario 3 tackice i opet stade zica da ide. tacnoo sam maler. sredicu sve polako kupicu i pragove pa zameniti, moram svakako da presvlacim tapacirung poda i sedista pa cu skidati sve to ponovo tad cu pragove da izmenjam, felme i gume sam vec nabavio 16ke, bice to lepa kockica samo dok se sredi. interesuje me zna li neko nekog ko radi prosirenja da budu blatobrani kao u m3 i sta uraditi na zadnjem delu jer su mi 4 vrata? hocu da imam jedinstvenu kocku u bih :)

Link to post
Share on other sites