Recommended Posts

E ovako...odavno vec mjerkam neki e46,lud sam za tim autom i mnogo mi se svidja...zaljubljenika sam u bmw-ove posebno u trojke,to mi je mjera nekakva!Znaci,interesuje me sta mislite o motoru 318 i znaci onom 1.9 sa 118ks...taj mi se cini nekako najkulturniji...320d svaki puno pregazi i tesko se nalazi u dobrom stanju a i pored svega ne volim dizela....sestaci su mnooooogo rijetki kod nas a i auto ne uzimam za divljanje i silovanje nego za kulturica voznju...

brat mi je vozio sest godina takav e46 i bio je prezadovoljan...pocev od potrosnje pa nadalje...

interesuje me vase misljenje i savijeti...je li mi 10.4 malo do 100km/h :preved: po ovom nasem "putu"???

koga sam god pitao ko je vozio taj auto kaze da je extra i da nije spor ni malo a ko ga nije vozio kaze sta ce ti to poslije sestaka...

Link to post
Share on other sites

crni...preko telefona je extra...sutra cu u PG da ga gledam :preved: samo mog nisam prodao ali da se iskombinovati ponesto...a mogli bi i na pice navece...

hvala miki...i ja sam ga vozio,meni solidno ide,sta znam,svidja mi se!!!

ajmo jos misljenja da cujem :preved:

Link to post
Share on other sites

zna li iko ista o ovom motoru???evo da izdvojim neke prednosti i moje neko vidjenje situacije..

mala potrosnja,nije skupo odrzavanje,zahvalan motor,slatko ide,nije skupa registracija...daleko da je bolji od nekog sestaka ali mislim da zadovoljava moje potrebe...pa vrijeme je da uzivam malo uz muziku i kuliram...

sta mislite????

dosao bi u obzir i e39 neki ali vec ga malo vrijeme gazi???

Link to post
Share on other sites

Matori, mislim da sam ja ostavio misljenje na bmwclubmontenegro.com po pitanju ovog mog, moj je 316ti, ista kubikaza 1,8 fabricki je razbusen na 1,9 s tim sto moj ima 3 konja manje tj. 115ks, u principu nema tu velike razlike posto je malo kraci, a samim tim i laksi. Sto se tice potrosnje zimi je srkao, maltene kao sestak, e sad vec kad je ovakvo vreme daleko vise se vozim sa istom kolicinom goriva (ne ide preko 11L). Ako ti ne treba snagas to je to, 318 ce ti zadovoljiti sve potrebe, a razliku ces ti najbolje osetiti kad predjes sa sestaka na cetvrtaka (nema zvuka i kidanja). Sto se tice prednosti, coolerski enterijer, udobnost, manja potrosnja, noviji auto...jako su me iznenadili rezervni delovi, npr. set prednjih kocionih plocica ATE 3200 dinara, bombina 2900 dinara, najvise parica odnose filteri i te redovne zezalice ali to je zanemarljivo i podnosljivo, u motor ti staje 4L ulja :) Sto se tice motora, daleko je elasticniji nego sestak, vec sa 3000rpm pocne da vuce i to jaaako lepo dok sestaka moras da dignes malo vise, to i sam znas, odnos ccm/ks nije preterano veliki, hocu reci da motor nije nasviran tako da bi morao da prelazi veliku kilometrazu. Sve u svemu ako neces da se izivljavas, vec da kuliras i uzivas u prosecnoj voznji to je pravi autic za tebe.

Moj najveci zez je bio sto sam uzeo automobil koji je kupljen ovde kao novi, odrzavan u pogresnim servisima, drljan, vozen i zapusten, (vozila ga zena), sad je na mene pala zamena svega sto se od potrosnog treba zameniti, ali polako sve to privodim kraju...ali je svaki predjeni kilometar u njemu uzivancija. Ako si se odlucio za ovaj motor jedino od cega ces morati da se oprostis je trkanje, za sve ostalo ne brini jer je autic pun pogodak i sto se tice opreme, udobnosti, odrzavanja...

Pazljivo odaberi auto, zelim ti srecnu kupovinu i da uzivas u svom buducem auticu, a oces sigurno :D

Link to post
Share on other sites

hvala brate...danas prodadoh svoje auto pa odo u potragu...ima par zanimljivih,vidjecemo...za taj motor sam se odlucio jer je vrlo zahvalan,ne ide lose a sve mi ide na ruku od potrosnje do odrzavanja...uzeo bi iskljucivo 2000god ili mladje sa nekom normalnom kilometrazom...pomalo...naice nesto...

Link to post
Share on other sites

Znaci ides sa majstorom, pazljivo pregledate sasiju pozadi, greske u MFOBC, onda trap, sistem hladjenja (pritisak, hladnjak, vodenu pumpu...), pitaj vlasnika sta je promjenio na njega, treba dobro da kontrolises elektroniku....pogledaj da li se pale sve kontrolne lampice kad dajes kontakt (neki znaju da izvade sijalicu kad im svijetli airbag.....)......onda podizaci, kocnice, probaj da li radi ABS i ASC/DSC.....

Link to post
Share on other sites

ma znam sve kako ide ali nebi vjerovali kakve se krsine prodaju sve...ovo je uzas sve do sada sta sam gledao...

trenutno ocekujem poziv od jednog lika,stariji covjek,prodaje ga i kaze da je 88 000km na satu,da je kao nov ima servisnu,da ga vozim bilo dje...bla bla bla...javljam sta je bilo...a mogli smo i zajedno poci vili...

Link to post
Share on other sites

Naletece pravi, samo se ne zaleci, strpljenje je keva, bitno je da ti imas parice kod sebe i samo pazljivo da ne bi prosao kao ja i gore!!! Uzivaj u kupovini , a posle u voznji :D

Link to post
Share on other sites

Evo, BMW club je dobio i apoteku:

Image099.jpg

Image101.jpg

Image102.jpg

Image103.jpg

Image105.jpg

Image106.jpg

Auto je gola apoteka!!! Stvarnih 86 000 km, odrzavan u MP Auto, vlasnik je dobio servisnu!!!

Auto je boca, nista mu ne fali!

Stari, neka je sa srecom i zdravo ga vozio!

Link to post
Share on other sites