Kako ugasiti automatsku ventilaciju pri davanju kontakta


Recommended Posts

To je sve normalno.Ne radi se ni o kakvom kvaru!

Pri kupovini auta, vlasnik je tražio tu opciju.

To se može promeniti kodiranjem. Zakačiš auto na NSC Expert, pa u GM modulu nađeš deo za automatsko paljenje ventilacije i umesto ACTIV, napišeš NICHT ACTIV i više se neće paliti pri davanju kontakta.

Nadam se da sam pomogao. Pozz

+1

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Moze da se ugasi i ne mora tako! Da li Bata nece ili ne zna je druga stvar.

Kako znam? Kod mene na E39 je isto tako bilo, cim das kontakt ventilacija se pali. Mene je to isto tako nerviralo i isto su mi govorili to mora tako, ne moze da se promeni, itd.... Medjutim jednom prilikom sam isao kod nekog decka u Borcu da mi napravi novi kljuc jer mi je na starom crkla elektronika. Dobio sam novi kljuc i kad sam upalio auto sa njim ventilacija se nije palila, pokusao sam jos par puta i skontam da funkcionise kao memorija, kako ostavim prilikom gasenja auta tako i zateknem kad ga upalim. Medjutim ubrzo posle toga je kljuc "primio" fabricko podesavanje i vratilo se na staro, palila se svaki put. Posle toga sam shvatio da to ipak moze da se promeni i jedan momak u Banjaluci mi je to odradio (napravio da radi kao memorija), kojim programom ne znam, uglavnom laptop + kabl.

A pouzdano znam da to na F seriji moze da se uradi E-sys programom za kodiranje, uradio sam to licno drugaru na X3 F25. To i jos mnogo drugih stvari.

Edited by Vedran
Link to post
Share on other sites