Recommended Posts

zna li ko u cemu je problem, ugradio sam prije 3-4 mjeseca excalibur alarm na coupe-a, al mi je uzasno slab domet daljinskog, tek kad pridjem na 2-3 metra reaguje, baterija je nova u oba daljinca.....

Link to post
Share on other sites

svi novi alarmi imaju jako mali domet , i mene je bunilo , navodno da ga nebi slucajno u dzepu ili u kuci iskljucio .

moj stari excalibur je mogao da odreaguje sa 5 sprata a novi tek sa par metara.

valjda je to to meni su tako rekli

Link to post
Share on other sites
svi novi alarmi imaju jako mali domet , i mene je bunilo , navodno da ga nebi slucajno u dzepu ili u kuci iskljucio .

moj stari excalibur je mogao da odreaguje sa 5 sprata a novi tek sa par metara.

valjda je to to meni su tako rekli

Meni 'vata na milju, vazdusna linija.

Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da svi noviji alarmi imaju namerno smanjen tj. prigusen domet, da bi se onemogucilo hvatanje, tj. citanje kodova od strane raznih dekodera, snimaca i tome slicno, jer sa nekim vecim dometom, kakav su imali stariji alarmi, svi u okolini mogu dobiti signal vaseg daljinca bez ikakvih problema, samo ako ga imaju cime uhvatiti i procitati.

Zvuci sasvim logicno, utoliko vise sto mislim da ne bi bio problem povecati domet daljinske komande za alarm na nekoliko stotina metara.

Link to post
Share on other sites

Gle, ja sam stavio daljinsko paljenje motora najnovije generacije prosle godine. Kod unutrasnjeg retraca ide mala antena koja hvata signale, domet je na jednu milju. A mogao sam da dobijem i alarm ali nisam htio zato sto imam fabricki.

Link to post
Share on other sites