BMW 520d f10 chip tuning???


Recommended Posts

Ja sam kupio auto sa VCR chipom u pitanju je F10 530d sa fabrickih 245 ks....sa cipom 285 ks i 590Nm.Vozim auto tek 3 ili 4 dana tako da su moja zapazanja jos subjektivna.Ali da auto lepse vuce to je sigurno jel sam prosli vikend vozio na probi 5-cu bez cipa.Ubrzanja pogotovu iz nizih obrtaja su dosta jaca kad se potpi gas auto bez kontrole proklizavanja ne zna na koju ce stranu.....Sto se tice potrosnje to jos nisam merio ali sutra idem u Italiju na malo duzi put pa cemo videti....

Inace cip je ugradjen u Chip-Tuning Austria firmi.......Bmw e39 koji sam vozio 5 godina i preko 100.000 km sa proizvodom iste firme....mogu reci da nikad nikakvih problema nisam imao ama ni najmanjih a potrosnja jeste bila manja 0,7 ili 0,6 litara u zavisnosti od stila voznje i vremenskih uslova....

U komsiluku imam tipa koji vozi 535d koji ima taj cip koji spominjes......Cini mi se da rece da auto ima sad 412ks.Provozao sam isti dva kruga i nije mi bilo dobro kako to cudo ide.Mene jedino brine kako menjac i sklopovi tog tipa podnose toliku izmenu snage....ali za sad auto ima 60.000 km i vozi se bez problema.

Forumi nisu relativni za te stvari jel ljudi cesto odvoze na chipovanje automobile koji majstora vide tek kad nastane neki problem pa onda krive i majku terezu za problem.Po meni je F10 relativno nov model kad su te stvari u pitanju...I jedina tema koja je u punom povoju kod ovog modela je zapravo Kodiranje i tih tema ces na netu naci milion.....Sto se chipovanja tice teme su tu jako slabe gotovo da ih nema....

Link to post
Share on other sites