Recommended Posts

Pozdrav svima, imam kockicu m10 ima plin ugradjen. Kada sam uzimao auto nisam obracao paznju uopste na grejanje jer sam smatrao da je normalno da je sve spojeno ida ce da radi, bilo je ljeto tako da nisam ni gledao uopste dok nije stegla zima :) E kad sam pokusao da ukljucim ventilator mi radi na sva cetiri stepena, jeste da ne duva nesto previse jako ali radi. Duva hladno uvek, otvorio sam haubu da pogledam formalno sta bi moglo da bude, creva koja idu iz motora su spojena direktno na isparivac a mali hladnjak je skroz izolovan i one cevcice su bile polomljene. Skinuo sam komplet tablu izvadio sve napolje, stavio druge cevi, lepo silikonirao da ne pusta vodu itd itd. Vratio sam sve natrag kako treba, i onda iz motora vrela voda ide na isparivac sa isparivaca povratni dio ide na ulaz u mali hladnjak i iz malog hladnjaka se vraca ponovo u motor s tim sto imam probleme sledece vrste, na svim tim crevima ima nekih T komada pa je to nesto ukrsteno pojma nemam kako funkcionise i kud kruzi sve voda. Uglavnom upalim auto pustim da se zagreje radio je dugo na leru turirao sam nema sta nisam radio jedva je digao temeraturu na pola, i tad sam ukljucio grejanje duvao je toplo ali ne bas jako kao na drugom 324td sto imam. Poceo sam da se vozam tako misleci da je resen problem kad idem polako on i duva nekako toplo jesam krenuo da vozim 70-80 nemam pojam sta se desava duva hladno al bas hladno, mislio sam da je termostat ostao otvoren pa sam odlucio da ga zamenim, skinem kuciste neko je izvadio skroz termostat, pa sam stavio drugo kuciste sa ispravnim termostatom ispitao sam , sipao vrelu vodu u njega otvarao je, sipao kasnije hladnu nije pustao, i kad sam zamenio lepo sam dosuo vode koliko je trebalo upalio auto brzo je postigao radnu temperaturu na pola ne pregrejava se sve ok radi i i dalje isti problem imam kad stoji auto na leru duva toplo cim krenem duva hladno. pokusavao sam da stavim karton ispred hladnjaka predje temeraturu ali opet hladno duva. plin mi ne ledi radi normalno sto znaci da voda cirkulise kroz sistem. Sta moze da bude problem stvarno vise ne znam, usput napominjem da je hladnjak neki manji mislim da nije od bmw i visko je izmaknut 7-10cm od hladnjaka zajedno sa propelerom ali nemam problema sa temeraturom stoji na pola i ne prelazi vozio ga lepo ili cepao stoji na pola. Ako ima neko neki savet nek pomaze, nisam nista zradio i ne znam kako to ide, mogu da pogledam slucajno dal nije mali hladnjak zacepljen ali ne verujem jer sam ga skidao skroz vadio iz kucista vracao sipao vodu u njega nije pustao nigde bilo je sve ok, sto se tice sistema voda cirkulise sto se tice temperature stoji kako treba i ok je, termostat radi svoj posao sve je ok ali ja grejanja nemam sumljam na hladnjak veliki i na visko to sto je izmaknuto malo stvanrno ne znam sta vise da pokusam i kako, ne znam kako se zradi ako ima neko savet ili ideju neku nek pomaze. hvala unapred svima.

Link to post
Share on other sites

Pa ako su sva creva vruca i kroz sistem cirkulise topla voda onda moze da bude samo problem u klapnama kutije za grejanje,da ti ne zatvore hladan vazduh i kad vozis direktno ulazi vazduj spolja i ne prolazi kroz mali hladnjak.

Link to post
Share on other sites

cekaj jel mislis one klapne sto su na sajlama? gde podesavam hocu li da duva u noge u sajbu ili direktno u mene? ako mislis na njih one rade otvaraju i zatvaraju. kad stoji duva toplo cim krenem on pocne hladno. pokusacu da isperem mali hladnjak staviti crevo i pustiti vodu. ako ne bude to pomoglo pokusacu da ga ozracim ako ne valja ni to onda cu da menjam sve od pocetka pa videcu sta je i kako. mislio sam ako ima neko neku ideju da ne menjam sve :)

Link to post
Share on other sites

Ne vezu se creva tako, creva iz motora idu na mali hladnjak, na ta creva idu T racve koje odvode vodu na isparivac, ne da odvedes vodu na isparivac pa onda da vratis na mali hladnjak, neces se ugrejati nikad

Link to post
Share on other sites

kasper mogu ja da spojim to ovako:

crevo iz motora ide direktno u mali hladnjak, iz malog hladnjka povratno crevo u isparivac i iz isparivaca povratno crevo na motor? da ne stavljam nikakve t komade?

Link to post
Share on other sites

hahahhah de mi to objasni malo bolje. da opet ne pogresim nesto. kako sam te razumeo znaci crevo iz motora ide na t komad, onda jedna strana ide u mali hladnjak a druga ide na plin, povratno crevo s plina ide opet u t komad i u taj isti ide povratno s malog hladnjaka i ide u motor tamo prema akumulatoru ono crevo sto ima?

Link to post
Share on other sites

dobro samo da pitam jos jednu stvar :D sa motora imam dva crijeva ima jedno iznad alnasera i ima drugo tamo prema akumulatoru ne znam koje je dovod a koje je odvod. trebam taj podatak pa da spojim ovo ostalo :) hvala

Link to post
Share on other sites

Sto bi rekao Djura, znas kako ces da utvrdis da li je ribica u akvarijumu muska ili zenska?

Ubacis malo hrane, ako je pojeo onda je muska, a ako je pojela onda je zenska :prankster2:

To iznad alnasera stavi gore, a ovo drugo dole, a i obrnuto neces mnogo pogresiti

A ovo iznad za creva, dobro si mislio ali si lose objasnio :D

Link to post
Share on other sites

ako sam dobro razumio :D to iznad alnasera ide gore na mali hladnjak? gornje crevo na malom hladnjaku je povratno tako pise na bmw info parts znaci to je povrat a ono prema akumulatoru je glavno odatle ide vrela voda i to da stavim dole na ulaz u mali hladnjak i odatle t komad da ide na plin i s plina opet t komad i da ide u to crveno iznad alnasera al ga zamrsi ko da ima spojit komplet instalaciju a ne 2 creva :D izgleda da cu ribicu izbacit iz akvarijuma :D pa bila muska il zenska :D

Link to post
Share on other sites

e danas sam stavio sve kako je receno, ono iznad alnasera sam stavio gore, ono tamo kod akumulatora dole na ulaz u mali hladnjak odatle odveo na plin i s plina vratio ovamo opet kako treba. upalio pustio da se malo zagreje, vrela voda ide tacno na plin msm vruco je crijevo a iza se vraca mlako crijevo bude kad pipnem... bio mi je digao temeraturu skoro do pola al nisam osetio da duva toplo, nemam puno plina u njemu pa da ne bi ostao kod kuce nisam jos probao ali valjda ce da bude bolje :) a ako nece nema veze sta da radim zima je vec prosla :) ako ne bude grijao opet se javim :D

Link to post
Share on other sites

ma skidao sam ja to skoro bilo sve ok, duvao je na leru toplo al cim krenem pocne da hladi. ne znam zbog cega zamenio termostat sve uradio kako treba nece pa nece. sad ako ne bude htjeo nalozicu vatru u njemu da nije zima :D bem ti kola i krs kad kupis. neki turcin mi uvalio bmw ostao bez auta i daj sta das nisam puno ni platio al brate mili nista ni sucim ne valja. pola stvari sam vec odradio i zamenio, moram amortizere jos zadnje, plin da odradim servis jer mi sad trosi 18-20 litara plina na 100kilometara, 16ke sam uzeom sportska sjedista, izvario patos, sredio sijalice i ostale zajebancije ubacio xenon, auspuh drugi, haubu, farove sa socivom i sta jos nisam, moram i branike da menjam itd itd al ako ne napravim grijanje prodacu posto za sto :) i trazit sestaka 323i mislim da ce bit dovoljno za moje potrebe :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

kasper prsti ti se pozlatili da si blize poljubio bi te od srece :D spojio sam crijeva kako si rekao sad grije kao lud :) mogu u gacama da vozim :D hvala ti mnogo... crijeva nisu bila lepo spojena i nije mogao da greje sad je kao u pusnici :) hvala svima

Link to post
Share on other sites

sve je ostalo isto i cevi i creva i spojeno lepo i ne fali vode i temperatura je ok i sve kako treba ali opet nece da duva toplo??? sta mu sad moze da bude??? sumljam samo u onaj ventil na malom hladnjaku??? casperrrrrr pomazi

:D

Link to post
Share on other sites

ne cakce nista :) imam drugi pa cu probati da stavim, kako mogu da ga ispitam pre nego sto stavim? da ne skinem sve kompletno pa stavim ne ispravan opet. slomio sam cjev gornju pa moram to sve skinuti da bi zamenio. :)

Link to post
Share on other sites