Koje svecice kupiti ako ima plin u autu?


Recommended Posts

Pozdrav drustvo, upitanju je e39 520 plin m52, trenutno su u njemu ngk svecice, planiram menjati ali cuo sam da imaju za plin, ne znam trenutno kako se zovu, dali njih uzeti ili opet ngk? Hvala :-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

BRISK!

Stavio danas na E39 2.0

Na njemu bile neke BMW !?!? na benzinu radile perfektno, na plinu znalo da prkce s'vremena na vreme ,da podrhtava, majstor koji ih je izvadio kazu izgledale odlicno, nisu garave niti bilo sta, ali kada su stavljene BRISK SILVER, auto radi mirno na plinu, isto i na benzinu, znaci neverovatno kako svecice od 400din preporode auto.

Za cenu od 2400din za komplet, ne mrzi me ni da ih menjam uz svaki servis, stvarno dobro rade.

Link to post
Share on other sites

BRISK!

Stavio danas na E39 2.0

Na njemu bile neke BMW !?!? na benzinu radile perfektno, na plinu znalo da prkce s'vremena na vreme ,da podrhtava, majstor koji ih je izvadio kazu izgledale odlicno, nisu garave niti bilo sta, ali kada su stavljene BRISK SILVER, auto radi mirno na plinu, isto i na benzinu, znaci neverovatno kako svecice od 400din preporode auto.

Za cenu od 2400din za komplet, ne mrzi me ni da ih menjam uz svaki servis, stvarno dobro rade.

Na njemu bile neke BMW!!Čovek reče i ostade živ.Bile su ti originalne svećice a to što ti bolje radi sa novim je iz razloga što su stare dotrajale a ne što su lošijeg kvaliteta od tih što si postavio.

Link to post
Share on other sites

Na njemu bile neke BMW!!Čovek reče i ostade živ.Bile su ti originalne svećice a to što ti bolje radi sa novim je iz razloga što su stare dotrajale a ne što su lošijeg kvaliteta od tih što si postavio.

+1

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Zamenio bih svecice na svom E46, ne znam kada su poslednji put menjane pa bih uz mali servis da skinem i to sa dnevnog reda. Auto ima plin, nasao sam da je OEM varijanta NGK BKR6EQUP ali one imaju 4 "kraka" (ili kako se već to zove), a pročitah da se za vozila sa plinom savetuje korišćenje svećica sa jednim krakom. Da li da pokušam sa nekim drugim iz BKR6 serije (npr iridijumske imaju jedan krak) ili da teram sa tim iz kataloga ili nešto treće..?

Pročitao sam i za ove Brisk, ali nekako mi NGK srcu draže...

Link to post
Share on other sites

Zamenio bih svecice na svom E46, ne znam kada su poslednji put menjane pa bih uz mali servis da skinem i to sa dnevnog reda. Auto ima plin, nasao sam da je OEM varijanta NGK BKR6EQUP ali one imaju 4 "kraka" (ili kako se već to zove), a pročitah da se za vozila sa plinom savetuje korišćenje svećica sa jednim krakom. Da li da pokušam sa nekim drugim iz BKR6 serije (npr iridijumske imaju jedan krak) ili da teram sa tim iz kataloga ili nešto treće..?

Pročitao sam i za ove Brisk, ali nekako mi NGK srcu draže...

Ja stavio Brisk pre 20000km nemam problema,auto se vozi na gasu.

Stavi sta god hoces isto ti je,nema nikakve razlike u voznji,trabunjaju o nekakvoj toplotnoj vrednosti jbm li ga,ja jos nisam cuo da auto nece da radi lepo ako nije svecica za gas u glavi.Novo je novo. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Posejum BMW 316 I sa M43 motorom i holandskim plinom Viale.Prethodni vlasnik je menjao svecice prilikom velikog servisa i stavio NGK svecice koje kostaju oko 10 e komad, ne znam koje su tacno.Rekao mi je da se te svecice menjaju na 80.000 km, automobil je od prethodne zamene presao oko 55.000 km i nisam imao apsolutno nikakvih problema, a za 5.000 km cu raditi opet veliki servis.Planiram da opet uzmem iste NGK, jer su provereno radile isto.U servisu "Drinjak" su mi rekli da stavim BOSCH originalne koje se menjaju isto na 80.000 km....Da cujem necije misljenje, NGK ili BOSCH?I da li menjati vodenu pumpu posle predjenih 60.000 km?

Link to post
Share on other sites

Bosch je bolji, ja imam takvo iskustvo. A vodenu sam i ja promenio kod mene cisto da budem siguran, jer nije kod mene menjana, tako da nije lose to uraditi. Svecice uzimati samo po katalogu koje idu, da li imas ili nemas plin je nebitna stvar

Link to post
Share on other sites

Tako je. Ja sam stavio kod mene skoro te sa 4 pipka koje idu i kod tebe samo ngk NGK BKR6EQUP, ali sam našo origigi bmw :-). 15€ komad jbg.

Isto vozim na plin.

IMG_20151124_194206.jpg

IMG_20151124_193420.jpg

Tako da gledaj katalog i miran si.

Link to post
Share on other sites