Koje svecice kupiti ako ima plin u autu?


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Npr febi je plastikaner, a nema problema sa njima

ne bih se ja usudio da stavim sa plasticnim...

ja bih ovu uzeo, od ove tri sto si ponudio.... http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-MEYLE-WASSERPUMPE-BMW-3er-E30-E34-E36-E46-Z3-NEU-/191623385452?fits=Make%3ABMW%7CPlatform%3AE46&hash=item2c9da4d16c:g:y0kAAOSw9N1Vk7xc

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Vozim BMW e46 316 I restaling sa motorom M43TU B19 od 77 kw i uvek sam u njega sipao ulje CASTROL MAGNATEC C3 5W-40 ...

Sada na velikom servisu sipano mi je ulje CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W-40, jer to je kao bolje ulje i da nista ne brinem iako je moj auto benzinac...Motor je dobar i trebalo bi da je presao 208.000 km...

Interesuje me da li je servis tu mozda pogresio prilikom odabira ulja ?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Treba ovih dana da odradim nesto na autu pa sam mislio i svecice da zamenim, vreme im je definitivno. Koja je preporuka? M50 2.0, sekvent plin. Zanimaju me te Brisk kakve su i ima li smisla uzimati te za LPG, cini mi se Silver serija ili mogu i standardne njihove? Koliki je interval zamene npr za njih? 

Link to post
Share on other sites

Te Brisk su mi posle manje od 10000 sjebale motor. Ispala je elektroda iz svecice i pukao je klip, a Brisk me naravno otkacio pricom kako nema garancije ako je oni ne ugrade...tako da moj savet je zaobici u sirokom luku!!!

Sent from my E6633 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, marko84 said:

Te Brisk su mi posle manje od 10000 sjebale motor. Ispala je elektroda iz svecice i pukao je klip, a Brisk me naravno otkacio pricom kako nema garancije ako je oni ne ugrade...tako da moj savet je zaobici u sirokom luku!!!

Sent from my E6633 using Tapatalk

i ja sam vise za neke poznatije marke, ali je fora sto sam nekako sigurniji u njihovu originalnost nego u neke bugarske i kineske ngk ili bosch?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ma šta je fabrika propisala NGK one sa 4 pipka i miran si. Doduše ja kad sam stavljao stavio sam bmw - ali isti klinac to su ngk sa logom bmw. Nema veze što je auto na plin i ja vozim na plin...

Isto je m54 u pitanju.

Link to post
Share on other sites
On 1/4/2017 at 10:43 PM, cokanovic said:

Treba ovih dana da odradim nesto na autu pa sam mislio i svecice da zamenim, vreme im je definitivno. Koja je preporuka? M50 2.0, sekvent plin. Zanimaju me te Brisk kakve su i ima li smisla uzimati te za LPG, cini mi se Silver serija ili mogu i standardne njihove? Koliki je interval zamene npr za njih? 

Ja stavio pre 5 godina kad asm kupio auto Brisk svecice,ja mislim da ih covek jos uvek vozi a prodao sam auto pre 3 godine,ja sam zadovoljan.

Link to post
Share on other sites
On 1/20/2017 at 4:40 PM, 777.boban said:

Ja stavio pre 5 godina kad asm kupio auto Brisk svecice,ja mislim da ih covek jos uvek vozi a prodao sam auto pre 3 godine,ja sam zadovoljan.

Bas te silver? Vidim da su one bas za plin, a koga god sam pitao, svi koji imaju plin u autu stavljaju obicne, koje idu po katalogu i mirni su barem 50.000km, pa se dvoumim. Neko opet kaze, iskljucivo za plin, hladnije su itd... U autu su trenutno neke Beru, rekao bih obicne, mada prilicno dotrajale, nisu menjane sigurno 60-70.000 km. 

Link to post
Share on other sites

Stavio sam Brisk Sliver, presao 15000km do sada, nisam primetio neku razliku na plinu od predhodnih NGK sa cetiri kraka. Vidim da im je na max 30000km preporucena zamena, mada ja planiram na 25000km. 

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, pimp said:

Stavio sam Brisk Sliver, presao 15000km do sada, nisam primetio neku razliku na plinu od predhodnih NGK sa cetiri kraka. Vidim da im je na max 30000km preporucena zamena, mada ja planiram na 25000km. 

Eee, pa to me cudi, jer obicne bakarne svecice se menjaju na 35-50.000 km, platinske od 80-100.000 km, a iridijum idu i do 150.000 km, naravno zavisno i od stanja motora, mascenja, karbonizacije... ali ovo su enke prosecne vrednosti. Pa me cudi, da te neke Silver, posebno namenjene imaju tako kratak interval zamene, onda se vise isplati uzeti najobicnije koje idu po katalogu (NGK, Bosch, Beru, Denso...)

Link to post
Share on other sites

 

43 minutes ago, pimp said:

Zato ova svecica kosta 450din, a NGK za tng je 2800din, pa ti vidi :) i kad uporedis cenu i koliko koja kilometra predje, dodjes na isto, jedino sto kod NGK platis i posle si miran.. 

Evo ti za Brisk http://www.brisk.rs/proizvodi/svecice/auto/silver/

Da, da.., 450 su otprilike i Beru, Denso...Ngk nesto malo skuplje (msm na obicne, bakarne). O skupljim varijantama trenutno ne razmisljam, ali me opet cudi tako kratak interval za Brisk. Mozda time hoce da se ograde u slucaju necega, a ko hoce da izvlaci vise, nek to radi na svoju odg. :/

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, pimp said:

Zato ova svecica kosta 450din, a NGK za tng je 2800din, pa ti vidi :) i kad uporedis cenu i koliko koja kilometra predje, dodjes na isto, jedino sto kod NGK platis i posle si miran.. 

Evo ti za Brisk http://www.brisk.rs/proizvodi/svecice/auto/silver/

Gde si uzeo te Brisk? Jesi narucivao sa ovog sajta ili u nekoj od radnji?

Link to post
Share on other sites