Evo i ja mog chipovao


Recommended Posts

BMW 320d e46 150ks.

Uradio (danas), platio, i vredi svaki dinar.

Prvo sam se odusevio sto je motor bez cipovanja izbacio 152,6KS sa skoro 300Nm

Polse cipovanja 187,1KS sa 371Nm.

Auto neuporedivo bolje povlaci u nizim obrtajima (ispeglana rupa turba), kad povuce razlika se oseti u odnosu na ubrzanje pre cipovanja.

Pozega - Kragujevac (oko 100km i uz put zaradio 5.000 din kaznu za prekoracenje brzine od 21 km/h), to je relacija koju sam vozio kao cipovan i u svim segmentima voznje se vidi razlika.

Pisem za neki dan preciznije utiske, kad se navozam :)

Evo i dijagrama ispod pre i posle cipovanja gde se sve uredno vidi.

Pre cipovanja izmerena snaga na dynamo testu:

35kmyqb.png

Posle cipovanja izmerena snaga na dynamo testu:

k54wac.png

Link to post
Share on other sites

Uvoz, auto kupljen, motor izvadjen odmah po kupovini, rasturen u delove, sve sto je bilo sumnjivo je promenjeno, uradjen turbo, usput promenjen PC, MAP, MAF, ugasen EGR, skinut katalizator... i jos mnogo sitnica... uradjeni sicevi, usis... svasta nesto, s tim da nista nije budzeno, stanje je fabricko, u cilindrima se vidi mreza od honovanja.

Link to post
Share on other sites

sta znam, sumnjicav sam prema tim izracunatim konjima. Na tocku ima toliko pre i toliko posle... ali ako si ti zadovoljan i ja sam, nek je sa srecom.

Link to post
Share on other sites

Pa, sta da ti kazem, toliko je izmereno, imaju dyno test poslednje generacije, racunam da je precizan. Generalno ljudi koji trke voze, kod njih rade i kod njih mere snagu, ako je njima dobro, meni je odlicno :)

Link to post
Share on other sites

Sve je radjeno u Revochip-u (Pozega), cipovanje i merenje snage, cena 300 evra.

Potrazite ih na googlu (imaju sajt) da ne bude da ih reklamiram, i gore skenirani dijagrami su odseceni sa dokumenta, na kome ima jos podataka, upravo zbog reklame.

Kod njih sam otisao zbog preporuka ljudi sa ovog foruma koji su kod njih radili chipovanje, a nije ih malo.

Link to post
Share on other sites

Potrudi se da ti auto bude utegnut kao bomba, pre nego sto odes na chip. Dosta momaka prvi put vidi servis kad se nesto pokvari ili kad ode na to famozno cipovanje.

100 puta sam napisao mooje utiske o cipovanim kolima, svaki je bio redovno servisiran i u super stanju.. bla, bla, BEZ PROBLEMA ikakvih..

Opet, bolje uloziti 300e na servis, gume i sl, a chip, tek kad je sve kao bombona :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozdrav svima nov sam na ovom forumu....vozim bmw e46 2003g 320 dizel karavan automatik,e sad zbog cega sam ovdje razmisljao sam o cipovanju svojih kola ne da bih se trkao i jurcao vec da mi malo bolje povuce u preticanju,prije svega sam razmisljao o remapu ne o power box sa remapom bi mi imao oko 180 ks sada je 110kw 150ks.E sad neki mi kazu da nije bas dobro cipovati zato sto je automatik da nije bas dobro cipovati Bmw sa gm menjacem....dali cip steti menjacu jer je automatik....:)

Link to post
Share on other sites

procitaj po forumu ima bar 6 ovakvih tema.. da ne mracimo, opet isto..

Pozdrav svima nov sam na ovom forumu....vozim bmw e46 2003g 320 dizel karavan automatik,e sad zbog cega sam ovdje razmisljao sam o cipovanju svojih kola ne da bih se trkao i jurcao vec da mi malo bolje povuce u preticanju,prije svega sam razmisljao o remapu ne o power box sa remapom bi mi imao oko 180 ks sada je 110kw 150ks.E sad neki mi kazu da nije bas dobro cipovati zato sto je automatik da nije bas dobro cipovati Bmw sa gm menjacem....dali cip steti menjacu jer je automatik....:)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...