Recommended Posts

sva 4 se greju i to budu vreli bas, danas am to primetio slucajno, i parkirao ga da ih ne iskrivim.

pre 1000km sam menjao diskove i sve je funskcionisalo ok, dok danas nisam slucajno primetio.

kljesta odvoje ali ne koliko treba, i onda diks plocice gule stalno i greju?

sta bi mogao da bude problem?

Link to post
Share on other sites

sve reseno, diskovi se greju to je normalno, ali nisam verovao da se toliko ugreeju. sumnja na to me navela zbog toga sto su bili vruci posle voznje i sto mi je na zadnjem desnom tocku onaj lim dodirivao disk pa je gulio. sve reseno, bezbolno

Link to post
Share on other sites

hahaha,kad tako kocis pa hoces da vidis da l se greju izadji i pljuckaj po njima malo :D ako se ne pusi dobro je :P to je najbezbolnije

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Da ne otvaram drugu temu pitacu ovde. Danas mi blokirala prednja leva kocnica, nije skroz ali skripalo je i bas se ugrejao disk. Bio kod trapadzije i odvojio ga, proverio da li ima vazduha u sistemu i navodno je sve ok. E sad, kad sam stigao kuci podigao sam auto i proverio da nije opet blokirala. Problem je sto kao da ne odvaja dovoljno. Kad okrenem desni tocak rukom ide bas lako, vrti se dosta kad ga zavrtim. Sa levim nije tako, okrene jedan krug i stane, cuje se kao da pakne stizu na disk. Sta mogu da uradim po tom pitanju, jel da zamenim dihtunge na klipu ili treba nesto vise da se radi? Gde ima da se kupe ti duhtunzi i sta jos treba za to?

Link to post
Share on other sites

Kod mene je pre zime tako glavila zadnja kandza. Prahobran je bio ceo pa ga nisam menjao, samo sam ga skinuo ocistio klip, i kandzu, sve delove koji se pomeraju na njoj i oko nje, i sad je ok.

Link to post
Share on other sites

sad sam vozio oko 3km, trudio se da sto manje koristim kocnicu i desni disk je bio skroz hladan dok je levi bio topao. kad vec rasturam mislim da je bolje da menjam te gumice, ne verujem da je to ko zna koliko skupo. Koliko sam video na youtube ima samo dve , jel ima jos nesto sto bi trebalo da se menja kad vec skidam?

Link to post
Share on other sites

Ne bi trebao da ti je klip ostecen, glavi ti jer se stegnu te dve vodjice, i ne nalezu dobro na metal kocionih klesta. Nakupi se se svega pa zeza. Ocisti sve dobro, uzmi neku mast za te stvari i trebalo bi da je to. I razradi klip, dok je kandza skinuta sa diska. Treba ti neki alat da mozes da ga vratis nazad u kandzu. Ja sam ga cistio kocionim uljem, par puta ga izbacivao i ubacivao i to je to. Planiram i ja da preventivno zamenim te vodjice. Gde si to nasao i koji je proizvodjac ?

Link to post
Share on other sites

Moguce, mada ne verujem jer cim je majstor otvorio onu maticu za ozracivanje izbaciovao je lepo ulje. Ako bude zezalo i dalje kad zamenim gumice provericu crevo  pa dalje. Sutra mi stizu pa javljam sta se desava

Link to post
Share on other sites