pranje sedista !


Recommended Posts

topla preporuka, idi kod dzonija steam-a, vrhunski mi je odradio pre neki dan, kozna sedista, sve povrsine, nebo... vosak.. susenje grejalicama,auto gotov za par sati.. sve za male pare. Ne bi se sam zajebavao :D

Link to post
Share on other sites

Takodje topla preporuka za Dzonija a i trenutno je akcija kod njega, cena je vise nego povoljna. Znam jednog lika koji ima kombi, on je sam prao tako sto je poprskao sedista onim sprejem za rernu, stavio stari peskir odozgo i onda mlatio teniskim reketom. Oprao je dobro al mislim da se ne isplati vremena ni cimanja pored ovoga sto Dzoni radi.

Link to post
Share on other sites

samo da me resi muka sa mirisom, ko god udje i izadje kaze mi da mu se majca oseca na auto, i tu poludim :) zato navijam za kozu ! jes da bulja upekne leti i ladno zimi, ali makar ne dismr ! :D

Link to post
Share on other sites

Idi nadji negde Astonish stain remover, ali u boci sa prskalicom. Oko 800din ti je bocica, dosta ti je za 2 puta da sredis enterijer. Uzmes dzak napravis sundjer ili uzmes ono za kupanje pufnu i rokaj. Prskaj na sundjer pa ribaj skida sve provereno, na kozu i plastiku mozes direktno da prskas. Ne kvasi puno, nemoj ni puno sredstva rokati da ti ne ostavlja bele tragove, predji magicnom posle sedista i cao. Svi mirisi sve fleke nestaju, jedino sto ima da otpadnes malo. Tako radi "dubinsko" pola "perionica". Ja sam tako oprao 20tak kola bude sve kao novo, tepisi, tapaciri, sedista, nebo... Samo sine dzak u ruke i ukrug trljaj, posle ravnim pokretima magicnom dobro osusi malo predjes usisivacem i novo. Probaj neces verovati kako skida, a ako ti bude cim posto ima fino posla u perionicu pa plati, samo u neku dobru da ti ne urade to isto samo da naplate...

Ovo ti treba...

0330622.jpg

Link to post
Share on other sites

Ne znam ovo mi je suvise jeftino nesto, ne znam kakav je ovaj... Ono je bilo oko 800din secam se, kupovali smo ga u Mr.Bricolage radnjama, bukvalno isti kakav sam ti poslao sliku. E sad jbg mozda je to to ali su promenili ambalazu ali ne verujem zbog cene i ovaj rozi ima nesto target spay dodato, probaj da nadjes bas taj sto sam ti poslao on garantovano sve skida.

Radi deo po deo sedista/tapacira detaljno, treba ce ti 3-4h ali nov enterijer bukvalno. Ne kvasi mnogo, i menjaj vodu redovno jer se nakupi prljavstina pa da ne ostavlja trag. Znaci lavor vode, dzak nakvasis, poprskas astonish na dzak pa trljas kruzno i to ponavljas, posle krpom izvlacis vodu ravnim pokretima da ne ostanu tragovi.

Da napomenem da na losijim tj jeftinijm sedistima sundjer upije sve i jos ako je sugavi plis mnogo muke ima (Daewo i sl, stariji francuzi), a ako je materijal dobar kao u e34/e39 sto smo radili banja posao, tako da ti sa e46 neces imati mnogo da trljas i kvasis... Ajd pa javi bas kako si zadovoljan ali probaj naci bas ovo sto sam ti poslao. Radili su i sa onim Vanishom i sl. ali je sve smesno za ovo....

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

hahahahah gledao sam ovo kad je bilo hit, ma sta je to za mecku xD elem sto se tice sedista, teram sutra kod dzonija u steam da odradi, demolirao sam sedista pozadi, skinuo mu donju klupu, gornju nisam, nisam imao jebeni torex kljuc al nema veze, cisto da olaksam coveku posao da bi se sto kvalitetnije uradilo, znaci pola auta sam demolirao iznutra haha, htedoh reci provalio sam sta dismr u autu, onaj mrtvi sundjer koji vekovima skuplja mirise prasinu i slicno. eto, cisto da se ne mucite da saznate :) nadam se da to dubinski koliko toliko moze da se sredi. et,

...

ovo ce biti pravi izazov za njega :) ako prodje test kod mene proci ce kod svih al u najavi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mnogo sam se zajebavao sa tim "čudesnim" hemijama i suvim penama, sve to ne moşe ni da primiriše dubinskom. Kola sam početkom leta odradio kod prijatelja u perionici, komplet dubinsko pranje- a od hemije smo za štof koristili MER san (namenjen za pranje nameštaja). Ranije ga je koristio i odlične rezultate je postizao sa njim, kod mene je sivi štof- savršeno se sve skinulo, sve se lepo ujednačeno osušilo i nije ostavilo nikakve tragove (ranije sam probao sa kirby suvom penom da sredim sedišta- gore je bilo nego pre pranja <_< )

Steam su i meni mnogi preporučili, ako ne to- dobro dubinsko i nema brige ;)

Link to post
Share on other sites

hahah Djaps bio sam ja kod Dzonija ne brini :) ali rezultati su bili odlicni prvih 10 15 dana, posle sve na starom, opet poceo miris da jaca iz sunjdera i ono predao sam se na kraju, zato ja i jurim nekog da mi preporuci neku hemiju da se ja malo bakcem oko toga. neki mi preporucili da stavim sirce u posudu pa tu posudu u auto i da ostavim preko noci, ili par sati tako da bleji u zatvorenom autu. I pogodi sta su na to dodali ? :)

da upalim 2 3 sibice unutra i kada se to desi nastane neka hemijska reakcija i sav smrad ce nestati, mozes misliti, ovo su mi na hrvatskom forumu preporucili, i neki su se takodje zainteresovali za taj metod, mozes misliti.. :D lik koji je to pricao je bio krajnje ozbiljan. Znaci nije zezancija i ima nekog smisla, i kaze kao necu zapaliti auto, a meni se to nesto ne da probati :D

onda mi prijatelji sa foruma kazu da kupim u pet shop centru neku hemiju za ciscenje sedista, jer oni uglavnom imaju jaka sredstva zbog kerova macaka i sta ti ja znam, onda mi predlazu ASTONISH CLEANER, ja cu probati sve mogucnosti osim sirceta :D nije to neki pretarano jak miris, sta vise to je neki njegov fabricki ali mene iritira jako ! dodji da pomirises i shvatices o cemu ti pricam :P

Link to post
Share on other sites

to sa sircetom sam i ja hteo da ti preporucim, nisam probao ali cuo sam da je ok, a ta fora sa sibicom mi je malo debilna. mozda ipak da probas kasikarom, to mi je ta fora. ;)

Jel ti se vratio miris zato sto duvanis kao turcin u kolima ili? :D

probaj to sa tim sredstvom za govna od kerova, moze biti dobro :D :D

Link to post
Share on other sites

Ako imas nekog od preko da ti nabavi, pogledaj na netu Meguiars..za ciscenje uzmi All purpose cleaner+..Mozda je malo jaca cena ali imaces ga jaako dugo posto se jako malo trosi..Ima jos raznih sredstva za uklanjanje mirisa ali mislim da ces biti i sa ovim zadovoljan..Ja ga koristim i za dubinsko ali i za kompletno ciscenje enterijera, motora itd..

Link to post
Share on other sites

Ako imas nekog od preko da ti nabavi, pogledaj na netu Meguiars..za ciscenje uzmi All purpose cleaner+..Mozda je malo jaca cena ali imaces ga jaako dugo posto se jako malo trosi..Ima jos raznih sredstva za uklanjanje mirisa ali mislim da ces biti i sa ovim zadovoljan..Ja ga koristim i za dubinsko ali i za kompletno ciscenje enterijera, motora itd..

hvala na savetu !

Link to post
Share on other sites