Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E bruda sad je picikato de la kuris :dance3:

Znaci ovako izgleda 60%,to je ta mera isto cu onda i kod mene da uradim

Reci mi samo jos jel ima nekih nijansi boje ili kad kazem da hocu 60% crna to bude jedna jedina? Nadam se da razumes sta me zanima?

Link to post
Share on other sites

Svi traze crnu, to je standardno, a ima i drugih boja, OBAVEZNO mi se javi kad budes hteo da radis, ja imam i popust kod ovog momka. Naravno aako budes dolazio do tad uBG. Sutra cu da okacim i sliku kako je iznutra, pa ces videti :) Hvala! :)

E bruda sad je picikato de la kuris :dance3:

Znaci ovako izgleda 60%,to je ta mera isto cu onda i kod mene da uradim

Reci mi samo jos jel ima nekih nijansi boje ili kad kazem da hocu 60% crna to bude jedna jedina? Nadam se da razumes sta me zanima?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

da te utesim mojom ex makinom sta je dozivela na Slaviji :) bila neka rupa tada pred sam ulazak u kruzni tok i baja koji je isao uzbrdo ka hramu Sv. Save upade tockom i sve sto je bilo u toj rupi je izbacio na moju soferku, u tom trenutku mrak u kabini :)

28022011902.jpg

21042010635.jpg

a ovako me je cekao 6 meseci :D

Link to post
Share on other sites

svaka cast za auto. svidja mi se. i ja razmisljam da se sa E39 525D upgrade-ujem na E60 525D, ali me malo bune konjaze sa kojima se isporucuje, vidim da ima dve verzije, ta sa 177 i neka malo jaca. Provalio sam i da ta malo jaca ima onaj "joystick" menjac, i bas mi se svidja. ali me nekako strah, previse tehnologije oko tog menjaca ima.

Link to post
Share on other sites

svaka cast za auto. svidja mi se. i ja razmisljam da se sa E39 525D upgrade-ujem na E60 525D, ali me malo bune konjaze sa kojima se isporucuje, vidim da ima dve verzije, ta sa 177 i neka malo jaca. Provalio sam i da ta malo jaca ima onaj "joystick" menjac, i bas mi se svidja. ali me nekako strah, previse tehnologije oko tog menjaca ima.

Pre restajlinga tamo pocetkom 2007-me, E60 525D je bio 2497ccm 177KS (M57TUD25), a posle 2993ccm i 197KS (M57TU2D30-UL). Ovaj drugi, restajling posle 2007-me ima taj džojstik i generalno je bolji motor, jači i nešto malo manje troši i pored veće kubikaže, ali zato košta više za registraciju... Pa ko šta voli neka izvoli. :)

Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem. VECE- je BOLJE. Ovaj 525d (177) ide sasvim dobro. I vise je nego pouzdan i zahvalan, potrosnja je solidna. Ako mozes, kupi sto noviji e60 i sa sto vecim motorom- tu se bar nikad neces prevariti. :D pozz

Link to post
Share on other sites

Ako već ideš na 3000ccm, najbolje je 535d, restajling od 2007-me sa 286ks naovamo. Niko ko ga je kupio se još nije pokajao. :) Čipuje se na oko 360-370ks i oko 670Nm, i takav ide još malo ko M5 a troši upola od M5 i registracija upola od M5... Gde ćeš bolje!

http://www.youtube.com/watch?v=8aQ4IJLX-Tk

Link to post
Share on other sites

tesko da se cipuje na 360 bez promena nekih komponenti, samo cipovanje 320-330 max :)

535- bolest

Zavisi koliko je koliko su tjuner i vlasnik konzervativni... U principu, slažem se s tobom da nekim normalnim/umerenim i koliko-toliko bezbednim chiptjuningom se ide na do 330KS, ali na više mesta sam naleteo da samo čipom dižu sa 286ks na preko 350KS, npr

http://www.chiptuning-beograd.com/chiptuning-bmw/chiptuning-43.html

Čak i Ćurčić, ga samo čipom diže na 335ks

http://www.hs-elektronik.com/datenblatt-d/bmw-535d-286ps-580nm.html

A ako je 535 bolest, šta je tek E60 M5, sa V10 motorom i 500KS+? ;)

Link to post
Share on other sites