Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima BMW kluba Srbija i drugima, Od juce sam clan kluba. Imam 41 godinu, i od pre dva meseca sam po prvi put vlasnik jednog BMWa. U pitanju je model e90 320i 125kw (model sa kraja 2007 sa direktnim ubrizgavanjem). Auto je kupljen od BMW dilera u holandiji poseduje kompletnu servisni klniyicu sa racunima i presao je 161.000km,oprema je rekao bih dobar paket , poseduje veliku navigaciju senzore itd... Pre ovoga BMW imao sam Hondu Accord 2.0 156ks, 2009god (novi model). Zasto sam presao na BMW? to je dobro pitanje na koje nemam dobar odgovor....

Link to post
Share on other sites

Dobro nam dosao, a zasto si presao na BMW-a sa Honde... shvatices, jer ce ti verovetno svaki buduci auto biti iz porodice sa plavo-belim propelerom.

Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodoslici. U vezi prelaska sa Honde accord na bmw 3, ....pa moram da priznam da sam daleko vise ocekivao od jednog BMWa, osim sto je neynatno agresivniji bas i nevidim neku prednost u odnosu na accorda koji je daleko prostraniji udobniji i kvalitetnije uradjen,naravno ad je i daleko lepsi....ali nadam se da je to samo period privikavanja. Odredjeni ljudi su mi takodje rekli da je BMW cistokrvni sportista a da je accord vise limuzina nego sportista. Sa Hondom do sada osim redovnih servisa nisam imao nikakav problemcic a sta ce biti sa BMWom pokayace vreme.

E sada bih voleo i mali savet da mi date da li da i dalje odryavam auto u Delti (imam dobro iskustvo sa hondinim serviserima) ili da nadjem neki drugi servis?

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobro dosao na forum...

Sto se tice HONDE ACCORD to je odlican auto, imao ga je moj ujak, novog ga je onda platio oko 24 000e. Sto je u poredjenju sa BMW-om onda bila velika razlika, BMW je bio dosta skuplji. Sto se tice udobnosti naravno da je HONDA mnogo udobnije od BMW e90 jer ne mozes porediti babe i zabe, da si kupio noviju peticu ili sedmicu pa to da uporedis. Sa druge strane honda sa oko 150 i bmw sa oko 170 konja, opet velika razlika jer je e90 dosta laksi od HONDE i naravno da bolje ide. Jedina mana kod honde je skup servis i malo veca potrosnja, inace ostalo je tip top. Mada sa druge strane BMW je BMW :D , sve zavisi sta zelis od auta druze, misljenja su razlicita i o njima nema rasprave, bices zadovoljan i sa e90, dobar je to i pouzdan auto, a sad da je manji i manje udobniji od Honde to stoji... U svakom slucaju neka ti je sa srecom kupovina, da se lepo navozas bez odlaska kod majstora i da se ne pokajes sto si menjao kola.. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ne znam bas kakvu si agresivnost ocekivao, kupio si 320i a ne 335i... Sve pohvale za Deltu, ali tkdj je i najskuplji sat rada, ima dosta dobrih servisa po Beogradu. Shvatices, zbog cega se BMW smatra prestiznim autom, i zasto se ljudi koji ga voze smatraju uspesnim ;)

Zelim ti puno kilometara :)

Link to post
Share on other sites

hvala svima.....upravo sam uradio mali servis u centru Ninić a na dijagnostici je pokazao da je prva brizgaljka na granici dobrog rada tj ponekad predje granicu na dijagramu odnosno zamisljeno polje dobrog ubrizgavanja. Popkusacemo to da resimo nekim aditivom eventualno WYNNS tertmanom. Na kraju ostaje i opcija zamene brizgaljke koja u Delti kosta oko 12.000 din sa popustom a verovali ili ne toliko kosta i u radnjama po gradu stim sto se ceka na isporuku.

Link to post
Share on other sites

Ako ostavljas auto za sebe, preporucujem ti da zamenis diznu jer ces zamenom spreciti daleko vece troskove.

Inace, pre kupovine mog sadasnjeg auta sam gledao da kupim Accord-a. Mislim da nisam pogresio.

Link to post
Share on other sites

a koje bi to mi gle biti komplikacije???? ja sam mislio da se radi o samo povisenoj potrosnji.

A koji si accord gledao, ovaj poslednji R20 model ili CL7, pretposlednji?

Majstori iz Delte su mi danas rekli, verovali ili ne, da cu sa BMWom biti cest gost kod njih, te da je jedan broj majstora iz Honde prebacen u BMW servis zato jer tamo nemaju posla, redovni servisi i limarsko odeljenje,,,rekli su da sam napravio veliku gresku kada je u pitanju pouzdanost....

Link to post
Share on other sites

Uhh, izvini, sada tek vidim da ti vozis benzinca a ne dizela, na koga sam mislio kada sam rekao za dizne.

Hteo sam da kupim pretposlednji model Accord-a, tj. onaj iz 2005. godina sa 2.0 motorom.

Link to post
Share on other sites

uh dobroje....ha ha ha a sto se tice tog modela i taj je vise nego ok, pogotovo posle restilliyacije sa kraja 2006 pa do septembra 2008 kada je prestao da se proivodi, bukvalno nema slabih tacaka ....ma mrtva trka izmedju njih...samo nek smo mi zivi i zdravi bice automobila

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ljudi desilo se nesto neverovatno, vozio sam se autoputem na tempomatu brzina 125km/h, ravno (Nis - Bg) potosnja na bordu i na skali ispod obrtometra svega 4,9L !!!!!!!!. Ne verujem ocima pa ponovo resetujem ponovo 4,9L, na blagim usponima se popela do 5,3L to sam naravno snimio telefonom i veceras cu da zakacim fotku. Mada i dalje ne verujem ali to se poklapa i sa stanjem goriva u rezervoaru.

Link to post
Share on other sites

Ne mogu da vidim da li je tvoj auto dizel ili bezin ali moj je benzin. U zvanicnom prospektu pise da je potosnja u gradu 8,2 van grada 4,77 a prosecna 6,12l. Ako to bude zaista tako to je onda skoro kao dizel.

Link to post
Share on other sites

da li je moguce cistiti benziske dizne tj da li ima efekata obzirom da profesionalni majstori kazu da samo dizel dizne mogu da se repariraju i sredjuju?

Da benzinske dizne se mogu cistiti i ispitati da li dobro rade,ovde u NS znam ko radi i ima onaj instrument sa menzurama da vidi da li dosta baca itd,cena po dizni je mislim oko 6 evra,nadji na internetu br ako zelis pa se raspitaj,CUBI NOVI SAD

Link to post
Share on other sites

ako ti nije pod garancijom, moj savet je da zaobidjes deltu. poslednji put kad sam menjao protokomer kod njih, izgubili su dva srafa na poklopcu motora i ostavili ga tako da tandrce od vibracije, protokomer nisu stavili kako treba i cekao sam tri ipo sata za posao od sat vremena. Prvi put kad sam isao kod njih nisu ni uspeli da pronadju problem. Dobri su samo za kupovinu delova.

Link to post
Share on other sites

dobro dosao. BMW se voli i vozaci bmw=a svi postuju. Ipak smo mi malo drugaciji od svih.

Link to post
Share on other sites

ujedno mi je na dijagnostici pokazao i gresku NOX katalizatora i senzora.....vec mi je pomalo muka od "kvalitetnog nemackog inzenjeringa"...sa Hondom takav kvar se nije ni nazirao....

Link to post
Share on other sites

ako ti je muka sto nisi gledao kad si kupovao kola ? Nisam mislio nista lose.

Link to post
Share on other sites

znam druze da nisi mislio nista lose. ali mi je krivo da se u BMW toliko ranjivi, barem ovi novi modeli. Gledam na listi pouzdanosti koju je sacinio nemacki ADAC BMW je na 9 mestu a prvih 5 sve japanci , Honda Mazda, tojota...., damo toliki novac za BMW a sta dobijemo! Nista spektakularno , da nema znak BMW mislio bih da se vozim u nekom Opelu ili VW.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...