Gde proveriti auto pre kupovine u NS


Recommended Posts

Pozdrav,

Kao sto naslov kaze, imam priliku ovih dana da pazarim e39 520i M52TU, pa bih ga proverio pre kupovine kod majstora.

Interesuje me majstor za BMW, mada moze i "svastar", merenje kompresije, leak-down(ako je moguce), trapovi, dijagnostika, i obavezno da ga provoza i proceni stanje vozila. :driv_ing:

Znaci preporucite mi nekoga u NS,Petrovaradin, Veternik, Futog....i koliko takav jedan pregled okvirno kosta...

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

servis za preporuku ti je Vojvodic Dalmatinac, Veternik - Novi Sad, covek se bas razume u BMW. Ako ti treba broj, javi. Pa mozes videti sa njim koliko ce da te kosta.

A za Futog sam cuo da je dobar Banovic, pa proveri. Samo ne znam da li radi Bmw, radi skoro sve.

Ako treba jos neka informacija, tu sam.

Pozz

Link to post
Share on other sites

Idi u Radulović- ja sam vozio svoj auto tamo na proveru pre kupovine. Super su odradili posao- proverili servisnu istoriju (ako postoji), provere komplet mehaniku i limariju, i urade dijagnostiku. Sat vremena sve to traje i naplatili su mi 3600din :)

Link to post
Share on other sites

Jel meri kompresiju Radulovic?

To mi je nekako i najvaznije(vaznije od zvanicne sevisne istorije),jer auto je poodavno uvezen u Srbiju, pa i ako je imao neku servisnu istoriju pre uvoza, ne znaci mi bas mnogo, jer ko zna koliko je presao ovde u Srbiji , nekako mi je javaznije dal je motor pocepan, ili moze jos da vrti, mada nije na odmet naravno ni servisna istorija ;)

Uzgred hvala na savetima, takodje i za pp, mada su mi ovi javni odgovori drazi :D

Link to post
Share on other sites

Meni nije merio, mada siguno na zahtev može i to da odradi... možeš otići tamo ranije pa se sve dogovoriti sa njima. Inače samo merenje kompresije nije najbolji pokazatelj stanja motora -ja sam "proplivao" kada sam kupovao prethodni auto. Kompresija je bila perfektna na svim cilindrima, ali kasnije ipak otvarao motor jer su karike i tefloni bili loši + brdo periferija (sve dizne, bombine, varijator...)

Link to post
Share on other sites

Provozaj ti to prvo malo druze pa vidi kako se ponasa u voznji,gledaj nazad dali dimi malo ili ne pa ako ti se ucini sve ok onda oteraj kod majstora da ga jos malo u detalje pogleda,koliko znam kompresiju bi trebalo meriti kad je hladan motor i sa stisnutom papucicom gasa do kraja,ako gresim neka me neko ispravi

Link to post
Share on other sites