Recommended Posts

U pitanju je e30, 1.8 m40. Od kada sam kupio auto, radio je samo na plin. Resio sam da osposobim i rad na benzin. Prvo sto sam pretpostavio je da je crkla pumpa za gorivo. Skinuo sam zadnje sediste, dosao do pumpe, video da nije ni povezana na struju. Prikacio sam, nista se ne desava. Izvadio sam pumpu iz rezervoara (koji je u haosu ima pola rezervoara goriva, ali je skoro braon boje-boja rdje), ocistio je, povezao direktno na struju i ona radi. Sve sam vratio nazad, i kad je radi probe ukljucim bez releja (prespojio pin 30 i 86) pumpa radi, ali je veoma bucna. Pri tom, gorivo ne dolazi do motora, tj, samo vergla, ali nece da upali. E sad me zanima sta je resenje? :preved:

Link to post
Share on other sites

resenje je da vidis da li ta pumpa baca gorivo,tj koliko baca ako baca,dalje ides niz instalaciju creva vidis da li nisu trula pa zamenis filter za gorivo,dalje proveris dva mala creva na ulazu i izlazu u magistralu jer od stajanja hoce da protrule,regulator pritiska goriva,dizne,e sve to moze da bude ok ali i protokomer treba da nije raspadnnut da bi to radilo kako treba... :)

Link to post
Share on other sites

Samo vergla jer nema goriva... :D E vidi, mozda malo glupo ali da nisi ukrstio polove na pumpi, da li okrece u pravom smeru? Pumpa je jako bucna kada vrti u obrnutom smeru, nema opterecenja pa je bucnija, i naravno ne "tera" gorivo ka motoru. Braon i zelena su na pumpi koliko se secam...

Link to post
Share on other sites

Pa sta znam, dzek sam prikacio na jedini moguci nacin... :) da, braon je -, a zeleno-ljubicasta +. Cekam lepo vreme da kompletno sve rasturim, pa prikupljam sve potrbne informacije... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od stanja auta,pravilno ugrađen odgovarajući plinski uređaj i pravilno korišćenje istog neće dovesti do kvarova ovakvog tipa.Što se tiče dizela nema šta tu da se održava ili je ubijen motor ili nije.

Link to post
Share on other sites

Da javim sta sam utvrdio. Pumpa radi, ali ne baca gorivo... Tako da je pumpa u pitanju. Inace, rasklopio sam ceo sistem, i do filtera je haos... Toliko prljavstine nisam video odavno. :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

E ovako, da javim sta sam uradio... Posto sam utvrdio da je problem pumpa, resio sam da je zamenim. Obisao sam par prodavnica auto delova po Cacku, ali nisam mogao da nadjem pumpu. Tjimala je neka original od 14000din u Kit Komercu, tako da mi to nije ni palo na pamet. :acute: Onda sam otisao u Euro 07 i tamo je imala pumpa i kosta 4550din, ali nisu imali na stanju. Prodavac mi je preporucio da uzmem univerzalnu pumpu za gorivo istog pritiska (3.5bar) po ceni od 2180din. Razlika u dimenzijama je da je ova univerzalna pumpa kraca od originalne, ali uz malo prepravki nosaca moze da se ugradi. Veceras sam to uradio i posle dugog verglanja masina je ozivela :dance3: dugo nije radio na benzin, pa je u pocetku trzao, neravnomerno radio da bi sad imao miran rad. Sutra cu da mu zamenim filter za gorivo i to je to. :e30:

Link to post
Share on other sites