secka u niskim obrtaima


Recommended Posts

ukoliko na benzinu radi normalno, znaci da ti na plinu ne valja mapa, mora se premapira. odvozas na benzinu jedno dvadesetak kilometara pa onda na komp da se mapira plin.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Imam slican problem koji se pojavio danas posle kise. Jutros sam otisao na posao, voznja na plin, sve normalno. Danas kad sam krenuo kuci, upalio na benzin malo vozio i prebacio na plin. Tad sam primetio da pri naglom dodavanju gasa motor zatrokira na trenutak i onda poveca broj obrtaja. Malopre sam posmatrao, radi na leru i cak ako lagano dodam gas, negde na oko 1200-1300 obrtaja "guta knedlu" tj, trzne i cuje se kao da vraca negde vazduh u motoru. kad predje to trzanje radi normalno, sve dok opet ne padnu obrtaji oko tog broja. Na benzinu sve radi normalno. Sta moze da bude uzrok?

Link to post
Share on other sites

moze biti svasta, dizne kakve su ? mozda nije lepo plin nastelovan, e dobro je sto nemam plin u e46 poludeo bih :D

Glupost...

Meni auto na benzin radi savrseno, na plin jos i bolje :)

Samo sto bolji uredjaj i nema glava da boli.

@:specijalac

Koji ti je plin? Probaj sto ti covek rece, odvozaj ga na benzinu pa na stelovanje mape, i sve ce biti u redu. U supronom menjaj majstora.

Link to post
Share on other sites

Glupost...

Meni auto na benzin radi savrseno, na plin jos i bolje :)

Samo sto bolji uredjaj i nema glava da boli.

ma srdam se ja malo, imao sam u 607 fabricki sekvent i isao je 215 na plinu BG-ZG, i to onaj 2.2 manuelac. Nikada problem nisam imao sa njim, ali recimo znam neke koji takodje imaju sekvente, placeni po 600 pa i 1000eur ono kada je bilo skupo, stalno su isli na neka stelovanja, pa im se osecao u kabini, pa obrtaji variraju na leru, pa se auto pali po 10 15 sekundi, vergla vergla.....kres.. svasta nesto :) verovatno su losi majstori bili koji su ugradjivali.

Link to post
Share on other sites

ma srdam se ja malo, imao sam u 607 fabricki sekvent i isao je 215 na plinu BG-ZG, i to onaj 2.2 manuelac. Nikada problem nisam imao sa njim, ali recimo znam neke koji takodje imaju sekvente, placeni po 600 pa i 1000eur ono kada je bilo skupo, stalno su isli na neka stelovanja, pa im se osecao u kabini, pa obrtaji variraju na leru, pa se auto pali po 10 15 sekundi, vergla vergla.....kres.. svasta nesto :) verovatno su losi majstori bili koji su ugradjivali.

Opet ona stara, samo dobar plin. Ako ga majstor lose poveze, uvek mozes da ga oteras dobrom majstoru da ga namesti kako treba, ako je uredjaj dobar.

Svi se na forumu javljaju kada imaju neki problem, traze neku pomoc, pa su i takve teme o plinu. Kada se pogleda koliko je drugih tema o kvarovima na motoru i svemu i svacemu, ispade da plin nema ni 1% problema kao sto ima benzinski sistem...

Nece niko da otvara temu: "Da se pohvalim sto mi je dobar plin :)", obicno se ljudi javljaju kada im treba neka pomoc il je kvar u pitanju.

Inace sam pre par dana bio na servisu plina (seckanje i to...bili filteri u horor stanju, ako nekoga interesuje mogu sliku da stavim),

i pitao me covek da mi podigne snagu za 20%!!!

Nisam mogao da Verujem!!!

Kod BRC-a uzme onu krivulju snage na dijagnostici plina i podigne u nekoliko tacaka, i samo pici. Ja nisam bio za to, bojim se zamajca da ne pokidam, menjac je kratak na 520-ki, a i ovako mi je dovoljno.

Posle servisa, stvarno se oseti razlika do 3000 obrtaja i to u korist plina, osetno.

Link to post
Share on other sites

Ako se tako desava kad je veca vlaga u vazduhu, obicno su kablovi pri kraju.. prati ga jos malo sta se desava

A kakav imas filter za vazduh, da ti nije navukao neku vodu od kise

Pa nije mi se do sada desavalo, a bilo je kisnih dana. Menjao sam filter relativno skoro, provericu opet. Mada danas nije bilo kise, a isto se ponasa.

moze biti svasta, dizne kakve su ? mozda nije lepo plin nastelovan, e dobro je sto nemam plin u e46 poludeo bih :D

Plin je obican, na benzin radi potpuno normalno. Plin nastelovan tacno, nema razlike da li je plin ili benzin. Samo sto se odjednom pojavio ovaj problem. Jedino ako neka dizna ne pusta gorivo u plin, ali to cu lako proveriti.

Ubacicu kasnije snimak obrtomera...

Link to post
Share on other sites

Opet ona stara, samo dobar plin. Ako ga majstor lose poveze, uvek mozes da ga oteras dobrom majstoru da ga namesti kako treba, ako je uredjaj dobar.

Svi se na forumu javljaju kada imaju neki problem, traze neku pomoc, pa su i takve teme o plinu. Kada se pogleda koliko je drugih tema o kvarovima na motoru i svemu i svacemu, ispade da plin nema ni 1% problema kao sto ima benzinski sistem...

Nece niko da otvara temu: "Da se pohvalim sto mi je dobar plin :)", obicno se ljudi javljaju kada im treba neka pomoc il je kvar u pitanju.

Inace sam pre par dana bio na servisu plina (seckanje i to...bili filteri u horor stanju, ako nekoga interesuje mogu sliku da stavim),

i pitao me covek da mi podigne snagu za 20%!!!

Nisam mogao da Verujem!!!

Kod BRC-a uzme onu krivulju snage na dijagnostici plina i podigne u nekoliko tacaka, i samo pici. Ja nisam bio za to, bojim se zamajca da ne pokidam, menjac je kratak na 520-ki, a i ovako mi je dovoljno.

Posle servisa, stvarno se oseti razlika do 3000 obrtaja i to u korist plina, osetno.

posto je sada sekvent za sestaka "

verovatno ne ispod 580e

Link to post
Share on other sites

posto je sada sekvent za sestaka "

verovatno ne ispod 580e

BRC 1400-1600e, al ja ti ne bi savetovao u kupea, malo je to mesta u gepeku ako stavis plin...a ako stavis tocak-bocu, to ti je 400km voznje na jedno tocenje, srce sestak 10ku kombinovano samo tako (ali kad se uzme u obzir razlika u ceni goriva 170-70din, ako prelazis puno, onda ne gine plin :) )

Link to post
Share on other sites

Resio sam problem! :dance3: U pitanju je bio relej za plin. Nalazio se pored ostalih releja, medjutim, kada sam skidao dizne, nisam ga vratio pored ostalih vec je ispao iz one plastike (posto nema kuciste vec je samo zakacen na buksne) i od vode sa puta je bio sav mokar. Skinuo, osusio ind fenom i sve je normalno. :D jbm mu mamu :D

Link to post
Share on other sites

BRC 1400-1600e, al ja ti ne bi savetovao u kupea, malo je to mesta u gepeku ako stavis plin...a ako stavis tocak-bocu, to ti je 400km voznje na jedno tocenje, srce sestak 10ku kombinovano samo tako (ali kad se uzme u obzir razlika u ceni goriva 170-70din, ako prelazis puno, onda ne gine plin :) )

ma znam, malo je to mesta. a i ne planiram da ga vozim jos dugo, dosadio mi je, dosadi mi svaki auto posle godinu dana, jedino nejga peglam vec 2, mozda jos koji mesec dok ne nadjem drugu zanimljivu igracku :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
On 25.5.2013. at 8:41 AM, vlada111 said:

ukoliko na benzinu radi normalno, znaci da ti na plinu ne valja mapa, mora se premapira. odvozas na benzinu jedno dvadesetak kilometara pa onda na komp da se mapira plin.

Pozdrav, vidim slican problem pa POMAGAJTE ili me uputite na dobrog stručnjaka na forumu!

Imam e46 sa M43TU B19 motorom, ugrađen je sekvent plin prije godinu dana,  (tomaseto AT09 isparivač, STAG Go Fast računar i dizne 2 oma tomaseto IG01), naime prije mjesec dana mi se pojavio problem i ne mogu da ga rijesim, pa vas molim za pomoć!? Auto na benzin radi savršeno, kada prebaci na plin radi neravnomjerno (kao na 3,5 klipova (-: ) na leru a u vožnji se na 2000 do 3000 obrtaja u bilo kojoj brzini osjeti podrhtavanje motora (vidi se na ručici mjenjača kako se trese). Kada ga spojim na INPU i uradim ROUGH test na benzinu je OK a na plinu mi pokazije da ne radi jedan klip! Pokušao sam staviti VALTEK 3 omske dizne i čim ih stavim uradim kalibraciju bude dobro par dana i opet isto. Kada vratim tomaseto dizne 2 oma isto bude par dana i po starom, ne radi glatko i ima te vibracije i neravnomjeran rad  na leru i u vožnji? POMAGAJTE

Link to post
Share on other sites