Ventilator kabine(opet)e36m52


Recommended Posts

Opet ja i opet moj problem,naime zamenuo sam reostat(jez) nov i zamenuo ventilator kabine(na starom bio los kolektor)i opet isti problem,ventilator radi par minuta i pocinje da menja zvuk,kao neko zavijanje,vazduh pocinje da izduvava u naletima i onda stane,kad ukljucim na max onda mu treba 3-4 minuta da onako zaukava i dostigne brzinu i posle minut je smanjuje i ugasi se,konzola svo vreme radi,moze li pomoc sta da pogledam,gde su releji,gde senzor temp,da li senzor spoljne temp ima ulogu jer pokazuje -37,da u pitanju je digitalna klima

Link to post
Share on other sites

baci pogled na senzor spoljne temperature. to sto pokazuje -37 moze da se zica otkinula ili je crkao. u svakom slucaju proveri pa resi taj problem prvo. kod mene je pokazivao isto tako i ispostavilo se da mi je zica samo precvikana

Link to post
Share on other sites

baci pogled na senzor spoljne temperature. to sto pokazuje -37 moze da se zica otkinula ili je crkao. u svakom slucaju proveri pa resi taj problem prvo. kod mene je pokazivao isto tako i ispostavilo se da mi je zica samo precvikana

kod mene ga ni nema ni njega ni dzeka,samo izolovane dve zice

Link to post
Share on other sites

Moram da napomenem da mi je ovo treci reostat po redu za godinu dana,rade po par meseci i kraj ali ni jedan ne resava problem,uvek sve isto

Link to post
Share on other sites

Prvo je crkao onaj fabricki behr a onda dva nova,kupljena u bmw line,mozda i oni ne valjaju jer mi i dva viska iz iste prodavnice nisu ukljucivala kad se ugreje auto a kad stavim polovan on vrti po propisi sve kako treba,ni sam vise ne znam sta da radim a majstori beze kao djavo od krsta cim im spomenem klimu na bmw

Link to post
Share on other sites

Stvarno je tako,nemam sta da lazem jbg,sad koristim visko polovan sa stranca i radi kako treba,a za reostate i ostalo nemam pojma,ventilator jesam uzeo polovan i radio je dva dana na svim brzinama a danas opet dotrece i kraj,mislim na ventilator kabine,jel moguce da je opet crkao jez da li je konzola ili opet los ventilator,ima li tu jos nekih releja ili senzora unutrasnje temp pa da to pogledam

Link to post
Share on other sites

e nisi mi poslao ventilator nego kasetu i bocu za vodu(za brisace)pa sam hteo od Bokija da uzmem ventilator nedavno ali nije ima vremena da skine sa nekog svajcarca,uzeo ventilator iz Paracina cini mi se,mada reklo bi se da nije ventilator u pitanju,mozda da probam sve redom da menjam pa nabodem gde je kvar haha

Link to post
Share on other sites

Pa moram i to da probam,mada kazu da moze i da se ispita taj jez nekako,probacu,jel imas ti neki ili Boki ali da je pravi svaba a ne kosooki jez :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Otkaci konektor sa jeza i uzmi dva parceta zice i spoj kontakte 1 i 2 i spoj kontakte 4 i 5 pa vidi sta se desava.

Link to post
Share on other sites

spojio i ventilator vrti na max,ostavio tako 5 min i sve ok,vratio konektor na jeza i onda je radio 2 min i poceo da se zalece i ugasio se

Link to post
Share on other sites

Probacu sutra da ga ostavim duze da radi,mislim onako direktno spojenog pa da vidim,ako ne staje onda je jez,jer cim sam spojio jez onda je stao posle dva minuta i odmah promeni ventilator zvuk,kao da nema snage dovoljno da radi,malo se cuje neko zavijanje a kad radi spojen zicama onda nema zvukova,samo se cuje vazduh kako udara,doduse nije ulazio vazduh u kabinu i nisu radile klapne kada sam spojio zicom

Link to post
Share on other sites

Jez je 99 posto. E za klapne sto nisu radile, ne znam. Nemaju veze sa ovim.

Reci jos molim te kako da proverim da li sa konzole dolazi do jeza dobar signal,koliko sam shvatio pin 3 merim i trebalo bi da menja volte na osnovu brzine ventilatora,jel ima on neki senzor unutrasnje temp i da li senzor spoljne temp ima veze jer pokazuje -37,ustvari njega ni nema jer je odsekao bivsi vlasnik

Link to post
Share on other sites