Recommended Posts

Imam 540i, već nekoliko dana:). Do sada je otišlo 1600 eura na raznorazne

popravke. Nego, sada je mehanika i elektronika ispravna, pa prije farbanja

i radova na spoljašnjem izgledu, želim da promijenim zvuk.

Znam da postoje više opcija, ali bih volio da mi neko da savjet kako da napravim

dobar zvuk iz auspuha bez gubljenja snage, sa manje novca, naravno:).

Link to post
Share on other sites

Ako skines srednji lonac, izgubices na dubini zvuka.

Ako hoces dobar zvuk, moras otvoriti ceo izduv tj moras imati otvorene lonce, u sredini I na kraju. Takodje moras staviti X pajp I sve to kada se lepo naslaze bice sreca sreca radost. Mislim da ce te to sve kostati do 200 €.

Ne bih da ispadne da reklamiram nekoga, ali najbolje ti je da odes kod Pirketa na Zrenjaninskom putu, znace on sta treba da uradi.

Link to post
Share on other sites

OK, prvo izvinjenje zbog možda "nedovoljnog predstavljanja", ali činjenica je da jesam pregledao

većinu tema koje se odnose na auspuhe i nijesam baš našao na neku previše korisnu informaciju.

Iz Podgorice sam...

Vukašine, kada kažeš da treba da "otvorim" sve lonce, mislim da u sredini nemam nikakve lonce,

već katalizator, pa dva rezonatora, pa onda zadnji lonac i pored njega još jedan "silencer" neki valjda.

Misliš da skinem one rezonatore i zamijenim ih sa cijevima?

X pipe, misliš da ih razdvojim na dvije strane po sredini,mislim da se završavaju sa dva lonca???

Sorry, ali nov sam u svemu ovome.

Ono što mi je bitno je da napravim nešto, a da ne izgubim snagu...

Link to post
Share on other sites

Citao sam nesto na netu bla, bla. Ono sto me jos zanima je ta lambda sonda, koju sam narucio novu BTW. Sada kada ovo rasturim, sta ce biti sa njom, odnosno

sta se desava sa smješom i ostalim...

Katalizatori su već izvađeni, sada vjerovatno treba da ih otkinem i stavim cijevi umjesto njih?

Link to post
Share on other sites

Svi koji kazu cupaj sve, kazu, ali niko ne bi to uradio na svom autu, zar ne? :pleasantry:

U principu, ja sam uspio da konsultujem profesora sa izduvnih sistema sa mašinskog fakulteta,

koji kaže da možeš vaditi katalizatore, rezonatore, ali da je osnovno pravilo koje moraš ispoštovati

da ne mijenjaš prečnik cijevi. Sada se ja pitam, ako postavim zadnji lonac Magnaflow 14816, koji

ima dva izduva na kraju da li sam time promijenio i prečnik, tj. 2 cijevi umjesto jedne???

Evo kako zvuči kada se skine Y rezonator i postavi Magnaflow 14816. Meni zvuči odlično, dajte

komentar

Link to post
Share on other sites

U principu, ja sam uspio da konsultujem profesora sa izduvnih sistema sa mašinskog fakulteta,

koji kaže da možeš vaditi katalizatore, rezonatore, ali da je osnovno pravilo koje moraš ispoštovati

da ne mijenjaš prečnik cijevi. Sada se ja pitam, ako postavim zadnji lonac Magnaflow 14816, koji

ima dva izduva na kraju da li sam time promijenio i prečnik, tj. 2 cijevi umjesto jedne???

Evo kako zvuči kada se skine Y rezonator i postavi Magnaflow 14816. Meni zvuči odlično, dajte

komentar

Zaboravih link za zvuk

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...