Iskustva sa Pumpama za TNG


Recommended Posts

Kao sto naslov kaze.

Nov sam u svetu TNG, vec sam imao i dobro i lose iskustvo.

Nisam nasao slicnu temu pa da je nacnem ovim putem.

Auto sam kupio u Vrbasu, natocio pun na NIS-ovoj pumpi u Vrbasu(ovi su za pohvalu), auto radio bez greske.

Zaputio se kod zeninih u Krusevac, autput(NS-BG-KS) potrosnja bila neverovatnih 9L prosek sa klimom pri 140-150kmh (uglavnom tempomat). Tamo se vozao nekoliko dana , malo i zesce, grad i sve po redu, i sve super.

Natocio na NIS-ovoj pumpi u Krusevcu, to vise nije bio isti auto...

Pisti upozorenje za Plin, na 4000 obrtaja zastucne, katastrofa...

Pri kraju rezervora, naspem na magistrali NS-Ruma na Lukolu(za pohvalu), auto je bukvalno poleteo, razlika je neverovatna, sa autom nikakvih problema vise nema!

E sad bi trebao opet da naspem, zivim u NS, gde tociti, razlika od par dinara mi nije bitna, necu los plin?

Gde vi sipate, i gde ne sipati?

U napred Hvala Novosadjani :)

Link to post
Share on other sites

Jel moguce da niko ne sipa plin u Novom Sadu...

Salu na stranu, znaci moja iskustva sa pumpama do sada:

Dobri:

1) NIS - Vrbas na izlazu iz grada prema Kuli vuce dobro, potrosnja dobra

2) Lukoil - na magistralnom putu Irig-Ruma sa leve strane prva od Iriga (vuce perfekto)

KATASTROFALNI:

NIS - Krusevac, Bagdala ,kod Dunav osiguranja i onih otvorenih bazena, auto na 4000 obrtaja stuca (tempomat na 140km/h), preticanje ni pod tackom razno, na 10 litara do praznog auto trokira na sve iznad 3000 obrtaja, kriminalan kavalitet TNG!!!!!!!

Dajte savet molim Vas za Novi Sad, gde je dobar

Link to post
Share on other sites

nemoj da sipas kod vukovica u Veterniku i Futogu, ostalo je manje vise isto. Avia u Veterniku je uglavnom najjeftinija a ljudi kazu da je dobar gas.

Link to post
Share on other sites

Eto korisne informacije, a zamalo da naspem kod njega kada sam isao kod Bogdana na kotrolu kola...da nisam zurio, zahebo bi se :o

Vidim po drugim forumima da se hvali EKO kao najkonstantniji, neka iskustva sa njima...?

Vidite...neka je i par dinara skuplji, neka zakinu litar-dva-tri na merenju...NEBITNO

Hteo bih da sacuvam auto i instalaciju od gov.na sto se sipaju po pumpama, picajzla sam, jesam,

ali sranja koja mogu da nastanu na instalaciji ili motoru su mnogo gora od 100-200 dinara u novcaniku kod tankanja,

Pretpostavljam da su i drugi imali problema sa losim plinom, pa bi bilo korisno napisati ovde, ali i one dobre :dance3:

Link to post
Share on other sites

Eko konstantno dobar plin, ja kod njih sipam, Lukoil isto dobar, OMV zaobidji.. :)

uvek sipao na NIS-u, i od pre par dana poceo da brljavi na njihovom plinu,ide ko K,trza,secka...strasno! i probao da promenim,otisao na OMV,auto ide kao na benzin! e sad,jbg...

Link to post
Share on other sites

Kao sto naslov kaze.

Nov sam u svetu TNG, vec sam imao i dobro i lose iskustvo.

Nisam nasao slicnu temu pa da je nacnem ovim putem.

Auto sam kupio u Vrbasu, natocio pun na NIS-ovoj pumpi u Vrbasu(ovi su za pohvalu), auto radio bez greske.

Zaputio se kod zeninih u Krusevac, autput(NS-BG-KS) potrosnja bila neverovatnih 9L prosek sa klimom pri 140-150kmh (uglavnom tempomat). Tamo se vozao nekoliko dana , malo i zesce, grad i sve po redu, i sve super.

Natocio na NIS-ovoj pumpi u Krusevcu, to vise nije bio isti auto...

Pisti upozorenje za Plin, na 4000 obrtaja zastucne, katastrofa...

Pri kraju rezervora, naspem na magistrali NS-Ruma na Lukolu(za pohvalu), auto je bukvalno poleteo, razlika je neverovatna, sa autom nikakvih problema vise nema!

E sad bi trebao opet da naspem, zivim u NS, gde tociti, razlika od par dinara mi nije bitna, necu los plin?

Gde vi sipate, i gde ne sipati?

U napred Hvala Novosadjani :)

AVIA u Veterniku je izgubila na kvalitetu,celu zimu sam tamo sipao i bilo je odlicno,sada mi auto jedva ide,sipao sam na Mol-u i za sada sam zadovoljan,cena ista 69,90

Link to post
Share on other sites

mozda si cuo da rafinerija toci gas. da, ali cng.

NIS ima svoju punionici tng tamo u sangaju,a cng ne toci niko sem srbijagas i gras ali za svoje automobile

Link to post
Share on other sites

U Beogradu mi se cini da Eko i Euro Petrol imaju neki standardan kvalitet, OMV obilazim odavno a na MB gasu kod secerane ne mogu da dokucim, izgleda da zavisi od toga ko ti toci.....

Link to post
Share on other sites

Ja vec pola godine sipam na MB gasu na zrenjaninskom putu kod skretanja za kotez em sto je cena za 5 do 6 dinara niza od ostalih pumpi po gradu em sto stvarno nisam imao problema niti sam osetio neku razliku kada negde drugde slucajno sipam... :lol:

Link to post
Share on other sites

Sipao sam na tom MB gasu dva puta i bio sam prezadovoljan, zato mi ovaj kod secerane i jeste enigma :)

Link to post
Share on other sites

samo OMV, Knez petrol (osrednje) i Petrol.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje za pumpe u inostranstvu:

Cuo sam da prikljuci za tankanje nisu isti za sve drzave.

Pa me interesuje sta je sa Makedonijom i Grckom, posto planiram na more u Grcku, i ako znate nesto vise o prikljucima za druge drzave, i da li se kod nas prodaju ti drugi adapteri za tankanje.

Ja imam adapter koji navrcem uvek za tankanje, pa ne verujem da je problem da se nabave i drugi za inosranstvo?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Dobar je Lukoil, ali uvek skuplji 4-5 dinara od ostalih.Sipam vec 7-8 godina kod Bobana

na Dorcolu i nikada problem nisam imao.Jako lose iskustvo imam sa MBG pumpama, da li kradu,

ili je los plin, ne znam, ali uvek predjem 30-40 km manje nego kada kod Bobana sipam.

Cesto putujem u Bosnu i interesantno je da je tamo plin 60 dinara, auto mi vuce dosta bolje,

i prelazim 30-40 km vise nego kada u Srbiji sipam za isto para, tako da uvek negde pre

granice sipam punu bocu kada se vracam u Srbiju i miran sam 10ak dana.

Link to post
Share on other sites