Recommended Posts

Imam problem sa mojim e32.Greje pa ubija i ne mogu da mu iskljucim grejanje.Ne reaguje na prekidace nista i stalno duva vrelo a to bas i nije prijatno posto je auto crne boje i ima crnu kožu.

Takodje mi ne ukljucuje kompresor klime.Napunio sam klimu ali nece da ukljuci i kaže majstor da je morao opet da ispusti sav freon jer stvara neki pritisak u sistemu.

Šta da očekujem i čemu da se nadam,ako neko zna i ima iskustva?

Hvala

Link to post
Share on other sites

Nisam bas lepo objasnio kada sam rekao da nista ne reaguje. Ventilator mu normalno radi ali nemogu da iskljucim grejanje,ne reaguje na one tockice za toplo-hladno. Znam da ce morati kod nekog ko radi BMW-e ali necu da mi neko prodaje maglu i da mi naplati 200e zato sto je to BMW 7 a kvar mozda kosta 20e. Zato bih voleo orijentaciono da znam u cemu je fora. Koliko kostaju ti ventili i kako mogu da ih proverim?

Link to post
Share on other sites

Otisao ti je takozvani "mac" nalazi se iza panela za klimu. Skidas ga tako sto skines kasetu ispred suvozaca, pa deo tapacira koji prekriva tunel. Cest problem kod tih dvozonskih klima. Ako ces raditi to sam objasnicu ti sta i kako.

Link to post
Share on other sites

Skines kasetu, skines mali tapacir, drze ga par srafcica. Znaci dodje ti iza panela za klimu (to ne diras nista) Videces tu ti se nalazi ECU od klime, on ima 4 konektora, mislim da njega ne moras da skidas, ukoliko mora onda isti taj malio tapacir skini kod vozacevih pedala, i tu imas dva konektora od ECU-a klime. Znaci ukupno 4 dva na levoj i dva na desnoj strani. Iza se nalazi takozvani "mac" koji ti pusta grejanje/hladjenje, aktivira ventile itd. Kod njega je problem oksidacija kalaja (hladan lem) skini prelemi gde treba, Postoji jedan bimetal na samom macu obavezno ga testiraj da li radi. Ve ukupno ti ne treba ni sat vremena posla. Usput ocisti filter klime. Pazi ovo je sve ako su ti slavinice ispravne. Ovo je problem u 80% slucajeva.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Skinuo sam sablju i prelemio sumnjiva mesta ali bez efekta.

Jel ima neko sa foruma ili da zna nekoga ko bi se prihvatio da mi sredi taj problem?

Link to post
Share on other sites