E30 VS E36


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobri su mi i E30 i E36...E30 vozim trnutno a E36 bih vozio kad bih imao kinte da ga kupim ali nikao bez E30 u garazi!!!

Vidi kako ja gledam...E36 je za nase uslove jos uvek kao noviji auto i tako to...a E30 je legenda i kada ga imas onako max. skockanog svako pre zpazi njega nego E36.Drugo,kad stane neki tatin sin na semaforu i pocne da ti naroguje i kao te ismeva zato sto vozis tu 'staru kantu' a ti ga do narednog semafora onako izujes da ti se izgubi iz svih retrovizora pa kad stane,on stane ili iza tebe ili tri trake dalje jer da moze u auspuh bi uso od bedaka!!!

Tako ja gledam na to,mozda i gresim... :preved: :buba: :buba:

Glas i jednom i drugom!Dobro dosao u klub Gagy,ja ih izuvam cesto!Decko mali je broj dobrih kocki,ali ako nemas kesa ne zanosi se sa takvim projektom............!

Link to post
Share on other sites

nije bitno e30 ili e36 vazno da je bmw.meni licno vise prija e36,jeste da e30 ima dusu ali takodje i e36 koji je napravio revoluciju u dizajnu bmw vozila i za to vreme je extra moderan auto, ujedno ostao i do dana danasnjeg.moj ti je savet ako nisi bas pri kinti i nemas stalni izvor novcanica da uzmes lepo e30 moze i neku krsinu ,zavisi koliko mozes da se iskesiras jer su delovi za e30 dosta jeftiniji i onda polako bez zurbe sa sredjivanjem i za par godina ces ga srediti,izuciti ga i nauciti da vozis a i volis bmw-a...

Link to post
Share on other sites

Retko ko zadrzi BMW tako dugo, pogotovo svoj prvi BMW.

Kod matorih kola postoji jedna osobenost.

Kupis ih da bi kupio sebi zanimaciju, sredjujes, sredis i postanu ti dosadna jer nema sta dalje da se sredjuje ili te smara sto taman sve namestis i opet nesto crkne i tako u krug. Onda ga prodajes...

Link to post
Share on other sites
...da uzmes lepo e30 moze i neku krsinu ,zavisi koliko mozes da se iskesiras jer su delovi za e30 dosta jeftiniji i onda polako bez zurbe sa sredjivanjem.....

Los predlog...za krs ti treba jos najmanje 2000 eur da dovedes u stanje manjeg krsa...

Malo je ovde ljudi koji dugo voze jedan isti BMW (pretpostavljam da je prosek 1-1,5g), malo ulazu u kvalitetno odrzavanje...auto ide iz ruke u ruku...uglavnom se menjaju samo felne i svetla...zato su na trzistu uglavnom krsevi i to najvise u Bgd i u mladjoj populaciji.

Link to post
Share on other sites

ovo je ko da poredis babe i zabe zajednicko im je samo sto su serije 3 i nista vise , a da ne zaboravimo da je e36 skuplji duplo . ne vidim poentu svega ovog napisanog

Link to post
Share on other sites

Svaki je model dobar ako je u perfektnom stanju.Vecini je danas cilj samo da sednu u "novije godiste" makar bio najveci les.Misle ako voze noviji auto da su uspeli u zivotu,svaka cast izuzecima.Vecina misli da ako je auto star delovi su mu jeftini,ali original deo makar i polovan ima jaku cenu.Uvek bi se opredelio za e30 koji ima vecu upotrebnu vrednost od nekog razdrndanog e36.E36 U COUPE verziji je prelep auto ali tesko da moze da se nadje stvarno dobar.....

Link to post
Share on other sites
Los predlog...za krs ti treba jos najmanje 2000 eur da dovedes u stanje manjeg krsa...

Malo je ovde ljudi koji dugo voze jedan isti BMW (pretpostavljam da je prosek 1-1,5g), malo ulazu u kvalitetno odrzavanje...auto ide iz ruke u ruku...uglavnom se menjaju samo felne i svetla...zato su na trzistu uglavnom krsevi i to najvise u Bgd i u mladjoj populaciji.

Vazno je samo da ide 2 glave,a da li ima trapove,gume,auspuh..to je nebino (ne moze da se pokupi po putu!)....
Link to post
Share on other sites
...zato su na trzistu uglavnom krsevi i to najvise u Bgd i u mladjoj populaciji.

Mozda sam se losije izrazila...nemam ja nista protiv "mladjih kolega" na ovom forumu...govorim u principu, cast izuzecima :preved:

Link to post
Share on other sites
HEJ...a zasto tvoj cale ne dodje na forum? :preved:

Cale ne zna komp da ukljuci a kamoli da pise po forumima...

Ali opet kazem ja hocu sve da naucim, cak cu sad preko leta ici kod auto mehanicara, da pomazem i pomalo ucim, jer kad

budem imao svoja kola, hocu da znam sve u vezi sa mehanikom, da bi znao sam da radim, to mi je najveca zelja i tome

od malena zanima... Kakav god on krs bio, sredicu ga... Ali vise mislim na mehaniku nego na styling...

A da spadne prica na golfII dizel nece ni u ludilu, jer onaj ko se razume u kola, a meni je to najveca zelja, znace da je samo BMW ono pravo,

u ostalom i caleta su zanimali automobili i oduvek je vozio mercedese, to su super kola da se ne lazemo, ali opet ponavljam,

BMW je BMW

Link to post
Share on other sites
ovo je ko da poredis babe i zabe zajednicko im je samo sto su serije 3 i nista vise , a da ne zaboravimo da je e36 skuplji duplo . ne vidim poentu svega ovog napisanog

Mislim da gresis,svaki noviji model ima donekle bazu starijeg+nadogradnju.Treba poci od 2002,e21,e30,e36 pa se vidi....

Link to post
Share on other sites
Cale ne zna komp da ukljuci a kamoli da pise po forumima...

Ali opet kazem ja hocu sve da naucim, cak cu sad preko leta ici kod auto mehanicara, da pomazem i pomalo ucim, jer kad

budem imao svoja kola, hocu da znam sve u vezi sa mehanikom, da bi znao sam da radim, to mi je najveca zelja i tome

od malena zanima... Kakav god on krs bio, sredicu ga... Ali vise mislim na mehaniku nego na styling...

A da spadne prica na golfII dizel nece ni u ludilu, jer onaj ko se razume u kola, a meni je to najveca zelja, znace da je samo BMW ono pravo,

u ostalom i caleta su zanimali automobili i oduvek je vozio mercedese, to su super kola da se ne lazemo, ali opet ponavljam,

BMW je BMW

Druze vidim da si na dobrom putu sebi da zagorcas zivot...

Znam da ce me mnogi zbog ovog posta pljuvati, ali me zabole.

U zivotu se bavi onime od cega ces ziveti, a pusti mehanicare da ti prave auto, kad za to dodje vreme. Ili postani mehanicar.

Potpuno razumem tvoju zelju da znas i da sam uradis, ali se sve to ipak plati. Ne mora novcem, kad odrastes shvatices.

Nemoj da te laze neko da je to super stvar, to sredjivanje.

Ja sam tek posle 4 meseca drkanja poceo da primecujem razliku.

Koliko puta nisam mogao da zaspim jer mi je bio haos u glavi kako cu sta resiti, a u sredjivanju ima puno toga kako resiti problem.

Ako tako zamisljas svoj zivot, ja sam bas ispao konj sto sam ti sve ovo rekao, kao oni starci u mapet show-u...

Link to post
Share on other sites
Druze vidim da si na dobrom putu sebi da zagorcas zivot...

Znam da ce me mnogi zbog ovog posta pljuvati, ali me zabole.

U zivotu se bavi onime od cega ces ziveti, a pusti mehanicare da ti prave auto, kad za to dodje vreme. Ili postani mehanicar.

Potpuno razumem tvoju zelju da znas i da sam uradis, ali se sve to ipak plati. Ne mora novcem, kad odrastes shvatices.

Nemoj da te laze neko da je to super stvar, to sredjivanje.

Ja sam tek posle 4 meseca drkanja poceo da primecujem razliku.

Koliko puta nisam mogao da zaspim jer mi je bio haos u glavi kako cu sta resiti, a u sredjivanju ima puno toga kako resiti problem.

Ako tako zamisljas svoj zivot, ja sam bas ispao konj sto sam ti sve ovo rekao, kao oni starci u mapet show-u...

Ma ne opusteno, svi mi to kazu, i cale se zanosio time, ali ja to zamisljam kao hobi a ne kao nesto cime cu se baviti kroz zivot jer znam i ja da od toga nema bas toliko para...

Ali planiram da upisem masinstvo ali niko ne moze da me zamisli na faxu uopste jer sam ovako po prirodi explozivan i nisam bas toliko za skolu,

ali siguran sam da ce mi to ici lako posto me zanima... U svakom slucaju ovaj tvoj tekst je vrlo poucan... Jer to je sve tacno sto si rekao

Link to post
Share on other sites
....ali ja to zamisljam kao hobi a ne kao nesto cime cu se baviti kroz zivot jer znam i ja da od toga nema bas toliko para...

Imala sam jednu poznanicu....zabavljala se sa lekarom godinama...sutnula ga i udala se za automehanicara i uselila se u predivnu kucu sa bazenom i ogromnim dvoristem. Radnja se desava na 5-7 km od centra grada...Pardon za skretanje teme..

Link to post
Share on other sites
Imala sam jednu poznanicu....zabavljala se sa lekarom godinama...sutnula ga i udala se za automehanicara i uselila se u predivnu kucu sa bazenom i ogromnim dvoristem. Radnja se desava na 5-7 km od centra grada...Pardon za skretanje teme..

Nije tu bio problem u lovi nego u odrzavanju...

Mislim lekar nije dobro odrzavao tvoju drugaricu, ali kad je uhvate mehanicarske ruke, ne pustaju je celu noc...

Link to post
Share on other sites
Imala sam jednu poznanicu....zabavljala se sa lekarom godinama...sutnula ga i udala se za automehanicara i uselila se u predivnu kucu sa bazenom i ogromnim dvoristem. Radnja se desava na 5-7 km od centra grada...Pardon za skretanje teme..

Koja si carica, keve mi... I ja sebe tako zamisljam (hehe)

A znam tacno na sta si mislio... vec sam vise puta pricao na tu temu sa nekim ludima...

Link to post
Share on other sites

dobar mehanicar nikad nemoze propasti jer sve je vise starih auta ( jbg. ko ima pare da kupi nesto novo ) pa kad se stare kante kvare ganjaj mehanicaru pa biraj ili pjeske ili plati cika majstoru kolko zine

Link to post
Share on other sites

Joj ljudi, ako nesto u zivotu mrzim to je kada e36 coupe nadjem po ovoj ceni, a znam da ne mogu tu nista jer jos nemam svoje pare...Vidim da ima cg table al to je najmanji problem...

UFFFFF ubicu nekog

E36

Link to post
Share on other sites

za pocetak ti ne bi skodio jedan e-30 , da razbijes led , i polako upoznas gradivo ....

Link to post
Share on other sites
za pocetak ti ne bi skodio jedan e-30 , da razbijes led , i polako upoznas gradivo ....

Jao kad bi ti reko da znam da vozim bolje nego mnogi(ne mislim na ovom forumu nego uopste jer ovde su iskusni) ne bi mi verovao, al necu da se hvalim...

al kad kazem bolje nego mnogi mislim na ono da se na greskama uci jer e190 je takodje zadnja vuca, a tamo gde imamo plac postoji

jedan da kazemo poligon... I po suvom i po kisi ja sam vozio, zaletao se i izbacivao ga pod rucnom, po kisi pogotovo tako oda imam neki osecaj sto se zadnje vuce tice... i tako od 12-te... Naravno sa caletom, bilo je tu mnogo gresaka pa mi cale objasnjavao pa sam polako uhvatio osecaj i naucio da ga kontrolisem.

I u svemu tome odrzala me moja zelja i strast za time... E pa zato cu voziti bmw-a pa ne znam stra da bude

Link to post
Share on other sites

Malo je ovde ljudi koji dugo voze jedan isti BMW (pretpostavljam da je prosek 1-1,5g), malo ulazu u kvalitetno odrzavanje...auto ide iz ruke u ruku...uglavnom se menjaju samo felne i svetla...zato su na trzistu uglavnom krsevi i to najvise u Bgd i u mladjoj populaciji.

Pazi...ne znam zasto ali sve aute koje sam imao dovodio sam do super stanja i onda prodavao.Ne volim kad mi nalaze glupe razloge za obaranje cene iako ulozim vise nego sto mogu dobiti.

Neke ljude i sada kad sretnem imaju samo reci hvale o autu! :preved:

Link to post
Share on other sites
Pazi...ne znam zasto ali sve aute koje sam imao dovodio sam do super stanja i onda prodavao.Ne volim kad mi nalaze glupe razloge za obaranje cene iako ulozim vise nego sto mogu dobiti.

Neke ljude i sada kad sretnem imaju samo reci hvale o autu! :preved:

Eto covek zna...

Link to post
Share on other sites