Recommended Posts

Na autu:

BMW e36 318 m40 1991 - su amortizeri koji su propali i zreli za zamenu,kupljeni drugi (samim tim sam uzeo delove za kompletan trap kugle,silen-blokove,stabilizatore(duze,sa obe strane jabucica) )

Problem:

Kupljeni su amortizeri koji imaju kratke stabilizatore! *noviji tip amoritzera

-samim tim sam morao da kupljene stabilizatore zamenim kracim (sa jedne strane samo jabuicica)

Pitanje:

Sta jos moram da dokupim/zamenim/promenim da bih uradio ovo sto sam zamislio?

P.S. neko mi kaze kompletnu balanstanglu,neko mi kaze samo se na postojecu viljusku stavi nosac (posto je viljuska ista za sve modele),neko mi kaze da to ne moze...

P.S.S.

Link to post
Share on other sites

Kugle do tocka - 2900

Kugle na sredini - 2100

Silenblokovi - 2000

Stabilizatori - 2200 (tu imas razlike da li su duzi ili kraci )

Amortizere sam uzeo polovne,ali jako dobro stanje - 50e (kompletni sa oprugama)

+ ruke

samo mi i dalje ostaje dilema,sta mi je potrebno i da li i kako moze da se umesto duzih stabilizatora stave kraci

Link to post
Share on other sites

balans stangla druga i stave se drzaci na viljuskama investicija kosta 20e,dzoni imam ja komplet trap sve sto ti treba,javi se kad resis da radis..pozz

Link to post
Share on other sites

Kompletno sredjen trap :)))) = drugi auto za voznju!

auto je maximalno udoban,ne cuje se bukvalno nista,bolje "lezi"... * da napomenem da sam zadnji trap radio u decembru (amortizere,diskove,gume kardana,servis istog...)

Danas sam bio na centriranju trapa,i kontrolu ostalih stvari...prezadovoljan sam rezultatima.

Buco,nije potrebno menjati balanstanglu,vec samo samo postaviti nosace(kao male viljsukice) na viljusku,ima fabricka rupa,a drugu stranu u balansanglu.

stari tip amortizera vezuje amortizer za balanstanglu

novi tip amortizera vezuje viljusku za balanstanglu

Hvala svima!

Link to post
Share on other sites